Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz werszomjas #961 üzenetére

    Nem félek, és szerintem más sem.
    559 ember tudta értelmezni a kérdéseket. (És szerintem még több az adott kérdést.)
    Azok reklamálnak, akik nem kerültek be a kalapba az egyéni hibájuk miatt... (Már megint, mint ahogy az lenni szokott.)

    Számomra itt lezártnak van tekintve az ügy.

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • tixem

    addikt

    válasz werszomjas #961 üzenetére

    Itt a háziállat szón van a hangsúly, nem a mindenfélén basszus. A kutya és a macska nem mindenféle, tök mindegy, hogy kutyából 32-t felismer. És? Szarvasmarha, kecske, birka, ló, kacsa, liba, disznó stb és még akkor olyanokról szó sem esett, hogy papagáj, egér, tengerimalac stb stb stb.

    Le van írva a huawei oldalán a helyes válasz, ami az egyik lehetőségre teljes mértékben igaz. A másik válaszlehetőség amin rugóztok nem volt konkrétan leírva sehol. Nem nyelvészeti nyereményjátékon vettünk részt. Lehet filozofálni a magyar nyelv szépségein, de felesleges. Feketén-fehéren le volt írva, hogy 19 kategóriát képes megülönböztetni. Ebből a kutya és a macska 2 kategória. Kategória.
    Ezen is tessék legalább annyit elmélkedni, mint a mindenféle szó jelentésén. A 32 féle kutyafajta az még mindig 1 kategória alá tartozik: kutya.
    A kutya a faj, a németjuhász, tacskó, foxi akármi meg a fajta. Fajta =/= faj, ezzel sem ártana tisztában lenni.

    (#965) werszomjas

    Én beszélek. Nézzétek már meg mi az a 19 kategória. Azon erőlködtök, hogy a mindenféle háziállat is helyes válasz. Nem az. Pont. Amiket az előbb felsoroltam - tehén, kacsa, liba jóisten tudja mi - azokat hol látjátok felsorolva a 19 ketegóriában? Kutya meg macska van, ez kettő darab háziállat. Ez sehol nem metszi a mindenféle háziállat fogalmát. Még egyszer. Tessék legalább ennyit elmélkedni a háziállat, kategória, faj és fajta szavak jelentésein hátha rájöttök hol bukik az elméletetek.

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák