Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz dezz #17 üzenetére

    Kár, mert én az utolsó fél órát a témába vágó cikkek olvasgatásával töltöttem, és nem találtam semmit, ami mérési adatokkal vagy Intel-nyilatkozatokkal támasztaná alá a fenti állítást. Ez a cikk tűnik a legrészletesebbnek, bár alapvetően az i7-re van kihegyezve, de ez is azt mutatja ki, hogy a megadott TDP a forgalomban lévő szoftverekkel maximálisan elérhető disszipációt jellemzi.

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz dezz #24 üzenetére

    Köszönöm, olvastam a topikot, de itt sincs semmi olyasmi, amit már ne hallottam volna... továbbra sem látom alátámasztva az intel TDP = átlagfogyasztás elméletet (alátámasztás nemegyenlő elismétlés).

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #17 üzenetére

    Tényleg jobb kép. :) Lecseréltem.

    Az Intelt megkérdeztem a Turbo Boost-ról, azt állítják, hogy teljesen hardveres megoldás. A processzorba épített vezérlés felismeri a terhelést és beavatkozik, ha szükséges. Azt nem árulhatják el, hogy tulajdonképpen ez miként lehetséges.

    Az AMD az Overdrive szoftverrel már kínál hasonló lehetőséget, mely az energiamegtakarítást célozza meg. [link] Egyelőre egy esetleges Boost opcióról nem beszélnek, de nyilván technikailag kivitelezhető.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz dezz #37 üzenetére

    Tehát azt mondod, hogy mind az Intel, mind az AMD meghatározása hasonló a TDP-re, viszont a mérések szerint az AMD procik sosem fogyasztanak többet a megadott TDP-nél.
    Ez alapján nehéz végkövetkeztetést levonni, hiszen míg az egyik gyártó esetében kizárólag a kiadott specifikációra támaszkodsz, a másik esetben meg figyelembe veszed az empirikus adatokat is.

    Erre én azt mondom, hogy eddig még nem láttam olyan mérést, ami azt hozta volna ki, hogy egy intel proci többet fogyasztana a megadott TDP-nél. Ezért mondom, hogy ez az átlag-max fogyasztás egy mém, amit annak idején az AMD marketingesei kezdtek, hogy legalább valahogy felvehessék a versenyt a Core2-vel, amíg a fejesek kitalálják, hogyan vágjanak vissza :) Ahogy én látom, nincs szignifikáns különbség az Intel és az AMD TDP-számítási módszere között.

    "Egy fontos megjegyzés még az AMD TDP-jéhez: itt TDP osztályok vannak [...] Szóval, az AMD TDP-je már csak ezért is csalóka lehet, úgy értve, felfelé.

    Intelnél is TDP osztályok vannak. Egyértelmű, hogy az 1.6 GHz-en működő, 1 MB cache-es E2140 nem fogyaszt ugyanannyit, mint a 3.0 GHz-es, 4 MB cache-s E6850 (mindkettőnél 65W TDP van feltüntetve, mint egyébként kb. az összes 65 nm-es kétmagos Core2 alapú procinál, ami nem mobil vagy ULV). Szóval akkor az Intel TDP-je is csalóka lehet felfelé, nem igaz?

    Ja, és Dr. Akula "used to" értelmezéséhez: bizony itt múlt időre vonatkozik. Felettem már többen kifejtették, hogy miért.

    [ Szerkesztve ]

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz dezz #58 üzenetére

    Értem, ez valamennyire logikus is.
    Oliverda: Hát, én a fentebb linkelt adatokból azt látom, hogy néhány NetBurst procit kivéve az Intel procik max terhelésen is a megadott TDP-n belül maradtak. Ez lehet alapja az átlagfogyasztásos sztorinak, de attól az még nem igaz. :)
    Cane: árban a Phenom jobb (a processzor talán kicsit drágább, viszont az AM3 alaplapok jóval olcsóbbak az LGA1156-oknál), fogyasztás nagyjából forma, teljesítményben valamivel jobbnak tűnik az i5.
    Ami a továbbfejleszthetőséget illeti: nehéz kérdés :) a Phenom II 965 perpill az AMD zászlóshajója, ennél feljebb már nincs, míg az i5 750 egy vadiúj platform legolcsóbb tagja. Tehát az i5-ön simán tudsz még fejleszteni (i7 860/870), csak éppen az intel, verseny híján, aranyárban méri ezeket a procikat. Ha az AMD hoz versenytársat az i7 ellen, akkor valszeg azok ára is megy majd lejjebb.

Új hozzászólás Aktív témák