Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Tyberius #25 üzenetére

    Nos, természetesen nem arról van szó, hogy az összes szoftver fogyasztásainak átlagát veszik, a semmit sem csinálótól az agyonterhelőig. Hanem, a mérések alapján úgy tűnik, hogy a valódi számításokat végző szoftverek által keltett fogyasztások átlagát veszik, azaz itt sem a legterhelőbb (de még hasznos munkát végző) szoftver fogyasztását veszik, hiszen azt kevesen használják, így marketing szempntból (amire az Intel kiemelten figyel [sőt néha ez határozza meg a dolgokat náluk]) nem lenne előnyös. Ugyanis, mint az általad linkelt cikk is említi, a TDP érték marketing-súlya meghatározó.

    Ezt azért tehetik meg, mert -- lásd maguk is írják (4. oldali Intel válasz) -- a VRM-eknek bőven bírniuk kell, másrészt az Intel attól még csomagolhat a procik mellé olyan hőtőt, ami kicsi többet bír, és más gyártóknak is kiadhatja, hogy tervezzék kicsit a megadott érték fögé a hűtőiket (bár ezt általában nem kell külön mondani nekik).

    Mint az általam linkelt topikban olvasható, elméletben az AMD meghatározása is ugyanaz (bár ezzel ellentmondás alakul ki az AMD máshol publikált meghatározásával). Azonban a mérések arra vallanak, hogy az AMD procikra megadott TDP közelebb áll az elméleti maximumhoz, és csak 1-2 (hasznos munkát végző) szoftver éri el.

    Egy fontos megjegyzés még az AMD TDP-jéhez: itt TDP osztályok vannak, melyek 15-30W-ot átfogó szeletekre bontják a teljes sort (logisztikailag optimálisabb). A TDP érték mindig a sáv felső határa. Így, ha egy proci csak kicsivel is haladja meg pl. a 95W-ot, már a 125W-os osztályba kerül. (Korábban úgy emlékszem, 80W-os osztály nem is volt, így ha valami nem fért bele a 65W-ba, az 90W-os értéket kapott.) Szóval, az AMD TDP-je már csak ezért is csalóka lehet, úgy értve, felfelé. (Az Intel meg inkább lefelé csal egy kicsit.)

    Raymond: Az "used to" önmagában csak annyira múltidejű, mint a magyar "szokták", sem itt, sem ott nincs jelen idejű alak ("szokják"). A magyarban a múlt időt úgy fejezzük ki, hogy "szokta volt". Azonban a "used to have" már valódi múlt időt fejez ki: "használt" (mint múlt idejű igenév).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák