Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thrawnad

    senior tag

    válasz Pingüino #3 üzenetére

    Miért? Még fejlesztik?

    [ Szerkesztve ]

    Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    válasz Pingüino #10 üzenetére

    nana, az nem Linux kernel lenne ám, hanem "Linux kernel made by Microsoft with <3 (and evil intent)". Kb. annyi köze lenne az upstreamhez mint az Androidnak.

  • akaido

    addikt

    válasz Pingüino #5 üzenetére

    Besenyő M. István, azaz Besenyő Májkrémszoft István aki vagyok: "A vissza_fejlesztés is fejlesztés nem, ugye...de..."

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Pingüino #10 üzenetére

    Linuxon fenékig tejfel az élet. Az a jó, hogy minden olyan tökéletesen megoldott. Pl hangkezelés, vga, stb. Nem kell szenvedni a függőségek miatt, meg keresni a tökéletes lib-et, amivel fut az egyik programod. Plusz, nincs rá vírus, ugye...

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • hunluki

    senior tag

    válasz Pingüino #44 üzenetére

    Pedig ez a munkaterületesdi zseniálisan jó cucc, linuxon amióta az eszemet tudom (még középsulis koromban is), macos-en amióta van használom. Mostanában windows alatt is, de ott vannak ilyen butácska dolgok hogy ha megnyitsz egy programot és utána váltasz munkaterületet akkor nem ott nyílik ahol indítottad hanem ahol éppen vagy. Ezt mondjuk javíthatnák de gyaníthatóan nagyon kevesen panaszkodnak rá ezért nem hiszem hogy különösebben pörögnének rajta.

  • akaido

    addikt

    válasz Pingüino #43 üzenetére

    :) :R

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • andor80

    senior tag

    válasz Pingüino #3 üzenetére

    Ne légy butuska ...Miért lőnék le?
    A mai modern PCk 70 % án biztos windows fut .A legtöbben már a 10 es verzió ami tökéleteshez közelítő rendszer.Alaklmas szórakozásra munkára mindenre. Az ilyen olyan gány linuxok kb szinte senkinek nem kellenek .Hajrá Microsoft hajrá Windows!

    Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

  • Silεncε

    őstag

    válasz Pingüino #54 üzenetére

    a konzolokon sem windows fut, hanem unix alapú oprendszer

    Xbox left the conversation.

    Egyébként imádom, hogy a win cikkek alatt mindig megjelennek a hittérítő pingvinesek :U

    Disclaimer: napi szinten használok Windowst, Linuxot és macOS-t is :B

  • Kansas

    addikt

    válasz Pingüino #60 üzenetére

    De természetesen át kellett neked is esni a ló túloldalára...

    "mind szerverekben, mind munkakörnyezetben 80-90%-ban inkább vagy linux, vagy macOS fut" - hogy ezt honnan vetted, azt nem tudom, de már 15 éve enterprise környezetben dolgozva azt kell mondjam az általam eddig támogatott cégeknél az arány inkább fele-fele, kisebb cégeknél, ahol LDAP domain van, ott általában Windows túlsúly figyelhető meg, Linux inkább csak LAMP szervereken van.
    De ez csak az én tapasztalatom, nyilván nem reprezentatív, plusz annyit mindenképp torzít, hogy én alapvetően Windows mérnökként csak olyan helyen dolgoztam, ahol van valamennyi Win szerver(bár fura módon, mikor VoIP mérnök voltam egy rövid ideig az Avayánál, ott is volt Windows, sőt a teljes kliensállomány az volt, pedig az Avaya termékei alapvetően RedHat alapúak), tehát a 100% Linux cégeket nyilván nem láttam.

    "TV elé médialejátszónak egy LibreElec a legjobb valasztás, nem egy windows PC" - ja, de ha nem akarsz magadnak is hazudni, akkor be kell vallani, hogy igazából két okból:
    1. ingyen van
    2. nem teljes disztró, le van csupaszítva egy Mint-hez, Ubuntu-hoz vagy Fedora-hoz képest, így kevesebb erőforrást kér, míg a Windows-nak nincs consumer thinned-down verziója(az embedded Windows nem consumer OS)

    Tudtommal a LibreELEC nem támogat nem-free kodekeket, szóval azért lehet ott probléma...
    Azok alapján, amiket leírtál, elég vaskos szemellenződ van(ha a pingvines avatárod nem utalna rá eléggé), vagy elfelejtetted/megszoktad már a kompromisszumokat, amiket Linuxon kötni kell egy Windowshoz képest(igen, pl. Steam is ilyen, Cyberpunk 2077 pl nincs Linuxra, ha valakinek az a mindene, az emuláció nem tudom, viszi-e vagy sem, de az nem számít).

    Maradjunk annyiban, hogy aki nem elvakult fan, az be kell lássa, hogy úgy a Linuxnak mint a Windows-nak megvan a maga szelete, amit a másikkal kevésbé hatékonyan, drágábban(az enterprise Linux support sem aprópénzért van ám!) vagy problémásabban lehet megcsinálni, így a létjogosultsága is a másik mellett.
    Sajnos a Linux táborban legalább annyi elvakult fan van, mint a másik oldalon, ha nem több, elvégre a Windows-zal ellentétben a Linuxnak mindig is volt egy mozgalmi jellege

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • kilua

    senior tag

    válasz Pingüino #64 üzenetére

    " Viszont azt merem állítani, hogy az emberek egy igen jelentős részének kevesebb bosszúsággal járna, mint a windows"

    Valahányszor kipróbáltam egy linuxot otthoni gépen pár nappal később szaladtam vissza windowsora mert valahogy sehogy sem jött be ... jó, az utolsó ilyen próbálkozás jóval több mint 5 éve volt

    Mondjuk van egy régi Intel atomos minipcm aminek sok már a win10 lehet megint megpróbálom

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    válasz Pingüino #64 üzenetére

    Amit te találtál (ha jól láttam) a webkiszolgálók megoszlását mutatja - vagyis csak egy speciális szegmenst -, nem az általános os használatot.

    Inkább ez releváns.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Pingüino #64 üzenetére

    amúgy elolvastad mire vonatkozik a statisztika amit linkelgetsz vagy csak megláttad hogy ürdüng 25% megváltás 75% és halleluja tanúságtétel innen határ a to the moon...

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz Pingüino #54 üzenetére

    Bár már jó páran válaszoltak erre az agymenésedre, én is bedobom a magam kis ötforintosát, hátha...
    Egy dologról nagyon keményen elfeledkezel / nem veszel figyelembe, és ez az Active Directory. Ez, illetve az ehhez kapcsolódó egyéb vállalati technológiák (Exchange, SCCM, SCOM, de akár a Defender ATP-t is említhetném) olyan komplex vállalati megoldást ad, amire a Linux jelenleg nem képes (vagy nem ezen a szinten). A szervereink elsöprő többsége Windows, megintcsak nem véletlenül - ugyanakkor vannak Linuxosak is, mert van, amire az elég / jó. És bizony vannak szívások azzal is. (Egyik személyes fájdalmam a konfigfájok rengetege. Nem tudom, minek ekézik sokan a registryt, az teljesen átlátható. Itt meg full káosz, mi hol és milyen néven van. #szaralinux :P )
    A családban volt egy időszak, amikor Linux ment pár helyen - aztán megköszönték, amikor Win 10 jött, mert kezelhetőbb nekik, nekem meg sokkal kevesebb gonddal jár. Szóval a példád kiragadott és nem kéne általánosítani, mert visszafelé is van példa.
    Az pedig, hogy mi milyen alapú, megint félrevezető lehet, mert a PS4 rendszere egy erősen módosított BSD, ami pedig inkább Unix-like, semmint Linux), ahogy a MacOS is. A Linux pedig szintén *nix-like, csak merőben más csapásirány. A te érveléseddel így akkor a finnek is magyarok, aztán mégse érted mikä teksti kirjoitan täällä.
    Még egy ellenpélda: az Asus Zephyrus G14 Reddit csatornáján nem véletlenül visszatérő kérdés, hogy lehet e remek gépre Linuxot rakni, mert nagyon nem egyértelmű...
    Nem vagyok egyik OS mellett sem kifejezetten. Mindegyiknek megvan a hozzá tartozó felhasználási köre, egyik sem hibátlan és mindegyikkel igen alaposan meg lehet szívni adott körülmények között. A Windows ekézése már a 95-98 környékén elklezdődött, de valami miatt csak piacvezető OS lett - ha annyira kaksi lenne, hogy jött ez össze neki?
    Amúgy virágozzék minden virág!

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz Pingüino #43 üzenetére

    Hasonlókat mondott oviban mindkét lányom, de már alsósok, elballagtak az oviból.

    Lehetne itt olyanokról is beszélni hogy:
    - miért nincs a nagy cégeknél valódi felelős ekkora erőforrás pazarlásra?
    - miért kell tanulatlan, inkompetens románnal, indiaival beszélnem support esetén? (képzetlenek, és gondolkodni se tudnak csak a klisék.. a hibát specifikálva az ellenkezőjét mondják, vagy ignorálják, mint egy robot, mint egy fórum) ide lehetne költeni rendesen, képzett embereket foglalkoztatni, tiszteséges bérért
    - Ha már X nincs, akkor vajon a normál Windows végre kap egy normális touch felületet?

    Mindent ide hord a szél...

    [ Szerkesztve ]

  • Kansas

    addikt

    válasz Pingüino #64 üzenetére

    "Statisztikáknál jobb nem saját tapasztalatból kiindulni, mert az nem reprezentatív." És, írtam, hogy az lenne? Nem, sőt! Ezzel együtt indikatív, hogy pl. az Európai Központi Banknál a szerverek mintegy fele(5-6000 szerver) Windows-t hostol, és a mostani ügyfelem 5-6000 szervere esetén is hasonló az arány - és a szerver oldal az, ahol hagyományosan erős a Linux, leginkább webszervereknél(LAMP és változatai). Ha az ilyen nagy szerverparkokban ez az arány, akkor a 80-90%-os állításod jó eséllyel sántít...

    "kár szemellenzőséggel vádolnod" pedig amit leírtál, az alapján szvsz jogos volt - amit nem írsz le, azt nem tudom, hogy tudod-e, belátod-e, szóval akkor a jövőben az ilyen #54-szerű írásokban érdemes kevésbé egyoldalúnak lenni.

    "Médialejátszónak mégis mit tegyünk" - manapság leginkább semmit, a kis médiaboxok kora javarészt lejárt az okostévék elterjedésével, mára Windows-on egy jobb-klikk és "Cast to Device"- aztán megy a TV-re direktben DLNA protokollon... de azt a NAS-ok is ismerik, ha nem akarnál Windows kliensről streamelni... mellesleg szinte minden TV-n ott vannak a népszerűbb streamingszolgáltatások kliensei(Netflix, HBO Go, Prime, YouTube)
    Szóval a médialejátszó manapság egy ugyanolyan "niche eszköz", mint a profi házimozi, sőt, még annál is inkább.

    "Ráadásul egyetlen szóval sem mondtam, hogy a Linux mindenkinek jó" - ahha, akkor ez mégis mit akart jelenteni: "Otthoni környezetben pedig aki windows-t használ, az vagy "jajj, picit foglalkozni kell vele, hogy menjen a legújabb hiperszuper modern játék, és lusta vagyok hozzá", vagy sima tudatlanság, mert azt hiszik az emberek, hogy a linux még mindig egy használhatatlan vacak otthonra."
    Az mintha fel sem merülne benned, hogy valaki esetleg jobban szereti a Windows-t, vagy esetleg már beleölt annak a kitanulásába tizensok évet amit nem akar kidobni a kukába.

    Ja, szülők témaköre: én is próbáltam a szüleimnél Linuxot bevezetni(mert a HP 1000 printerükhöz Xp-nél újabb Win-hez nincs driver, Linux alól meg vígan megy), de besültem, mert mindkét szülőm non-stop panaszkodott rá, hogy nem úgy működik, ahogy megszokták - eleve nem IT guru egyikük sem, de így 60 fölött már nem is akarnak Linuxot tanulni, csak használnák a gépet. A vége az lett hogy most van Win10-ük, meg új printerük.

    A Linuxra átállás/ráállás szerintem annak megy könnyen, aki a Windows-hoz se ért, nincsenek ottani beidegződései(vagy minden IT ellen beoltották), meg annak akinek van általános affinitása IT-hez(esetleg profi), de a többségnek, aki többet-kevesebbet Windows-on töltött előtte, bizony az hogy Linuxon a legtöbb browseren kívüli dolog nem úgy megy, több-kevesebb kínlódás forrása. A legrosszabb helyzetben a Windows power userek(de még admin szint alatt) vannak, ők egy csomó időt beleöltek a Windows kitanulásába, már nagy részt értik is, és van egy csomó beidegződésük, amiknek egy részét nem értik, miért van úgy... no, nekik csinálták anno a Lindows-t, és ők szidják leghangosabban a Linuxot. Ezeknek egy jelentős részhalmaza azoknak a tábora, akik a Windows-t és a játékokat is warezből szerzik, az update-et kikapcsolják, mert az kell, hogy a Win crack működjön, de a játékon kívül a számítógép nem igazán érdekli őket, annyira semmiképpen, hogy kitanuljanak egy másik oprendszert ami ráadásul hátráltatja is őket a játékban...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • ddekany

    veterán

    válasz Pingüino #54 üzenetére

    A nagyon egyszerű és praktikus ok otthoni Linux ellen a sok nehézség, ami simán abból adódik, hogy kilógsz a sorból. Pl. eddig ahány helyen dolgoztam, vakon feltételezték, hogy Windowsod van, és akkor ahhoz tolják az ember segge alá azt, amivel be kell lépéni távolról, stb. (Ha meg BYOD van, akkor pláne ez lesz.) Linuxon is lehet, hogy meg lehet oldani, de nem garantálják, és pláne nem fognak segítenek benne. Vagy, ismerősöknek is általában Win 10-e lesz, tehát ha egyik másiknak segítene, de az egyik gép nem Win 10, akkor az azt igen csak elszabotálja (nem tudod "diktálni", hogy most nyomj ide, aztán amoda). És valószínűleg nem csak az OS felülete, de csomó alkalmazás is más lesz a két rendszer közt, ahol ugyan ez a segítségnyújtás/tudásmegosztás gond lesz. Nyilván a sort lehetne folytatni a hardver támogatással, ami általában megy, de ha nem... a hardver készítőjére nem támogatja, szóval te gondod.

    A szerver Linux meg... Statisztikák szerint elég sok szerver Windows is van, de én amúgy, Java-s fejlesztőként, még sehol sem találkoztam vele. Szóval környezetem lényegében adottnak veszi, hogy a szerver az Linux. Viszont elég sok negatív benyomást is generál magának a rendszer, mivel a fő kommunikációs felületnek használt bash egy rakás sz*r (és amúgy valahogy az egész shelllt is sikerül néha elszabotálni az IT-nek, pl. csomó billentyű nem működik), amit már rég le kellett volna cserélni valami épelméjűre, de ilyen törekvés gyakorlatilag nincs. Főleg egy jó programozó szemében, aki tudja, hogy hibát nem nyelünk le, karbantarthatóség fontos, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Pingüino #3 üzenetére

    azért megnyugodtam hogy ez a komment előkerült az első ötben :D

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák