Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz orbano #41 üzenetére

    Rakás olyan gond van, ami "power usernek", vagy akár átlagosnak is zavaró. Sok elég könnyen javítható lenne. Vajon akik MS-nél dolgoznak fejlesztőként, azokat ezek nem zavarják? Gondolom de, csak nincs ráhatásuk. Ehelyett fejlesztik be a sok túlgondolt elborult vackot. Szóval ott ette meg a fene az egészet, ha ilyen a kultúra.

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Pingüino #54 üzenetére

    A nagyon egyszerű és praktikus ok otthoni Linux ellen a sok nehézség, ami simán abból adódik, hogy kilógsz a sorból. Pl. eddig ahány helyen dolgoztam, vakon feltételezték, hogy Windowsod van, és akkor ahhoz tolják az ember segge alá azt, amivel be kell lépéni távolról, stb. (Ha meg BYOD van, akkor pláne ez lesz.) Linuxon is lehet, hogy meg lehet oldani, de nem garantálják, és pláne nem fognak segítenek benne. Vagy, ismerősöknek is általában Win 10-e lesz, tehát ha egyik másiknak segítene, de az egyik gép nem Win 10, akkor az azt igen csak elszabotálja (nem tudod "diktálni", hogy most nyomj ide, aztán amoda). És valószínűleg nem csak az OS felülete, de csomó alkalmazás is más lesz a két rendszer közt, ahol ugyan ez a segítségnyújtás/tudásmegosztás gond lesz. Nyilván a sort lehetne folytatni a hardver támogatással, ami általában megy, de ha nem... a hardver készítőjére nem támogatja, szóval te gondod.

    A szerver Linux meg... Statisztikák szerint elég sok szerver Windows is van, de én amúgy, Java-s fejlesztőként, még sehol sem találkoztam vele. Szóval környezetem lényegében adottnak veszi, hogy a szerver az Linux. Viszont elég sok negatív benyomást is generál magának a rendszer, mivel a fő kommunikációs felületnek használt bash egy rakás sz*r (és amúgy valahogy az egész shelllt is sikerül néha elszabotálni az IT-nek, pl. csomó billentyű nem működik), amit már rég le kellett volna cserélni valami épelméjűre, de ilyen törekvés gyakorlatilag nincs. Főleg egy jó programozó szemében, aki tudja, hogy hibát nem nyelünk le, karbantarthatóség fontos, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák