Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Jajj, srácok, értem én, hogy aki szereti a Linuxot az rühelli a Windows-t(és vice versa)... csak miért kell újra és újra világgá kürtölni, hogy nem csak rühelli, de sz@rt se ért hozzá...? :F
    Flémelni persze mindenki tud...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Jesus_Shaves #59 üzenetére

    Ami ugyebár nem Linux, hanem UNIX...

    A #53 aláhúzza azt amit a #11-ben írtam...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Pingüino #60 üzenetére

    De természetesen át kellett neked is esni a ló túloldalára...

    "mind szerverekben, mind munkakörnyezetben 80-90%-ban inkább vagy linux, vagy macOS fut" - hogy ezt honnan vetted, azt nem tudom, de már 15 éve enterprise környezetben dolgozva azt kell mondjam az általam eddig támogatott cégeknél az arány inkább fele-fele, kisebb cégeknél, ahol LDAP domain van, ott általában Windows túlsúly figyelhető meg, Linux inkább csak LAMP szervereken van.
    De ez csak az én tapasztalatom, nyilván nem reprezentatív, plusz annyit mindenképp torzít, hogy én alapvetően Windows mérnökként csak olyan helyen dolgoztam, ahol van valamennyi Win szerver(bár fura módon, mikor VoIP mérnök voltam egy rövid ideig az Avayánál, ott is volt Windows, sőt a teljes kliensállomány az volt, pedig az Avaya termékei alapvetően RedHat alapúak), tehát a 100% Linux cégeket nyilván nem láttam.

    "TV elé médialejátszónak egy LibreElec a legjobb valasztás, nem egy windows PC" - ja, de ha nem akarsz magadnak is hazudni, akkor be kell vallani, hogy igazából két okból:
    1. ingyen van
    2. nem teljes disztró, le van csupaszítva egy Mint-hez, Ubuntu-hoz vagy Fedora-hoz képest, így kevesebb erőforrást kér, míg a Windows-nak nincs consumer thinned-down verziója(az embedded Windows nem consumer OS)

    Tudtommal a LibreELEC nem támogat nem-free kodekeket, szóval azért lehet ott probléma...
    Azok alapján, amiket leírtál, elég vaskos szemellenződ van(ha a pingvines avatárod nem utalna rá eléggé), vagy elfelejtetted/megszoktad már a kompromisszumokat, amiket Linuxon kötni kell egy Windowshoz képest(igen, pl. Steam is ilyen, Cyberpunk 2077 pl nincs Linuxra, ha valakinek az a mindene, az emuláció nem tudom, viszi-e vagy sem, de az nem számít).

    Maradjunk annyiban, hogy aki nem elvakult fan, az be kell lássa, hogy úgy a Linuxnak mint a Windows-nak megvan a maga szelete, amit a másikkal kevésbé hatékonyan, drágábban(az enterprise Linux support sem aprópénzért van ám!) vagy problémásabban lehet megcsinálni, így a létjogosultsága is a másik mellett.
    Sajnos a Linux táborban legalább annyi elvakult fan van, mint a másik oldalon, ha nem több, elvégre a Windows-zal ellentétben a Linuxnak mindig is volt egy mozgalmi jellege

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Pingüino #64 üzenetére

    "Statisztikáknál jobb nem saját tapasztalatból kiindulni, mert az nem reprezentatív." És, írtam, hogy az lenne? Nem, sőt! Ezzel együtt indikatív, hogy pl. az Európai Központi Banknál a szerverek mintegy fele(5-6000 szerver) Windows-t hostol, és a mostani ügyfelem 5-6000 szervere esetén is hasonló az arány - és a szerver oldal az, ahol hagyományosan erős a Linux, leginkább webszervereknél(LAMP és változatai). Ha az ilyen nagy szerverparkokban ez az arány, akkor a 80-90%-os állításod jó eséllyel sántít...

    "kár szemellenzőséggel vádolnod" pedig amit leírtál, az alapján szvsz jogos volt - amit nem írsz le, azt nem tudom, hogy tudod-e, belátod-e, szóval akkor a jövőben az ilyen #54-szerű írásokban érdemes kevésbé egyoldalúnak lenni.

    "Médialejátszónak mégis mit tegyünk" - manapság leginkább semmit, a kis médiaboxok kora javarészt lejárt az okostévék elterjedésével, mára Windows-on egy jobb-klikk és "Cast to Device"- aztán megy a TV-re direktben DLNA protokollon... de azt a NAS-ok is ismerik, ha nem akarnál Windows kliensről streamelni... mellesleg szinte minden TV-n ott vannak a népszerűbb streamingszolgáltatások kliensei(Netflix, HBO Go, Prime, YouTube)
    Szóval a médialejátszó manapság egy ugyanolyan "niche eszköz", mint a profi házimozi, sőt, még annál is inkább.

    "Ráadásul egyetlen szóval sem mondtam, hogy a Linux mindenkinek jó" - ahha, akkor ez mégis mit akart jelenteni: "Otthoni környezetben pedig aki windows-t használ, az vagy "jajj, picit foglalkozni kell vele, hogy menjen a legújabb hiperszuper modern játék, és lusta vagyok hozzá", vagy sima tudatlanság, mert azt hiszik az emberek, hogy a linux még mindig egy használhatatlan vacak otthonra."
    Az mintha fel sem merülne benned, hogy valaki esetleg jobban szereti a Windows-t, vagy esetleg már beleölt annak a kitanulásába tizensok évet amit nem akar kidobni a kukába.

    Ja, szülők témaköre: én is próbáltam a szüleimnél Linuxot bevezetni(mert a HP 1000 printerükhöz Xp-nél újabb Win-hez nincs driver, Linux alól meg vígan megy), de besültem, mert mindkét szülőm non-stop panaszkodott rá, hogy nem úgy működik, ahogy megszokták - eleve nem IT guru egyikük sem, de így 60 fölött már nem is akarnak Linuxot tanulni, csak használnák a gépet. A vége az lett hogy most van Win10-ük, meg új printerük.

    A Linuxra átállás/ráállás szerintem annak megy könnyen, aki a Windows-hoz se ért, nincsenek ottani beidegződései(vagy minden IT ellen beoltották), meg annak akinek van általános affinitása IT-hez(esetleg profi), de a többségnek, aki többet-kevesebbet Windows-on töltött előtte, bizony az hogy Linuxon a legtöbb browseren kívüli dolog nem úgy megy, több-kevesebb kínlódás forrása. A legrosszabb helyzetben a Windows power userek(de még admin szint alatt) vannak, ők egy csomó időt beleöltek a Windows kitanulásába, már nagy részt értik is, és van egy csomó beidegződésük, amiknek egy részét nem értik, miért van úgy... no, nekik csinálták anno a Lindows-t, és ők szidják leghangosabban a Linuxot. Ezeknek egy jelentős részhalmaza azoknak a tábora, akik a Windows-t és a játékokat is warezből szerzik, az update-et kikapcsolják, mert az kell, hogy a Win crack működjön, de a játékon kívül a számítógép nem igazán érdekli őket, annyira semmiképpen, hogy kitanuljanak egy másik oprendszert ami ráadásul hátráltatja is őket a játékban...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz NandoXXL #71 üzenetére

    - "miért nincs a nagy cégeknél valódi felelős ekkora erőforrás pazarlásra?" He? Ez mire ment? Nagy cégeknél egyébként van felelős, de meglepődnél, ott mennyire kevésbé pazarlás, mint amennyire annak tűnik
    - "miért kell tanulatlan, inkompetens románnal, indiaival beszélnem support esetén? (képzetlenek, és gondolkodni se tudnak csak a klisék.. a hibát specifikálva az ellenkezőjét mondják, vagy ignorálják, mint egy robot, mint egy fórum) ide lehetne költeni rendesen, képzett embereket foglalkoztatni, tiszteséges bérért" - Épp azért, mert nem akarnak pénzt költeni a supportra, nem érdekük "képzett embereket foglalkoztatni, tiszteséges bérért", az az érdekük, hogy a funkciót minél olcsóbban lássa el valaki, a telefonos support ugyanis nem karrier( ilyen szakma/végzettség sincs, őket mind kb. nulláról képzi az aktuális munkaadó), az ezzel foglalkozó cégek nem ritkán 100%-környéki fluktuációval működnek, mert mire kitanulja valaki tisztességesen, már áll is tovább vagy az eredeti szakmájába(pénzügyes, bölcsész, közgazdász stb.) vagy IT-n belül komolyabb pozícióba.
    - Ha már X nincs, akkor vajon a normál Windows végre kap egy normális touch felületet? - ha lesz majd normális Windows-alapú touch-eszköz, akkor biztosan - a laptop nem az. Gondolom az X is igény híján lett dobva...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz martonx #78 üzenetére

    Azért az is árulkodó, hogy pár éve, mikor megkérdeztem az egyik Linux architektünket a cégnél, hogy melyik Linuxot ajánlja a maga részéről, mert fixa ideám volt(azóta is az), hogy magát valamire tartó rendszermérnök értsen Win-hez is, Lin-hez is, azt a választ kaptam, hogy egyikre se pazaroljam az időmet, inkább arra törekedjek, hogy a lehető legjobb Windows tudást szedjem fel, ugyanis abból is nagyon kevés az igazán jó szakember, a legtöbb középszerű vagy gyenge, csak sok van belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz bambano #82 üzenetére

    Nyilván nem azonos szinten szerettem volna érteni a kettőhöz, az már akkoriban(2012-13 táján) se volt realisztikus, de nem lehet elanyátlanodni Windows-fókuszú emberként se, ha le kell ülni egy BASH prompthoz(Avayás korszakomban a VI is jó barátom volt :) )...

    A gond az, hogy nerm úszod meg, hogy mindkettővel foglalkozzál, ha akarod sem(főleg, mióta krossz-kompetenciás Agile squadokba divat szervezni az embereket).
    Kivéve ha tényleg szigorúan vett MS vagy Linux csapatban dolgozol valami olyan cégnél, ahol még van ilyen.
    Én per pillanat Ansible Tower adminként nem csak Windows-zal meg Linux-szal kell foglalkozzak, de hálózati eszközökkel, tűzfalakkal, miegymással, és aligha fogom megúszni a Python-kódolást sem. OK, persze egyik fentivel se olyan mélységben mint egy dedikált platform supportos, de az egy kihalóban levő műfaj. Előtte egy norvég cégnél az IT architekt csapatban dolgoztam, mint infrastruktúra-mérnök, ott is mindenbe bele kellett ártanom magam kicsit, a securitytól kezdve az O365-ön és VoIP-on keresztül a kliens migráción át a proxy scriptekig... persze az MS volt a fő vonulat, de nem kizárólagos.

    Abban kétségkívül igazad van neked is és a korábban tanácsot adó kollégának is, hogy nagyon nem egyemberes már egyik IT terület sem ha túlnézel egy kiscéges rendszergazda szintjén(bár lassan már az se), és egy-egy részterületből(Pl. Exchange, SCCM, Ansible) komplett karriert lehet csinálni, ha megtalálod a megfelelő munkakört a megfelelő cégnél.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #88 üzenetére

    Szerintem ugyanúgy járhattál akkor vele, mint én a Linux-szal.
    Ha az ember csak megtanulni szeretné, de nincs valódi igény mögötte, nem valami konkrét problémát szeretnél vele megoldani, eleve nagy eséllyel bukásra van ítélve az egész kísérlet...
    Anno Avayás korszakomban(2008-2009) 3 nap alatt nulláról megtanultam az NTP működését, konfigurálását és troubleshooting-ját az RFC dokumentációból, csak mert egy problémát meg kellett vele oldanom(nem, nem full time csak azzal az egy problémával foglalkoztam, még mielőtt valaki sokallná a rá szánt időt, egyszerre 6-7 tiketen ment a troubleshooting párhuzamosan).
    Az a vicces egyébként, hogy én meg a Linuxot látom inkább pilótavizsgásnak... szóval lehet hogy csak annyi van az egész mögött, hogy ha az ember beletanul az egyikbe, nehéz átállítani az agyát a másikhoz szükséges gondolkodásra...

    #85ricsip: jó kérdés, nem rémlik, hogy ilyen gondok lettek volna mikor ott dolgoztam, akkor még piacvezető volt a cég VoIP-ban, gondolom azóta a Cisco meg a full szoftveres VoIP vendorok(Microsoft - Skype, Slack, WhatsApp, stb) a segge alá pörköltek, mert hiába jó a termék, ha túl van árazva, akkor egy budget(ebb) alternatíva el bírja lopni alóla a piacot...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz akaido #109 üzenetére

    A Windows 3.1 még nem is volt OS, csak egy fancy segédprogram DOS fölött...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák