Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Kalandor #38 üzenetére

    Túl sok adatot nem találok guglival romániáról de azt tudom hogy broadband net terén nincsenek a csúcson. Ott igen kevés az ADSL pár tízezer kapcsolat, az is jellemzően üzleti előfizetés mert magánember nem tudja megfizetni.

    Pl. itt van Romtelecom ára, 2mbps-es ADSL ~100 euroért, látszik rajta hogy tipikus business csomag, ezt a román bérek nem tudnák követni [link]

    Nagyon ADSL-t más cégek sem árulnak, jellemzően üzleti cégek árlistájában lehet fölfedezni, lakossági árszinten én legalábbis nem találtam ADSL-t.

    Ezzel szemben idehaza 400 ezer fölött van ez a szám, szóval nincs miért sírnunk.

    De összehasonlításnak itt van a hazai BIX és a román RONIX forgalmi totálja, zongorázni lehet a különbséget. Míg idehaza a 20 Gbps-ot nyaldossa a max érték, ott alig nemrég hagyta el az 1 Gbps-ot.

    BIX [link]
    RONIX [link]

    Kábelnet terén van egyedül alternatíva az RDS által. Ott tényleg nyomott árak vannak, de hogy ez hogy érik el az számomra mindig is talány volt. De ez minden termékre igaz. Hisz ha ők is világpiaci áron veszik a szükséges eszközöket akkor ez az ár nem igazán kigazdálkodható. Ott láttam már $10-15-os árszint mellett netet amit már lakossági szinten is meg tudnak fizetni. Igaz nem is oly rég még komoly forgalmi limitek voltak, pár GB de most ez eltünt. Viszont a minőséget gyanítom tükrözheti az ára. Legalábbis az RDS hazai érdekeltsége az EMKTV/HDSNet páros nem épp a minőségéről híres. Aki már olvasott bele HDSNet topicba az tudja a cég nemzetközi kapcsolódása igen csak szűkös. Pl. egy 1.5Mbps-es csomaggal itt Mo.-on belül még jól lehet muzsikálni, de amint országhatáron túl oldalt szeretne valaki megnézni máris 100-200kbps-es sebességszintre lassul. Ami oldalt találtam és azon írtak felhasználószámot, a szerint is 10ezer körüli broadband ügyfele van RDS-nek romániában ami szintén nem túl magas szám, még ezen nyomott árszint mellett is.

    Szóval én nem igazán látom mire is kellene irígykedni a romániai állapotokból.

Új hozzászólás Aktív témák