Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #184 üzenetére

    láttam linuxot. attól mert más a véleményem és nem osztom a hiteteket, még nem jelenti azt, h nem ismerem. nem vagyok guru, ahhoz az kéne hogy rendzseresen használjam, de ettől még lehet véleményem.

    winben nem csomagok vannak. különálló, fizetős, teljesértékű, önálló programok. az ms platform fejlesztési stratégiájából fakadóan, a saját programjai kívülről meghívható fügvényeket tartalmaznak, amik a háttérben is futtathatóak.

    szerinted baj, h nem lehet lecserélni. szerintem meg nem (sőt). ha le lehetne cserélni, bárki bármit belerakhatna. és mivel semmi sem egyforma, ez a működést nagyban befolyásolná. ti ebből azt látjátok, h pont ezárt jobb is lehet. én azt látom, h rosszabb is.
    vállalni az esetleges középszerűséget biztosabb megoldás, mint kockáztatni a hibás megoldásokat, egy esetleges jobb reményében.

    ha megírok egy programot, akkor tudni akarom, h hogyan reagál. ha nem tudom, h mit hív meg, akkor ebben már nem lehetek biztos.

    az csak a linuxnál dívik, h ha valami nem jó, akkor elkezdnek másra mutogatni. ez végülis egy elég biztos megoldás. csak ilyenre az emberek nem akarnak támaszkodni.

    erről elméletben sokat lehet vitatkozni. a gyakorlat viszont a wint igazolja. sőt, pontosabban a linuxon mutatkozik meg, h mennyire nem jó. mennyi problémával is jár az egész.
    valamit valamiért. egyértelműen más az értékrend.

Új hozzászólás Aktív témák