Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz cucka #9 üzenetére

    Mire nem elég az 500MHz? A számítástechnika alapjainak oktatásához, iskolai feladatok megoldásához biztosan elég. Játszani nyilván nem fognak rajta, sem videót kódolni... Én egy korszerűtlennek nem nevezhető laptopról írok, ami az ideje nagy részében 600 MHz-re veszi vissza magát mert a mindennapi használathoz nem kell több. A specifikáció nincs ércbe öntve, ahogy halad az idő, biztos fejlődik a 100dolcsis laptop is, ugyanúgy ahogy egy ma 200k-s gép is sokkal gyorsabb és korszerűbb mint egy 5 évvel ezelőtti 200k-s gép.

    Az optikai meghajtó egy finom, kényes, ráadásul meglehetősen nyílt szerkezet, egyértelműen komoly hibaforrás egy mostoha körülmények közé tervezett gép esetében, a sérülékenby lemezekről nem is beszélve. A koncepcióból egyértelműen következik hogy kihagyták. Van helyette hálózat, wlan, és usb. Optikai meghajtó is csatlakoztatható rá ha mindenképp kell.

    2008? Nem ismerem a menetrendet, de az első szállítmányoknak már az idén év vége felé landolniuk illene, nem?

    A cél nyilván nem a lakosság általános fölzárkóztatása, sem pedig a puszta örömszerzés. Ez a gép szerintem nagyon jól alkalmazható az oktatásban. Digitálisan lehet pl olyan tananyagokat használni amihez hagyományos formában sosem jutnának hozzá, és nem mellesleg felkészíti a kis dugaszokat az infótársadalomra, megtanítja a számítástechnika és a digitális világ logikáját, alapvetéseit, kezelését (most hogy az infótársadalom szerintem jó dolog-e, az más lapra tartozik). Biztos hogy kellenek hozzá direkt erre a célra írt oktatási szoftverek és anyagok, ez nyilvánvaló, biztos nem egy kopasz Open Office elé akarják odaültetni a 8 éves kiskölköt.

  • bandus

    veterán

    válasz cucka #9 üzenetére

    Bár ez nem teljesen ide tartozik, de szerintem a fejlődő országok felzárkóztatását (itt főleg a Távol-Keletre gondolok, de akár Románia, Ukrajna is idetartozhat) azzal kellene kezdeni, hogy a nagy multik nem zsákmányolják ki a munkaerőpiacot (gondolok itt a gyárakban való éhbérér dolgozó munkásokra).
    Hogy konkrétan a laptopokhoz is hozzászóljak, nem tartom rossz ötletnek a kezdeményezést. Ha arra nem is megfelelő, hogy felzárkóztassa India, vagy bármely fejlődő ország információs társadalmát, mindenképpen hasznos lehet, ha nem csak az egyetemre felvett hallgatók találkoznak számítógéppel.

    mod: hogy a gép árához is hozzászóljak: ennyiből oktatási célra tökéletesen megfelelő gépet lehet szerintem építeni. Anno általános iskolában sem voltak gyorsabb gépek, és az alapvető dolgokat megtanultuk rajta, gondolok itt a word, excel és powerpoint hármasra, comenius logo, és az internet használatának alapjaira (bár ez ott még valószínűleg sajnos igen messze van).

    [Szerkesztve]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • #95561216

    törölt tag

    válasz cucka #9 üzenetére

    Azért már rég nem akkora a fejlődés jelenetőssége, mint régen. Ma egy 5 éves hardveren még vígan elvan az ember, ha nem játszik. Netezni, könyvet (pdf) olvasni, emailezni tökéletes, és akkor azt még bele sem vetted, hogy nem bűnlassú win van rajta, hanem linux.

    Mielött lehurrognál, hogy falmelek, a notebookomban 1.6-os p-m van 256 mega rammal, amiből 8-at elvisz a GPU. Win bűnlassú, 10 perc mire bootol és elindul egy vírusírtó, meg egy tűzfal, jó, tudom lehetne benne több memória is, de linuxon mindez kevesebb, mint 1 perc (winnek annyi idő a kikapcsoláshoz sem elég), a cpu freqi normál használat közben végig 600 mhzen, most xchat, msn, firefox és filekezelő fut, mindez 125 mega ramot foglal, a swap üres. Ja és a hd-wmv, ami winen akad (ms saját formátuma!) linuxon akadásmentesen megy. Szóval ne írjuk le ezt a gépet, nem élehet rajta doom3azni meg kvéknégyezni, de nem is egy bűnrossz masina.

Új hozzászólás Aktív témák