Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz cucka #9 üzenetére

    Bár ez nem teljesen ide tartozik, de szerintem a fejlődő országok felzárkóztatását (itt főleg a Távol-Keletre gondolok, de akár Románia, Ukrajna is idetartozhat) azzal kellene kezdeni, hogy a nagy multik nem zsákmányolják ki a munkaerőpiacot (gondolok itt a gyárakban való éhbérér dolgozó munkásokra).
    Hogy konkrétan a laptopokhoz is hozzászóljak, nem tartom rossz ötletnek a kezdeményezést. Ha arra nem is megfelelő, hogy felzárkóztassa India, vagy bármely fejlődő ország információs társadalmát, mindenképpen hasznos lehet, ha nem csak az egyetemre felvett hallgatók találkoznak számítógéppel.

    mod: hogy a gép árához is hozzászóljak: ennyiből oktatási célra tökéletesen megfelelő gépet lehet szerintem építeni. Anno általános iskolában sem voltak gyorsabb gépek, és az alapvető dolgokat megtanultuk rajta, gondolok itt a word, excel és powerpoint hármasra, comenius logo, és az internet használatának alapjaira (bár ez ott még valószínűleg sajnos igen messze van).

    [Szerkesztve]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz hezzo #23 üzenetére

    A világgazdaságnak valószínűleg nem tenne túl jót, ha ''tisztességes'' bért kellene fizetni a keleti gyárakban. Szerintem ez gyakorlatban nem is lehetséges, viszont így elméletben ez tűnik a legjobb megoldasának a fejlődés/életszínvonal-növekedés eléréséhez.

    Yaye:
    ''De India nem lepukkant harmadik világbeli ország, hanem egy viszonylag fejlődőképes, demokratikus, iparosodott harmadik világbeli ország...Főleg hogy Indiában pont az IT szektor meglehetősen erős.''

    India fejlődőképességét, a nagy (felvevő)piac jelenti. A keleti fejlődő országok között hatalmas verseny alakult ki, ez alól Japán kivétel, hiszen mindig is vezető pozíciót töltött be, első helyét pedig semmi sem veszélyezteti. A felzárkózást a kiebb államok kezdték meg (a 2. hullámban: Tajvan, Szingapúr, Hongkong, a 3-ban: Malajzia, Thaiföld, Indonézia. Ők az IT szektorban már világszínvonalon is jelentős pozíciót töltenek be. Nem véletlen, hogy szinte az összes cyber-versenyt távolkeleti kockák nyerik. Annak ellenére, hogy igen kevés az otthoni számítógépek száma. Ott az internet kávézók kb. olyanok mint nálunk a plázák, egész nap ott lógnak és játszanak.), majd elindult a fejlődés útján Kína is. Az országok szerinti GDP listán Kína jelenleg a 2. míg India a 4. (az első holtversenyben az USA és az EU). De a több mint egymilliárdos lakosságra elosztva ez az érték elég siralmas. India legnagyobb problémáját szerintem a folyamatosan növekvő népesség alapvető igényeinek (ivóvíz, élelmezés, orvosi ellátás, infrastruktúra, stb.) kielégítése jelenti. Így amíg ezeket nem oldják meg, nem biztos, hogy laptopokra van legnagyobb szüksége az országnak. Viszont képzett szakemberek nélkül ezek a problémák sem oldhatók meg..Ördögi kör ez, kíváncsi vagok mi lesz a vége.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz hezzo #32 üzenetére

    Tudom, csak így próbáltam kifejezni módosított álláspontomat :B

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz Yaye #34 üzenetére

    Itt is van egy tanulságos cikk Balngalore-ról: [link]
    Ezt pedig a Wikipedia-ból:
    ''Az egymillió indiai informatikus körülbelül 30%-a Bangalorban ''

    Ezek alapján el kell ismerni, hogy India tényleg rendkívül gyorsan fejlődik, bevallom, kicsit fejletlenebbnek gondoltam az országot. Gyors ütemben fejlődik, az informatikusok/programozók magas szinten képzettek. Ők is megszerezték ezt a tudást valahogy, így adódik a kérdés: pont Indiának lenne szüksége a 100 USD-s laptopokra? Talán Afrika közepesen fejlett országaiban nagyobb hasznuk lenne. Bár mondhatni India és a fekete kontinens szegény országai közt a különbség ég és föld.. :(

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák