Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz bambano #85 üzenetére

    ezert mondtam (es nem vagyok egyedul a velemenyemmel), hogy az smtp felett eljart az ido.

    Kepzeld el mindezt SIP alapon. Feladod a levelet, a szolgaltato mail szervere megkerdezi a cimzett szerveret, hogy keri-e az e-mailt. Ha nem, akkor eldobja, es megjegyzi, hogy bizony oda mar nem szabad tobbet ettol a feladotol uzenetet tovabbitani. A cimzett is megjegyzi, hogy xy-t ''letiltotta'' Ha most en megis engedelyezni akarom az elozo levelem feladojat, akkor szolok a szerveremnek, hogy mostantol johet tole level, ha korabban letiltotta, akkor szol a felado szerverenek, hogy mostmar johet.

    Innen mar csak egy lepes, hogy felhivom a felhasznalo figyelmet, hogy ''hello, tul sok olyan uzenetet kuldesz ki, amit a masik fel nem fogad...''

    A lenyeg az, hogy minden ellenorzotten tortenik, igy kordaban tudjuk tartani a dolgokat, smtp eseteben erre nincs sok lehetosegunk...

    Ezeket nem en talaltam ki, elvileg ''mukodo'' megvalositas van ra a 3gpp/IMS kereteben, amit ugy nez ki a vezetekes rendszerek is at fognak/at szeretnenek venni. Hogy tenyleg igy lesz-e azt majd eldol.

    Tovabbra is fenntartom, hogy az smtp-t lecserelni konyebb lenne, mint a felhasznaloknak ''megtanitani'' hogyan vigyazzanak a gepukre. Valamint technikai problemakra nem lehet ''jogi uton'' valaszolni. A jog mindig csak lohol a technika nyakaban, sosem eri utol azt...

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák