Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz moonman #70 üzenetére

    igen, egy átlag felhasználónak az a legjobb, ha nyom 8 db OK-t, és fent van a rendszer ... de ettől elmehetne egy olyan írányba is a microsoft, hogy expert, mint ahogy a Linux is elevezett a hozzá-nem-értők kedvéért pelenkásabb vizekre, hiszen olyan rendszerszerek, disztribúciók jöttek ki, hogy ott is 8 db OK, 45 perc, és fent van egy komplett rendszer, megtalálva minden hardvert ...

    ezért mondom én azt, hogy a windows pedig kielégítheté azokat az igélnyeket, hogy az én gépemen olyan OS legyen, aminek megmonhatom, hogy mit mikor és miért csináljon, nem csak 20%-ban legyen a kezemben az irányítás. De a microsoft nem hajlandó erre ... szándékosan, nem érdeke.

    ''.....aki ért hozzá, az a továbbiakban is teljes mértékben uralhatja a gépét, hisz' ért hozzá, tudja hogyan kapcsolja ki ezeket, nem?.....''

    hát, azért az explorer, messneger, outlook express olyan mélyen bele van ágyazva, hogy tényleg csak maximum kikapcsolni lehet, de leszedni nem ... szerintem ez nevetséges, helyzettel való visszaélés ...

    szerintem ponotsan, hogy marketing oka van, hogy mely programot milyne mértékben dolgozzák ki .... ha a wordpad profi lenne, lehet a kutya nem venné meg az office-t ... ha lenne a windowsban XLS -t értelmező software, ami mondjuk alapszinten megnyitja, akkor a munkahelymen 10-el kevesebb office-t kellene venni ... mert mi csak napgyon primitív feladatokr ahasználjuk a word-öt és az excel-t

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • róland

    veterán

    válasz moonman #70 üzenetére

    Egyet értek veled, annyiban, hogy bizonyos termékei jók (ld. Word for Windows, Excel). De, világuralomi tervek helyett, inkább erőfölénnyel való visszaélésnek minősíteném, hogy a böngésző, e-mail postafiók-kezelő, médialejátszó szoftverük olyan mélyen van integrálva az operációs rendszerben. (Mellékesen a MediaPlayer kodekproblémái miatt úgyis másik lejátszót kell telepíteni. Volt, hogy kölcsönzői DVD-t MP le se tudott játszani. Csak miután feltettem egy PowerDVD-t volt hajlandó a MP is lejátszani a DVD-t.)

    Én annak örülnék, ha disztribúció szerű lenne a windows kiadása, és választani lehetne különböző komponensek közül a telepítés folyamán, pl.: böngészőknél: IE, Ff, Opera.

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Új hozzászólás Aktív témák