Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Egon #33 üzenetére

    1. Amit mondasz, abban igazad van, de nem cáfolja az általam elmondottakat - egészen másról beszélünk. Én azt mondtam, hogy nem korrekt az XP-k sorszámozása - MOST, a jelenben, amikor még nem váltottak architektúrát. Erre Te jöttél a P3 vs. P4-gyel meg a Hammerrel (ami már másik architektúra - K8). Hogy jön ez ide? :)
    2. Az árakról: tudom hogy most hogy áll a kérdés, én is láttam. Ez abból adódik, hogy az eltelt időszakban az 1.6A ára csak minimálisan csökkent (amihez nyilván hozzájárul a jó tuningpotenciál híre, és hogy már nem gyártják), míg az XP-k ára drasztikusan csökkent. Írtam is egy másik fórumban, hogy jelen esetben nem biztos hogy megéri 1.6A-t venni az XP-vel szemben. Ugyanis azért a pénzért most megkapod kb. a 2000+-t ami meg - tekintettel arra, hogy pechesebb esetben az 1.6A tuningjának 2 GHz körül vége - ár/teljesítményben jobb vétel. Ennyi. Viszont! Amikor én vettem, a tuninglehetőséget is figyelembe véve messze jobb vétel volt mint az AMD... Másrészt ha MOST vennék gépet, vagy a javított steppingű 1.8A-t keresném, vagy a Northwood magos Cerkára várnék egy kicsit - biztos vagyok benne hogy tuningolva ár/teljesítmény bajnok lesz...
    3. Már mért kéne a névleges órajelen hajtani a procimat??? Amikor megvettem, az árban ''benne volt'' a tuning is - nem véletlenül vettem PONT 1.6A-t... Tudod, ahogy a Parci mondta: aki tuningol, vegyen Northwoodot, aki nem az XP-t... Ennyi.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák