Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Power

    senior tag

    válasz Miracle #16 üzenetére

    ''Hat ez az a kerdes, amiben el lehet melyedni q*va melyen anelkul, hogy barmifele ertelmes megallapitast tennenk, ez mar elojott az US topicban is (ami hamarosan kap 1 upot, ti. nemsokara lesznek niagara benchek ) maradjunk annyban, hogy en nem csak arra akartam ravilagitani, h az alpha milyen kiraly volt, hanem hogy mekkora potencial volt benne. arrol nem is beszelve, hogy a 64utas GS1280 _joval_ olcsobb, mint a p690 regatta. programozas szempontjabol mindketto 64utas(bar az alpha brutalisabban ), es szerintem az kevesse erdekli a kedves vasarlot, hogy az o ennyibe es ennyibe kerulheto, igy es igy programozando, managelendo gepeben ugyan fizikailg vajon mennyi darab CPU foglalat van... mar csak azert is, mert ha kinyitja bebukja a garanciat. Szoval szamomra a Power 4 es 5 2 processzor. 1 DIEn . Bar utobbinal bejon az SMT, de talan azt hagyjuk ki''

    Ez végül is valóban mindegy, akár a többi marketing duma, de azért hat az emberekre. Amúgy előbb-utóbb úgyis elfogadottá vállik az: 1 die = 1 processzor. Egyelőre nem így van, de az ms már lépett és lenyomja majd a többiek torkán is.
    Szerintem az első 21064 után az 21164 ugrás valódi volt, de utána mag szinten a következő két(s egyben utolsó procok) már nem volt ekkora ugrás.
    Az ár pedig megint más kérdés, nem az elsődleges szempont. Te vennél pl. egy olyan gépet, amelyről tudod hogy hamarosan kihal? Jól látszik az eladásokon, hogy folyamatosan csökken(elég meredeken) s nem azért mert olyan rossz, hanem azért mert már nem bíznak benne.

    ''Nem, nem ezt mondtam, nem rosszak, hanem _atlagosak_ . es a DEC osszeszedett 1 processzorfejlesztoCSAPATOT, akik bealaztak a vilagot joval kevesebb penzbol. Nem szarok voltak a tobbiek, ok voltak nagyon jok. A csapat szetrobbant. puff. bukta. elmentek a tevezok atlagos csapatokat erositeni. ''

    Egy dolog valamit megtervezni és legyártani, egy megint másik dolog azt gazdaságosan gyártani, megint más azt eladni.
    Az informatikai piac 90%-ban nem a mérnöki teljesítményen múlik. A ''forradalmi'' ötletek rendre ebbe buktak bele.

    ''Ez igaz. De ha 1 japan felvezetogyartoval felvettek volna a kapcsolatot akkor most jobb technologian gyartathatnanak, mint az intel. vagy az IBM.''

    A japánok az általanos célú procgyártást a 90-es évek közepe fele elbukták.

    Az ms, pedig most már egészen más cég, mint 5-6 évvel ezelőtt.

    Power

Új hozzászólás Aktív témák