Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moma

    őstag

    Szerintem nem jó a párhuzam. A Win-nel nem az a baj, hogy a legjobb termék lenne, hanem az, hogy ha pl photoshopot akarok használni, akkor köteles vagyok win-t is használni, ha jónak tartom ha nem. Hiába a PS kell nekem, jön egy közvetítő aki folyton ott van és ő is pénzt követel ha kell az árú. A google-nél ilyen nincs. Ha nem tartom jónak a termékeiket mehetek szabadon bárhova, ezzel csak a google szolgáltatásairól kell lemondanom nem még 20000 másik dologról. Nem vagyok oda láncolva. Addig maradok amíg nekem megfelelnek az ő termékeik. Ha az bárki csinál egy hasonlóan jó keresőt a híveik simán ott hagyhatják őket. Az MS-nél hiába nem szimpatizál az ember a termékkel, mégis meg kell(ene) venni külső okokból. Teljesen független az, hogy MS terméket használ az ember attól, hogy mennyire van megelégedve a konkrét dologgal. Jó példa IE6. Akár mekkora volt a szakadék aközött és más böngészők között, ugyan úgy az maradt a domináns termék. hol van ilyen a google-nél?

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz dajkopali #6 üzenetére

    Hát lehet ez a rászokás tényleg így van, de ez ellen azért legalább van védekezési lehetősége az embernek. Meg azért egy kereső az nem egy olyan komplex dolog ahol órákba állna az átállás(pl a custimize google-nél kint is van a többi kereső) . De persze pont az MS példájából tudjuk, hogy ez tényleg veszély lehet, ha komplexebb dologról van szó, pl office. van elég jó ingyenes alternatíva, mégis mert az iskolákban az office-t szokják meg nem váltanak. De szeritnem ha a programok oprendszer függetlenek lennének, akkor az otthoni felhasználók elég sokan váltanának.

    Egyébként szerintem ha veszély van az inkább az lehet, ami a mostani double click felvásárlással körvonalazódik. Nem pontosan értem, de ha ez olyami, mint ha szerződésem lenne az összes hirdetőhelyre budapesten, akkor ott tényleg baj lehet, mert ez által drágulhat a hirdetési lehetőség és ezáltal a hirdetett termékek is, amit közvetve mégis csak a közösség fizet meg. De szerintem ez eléggé más, mint, hogy épp most enyém a legjobb kereső vagy tök mindegy milyen más szolgáltatás, és ezért vonzó célpontja vagyok a hirdetőknek. Szóval szerintem ha csak jó szolgáltatásokat nyújtana az embereknek, és ezért sokan hirdetnének náluk és dőlne a pénz, akkor nem lenne baj, de ha meg akarja szerezni a más oldalakon levő hirdetési helyeket is, akkor az már necces szerintem is. (egyébként USA-nak, úgy mint az MS-nél, végül is itt sem lenne rossz, ha egy amerikai cég monopóliuma lenne az egész internetes hirdetési piac, szóval én nem csodálkoznék, ha hagynák a google-t itt is tenni venni, mint ahogy végül is az MS-t sem akadályozzák. AZ EU meg csak bénázik.)

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz FTeR #8 üzenetére

    Mac: nyilván ott sincs rendben a szoftver ellátottság, szintén a Win monopol helyzetéből adódóan. Szerintem a lényege annak amit írtam áll.
    IE6: nyugodtan meg lehetne oldani szerintem, hgoy amikor telepíted választhass, hogy milyen böngészőt akarsz. Ugyan ez a media playerre is. Szerintem ahol lehet az MS eléggé megpróbálja az alternatívákat, nem az által, hogy ő nyújtaja a legjobb szolgáltatást, hanem mesterséges eszközökkel kinyírni. Szerintem a megoldás az lenne, ha állami szervek kierőszakolnák, hogy ne lehessen olyan, hogy operációs rendszer függőek a programok. Valami szabványosítással, aminek ha akar bármilyen OS megfelelhetne.

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    válasz dabadab #12 üzenetére

    ''Manapsag kezdunk oda jutni, hogy amit nem talal meg a Google, az olyan, mintha nem is lenne.''

    Ha ez így is van, ennek milyen veszélyei vannak? Nekem pl ez nem világos.
    Egyébként nézhetjük úgy is, hogy ha nem lenne ilyen hatékony a google, ugyanúgy az sem létezne amit most nem talál meg, de annak egy jó része sem amit most megtalál :DDD

    we all deserve a bit of luck.

  • moma

    őstag

    FTeR: A mostani helyzetnél bármi jobb lenne... mondjuk egy szabály, hogy a top 3-4-5 böngészőt. és senki nem fizetne :D Egyébként nem értek hozzá, de biztos, ott kell legyen egyáltalán a telepítőn? Az nem lenne megoldható, hogy amikor feláll az internet kapcsolat a telepítésnél, az legyen az első, hogy valahonnan, böngésző nélkül leszedi és felrakja az általam kívánt böngészőt? Egyébként te ezt kívánatosnak tartod, hogy úgy van ahogy? (a Win helyzete is)

    Egyébként ha már google, azt nem tudjátok meg lehet valahogy csinálni, hogy úgy mint ahogy kint van a magyar keresőnél, hogy lehet szűrni kis gomb átrakásával magyar oldalakra, hogy kint legyen ugyan ilyen pl angolhoz? Engem elég sokszor zavar, hogy telszórja magyar találatokkal túlságosan és egyszerűbb lenne így átrakni, mint bemenni az advanced search-be. Bocs az off-ért.

    [Szerkesztve]

    we all deserve a bit of luck.

Új hozzászólás Aktív témák