Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz moma #18 üzenetére

    Ha jól emlékszem, a 4.0-s nt workstationhoz még külön cd-n adták az ie-t. Én nem látnék abban problémát, hogy csak wget van a telepítőn, meg esetleg egy minimal script, ami felparaméterezi és azzal lehet letölteni böngészőt. A baj az, ha annyira összegyógyítják a böngészőt meg az oprendszert, hogy nem lehet szétszedni, mert ezzel zárják le mások lehetőségeit.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #18 üzenetére

    Az nem lenne megoldható, hogy amikor feláll az internet kapcsolat a telepítésnél, az legyen az első, hogy valahonnan, böngésző nélkül leszedi és felrakja az általam kívánt böngészőt?

    tod az emberek nem szeretik összelegózni a rendszert. berakják a lemez, felkúszik, majd használják.
    ha neked ez nem tetszik, akkor egyrészt testreszabhatod a telepítőt, másrészt használhatsz más rendszert. ha elegen vagytok egy hullámhoszon, akkor teret fog nyerni az elképzelésetek. de jelenleg ez nincs így. ezért fölösleges azon rágodni, h más vajon miért nem úgy szereti ahogy én.

    egy os-nek az a lényege, h a változatos hw felett egy egységes felületet adjon az alkalmazások számára. tiszta vicc, h külön frameworkök kellenek, amik az osek felett próbálják ezt teljesíteni. ahogy én látom, egyáltalán nem lenne jó egy ilyen 50-50% vagy 25-25-25-25% részesedés. manapság az os-ről, mint platformról beszélhetünk. a platfornak az a léynege, h egységes legyen. ez számomra egyből kilövi a linux változatos világát.

    a böngészők szempontjából sem jó, h ezer fele kell figyelni egy weblapnál. erre pl megoldás lehet egy ajánlás, amit mindneki követ. de ehhez az ajánlásnak is alkalmasnak kéne lennie, ami jelen esetben nincs így. a mai w3c ajánlások, nem tartanak lépést a fejlődéssel, tehát elavultak, ráadásul saját magukkal sem kompatibilisek (lásd css2.0-2.1) és belátható időn belül nem véglegesülnek. már évek óta a css3.0 fejlesztése folyik, miközben a 2.1 sincs befejezve, a 2.0-át meg úgy 80% környékén abba is hagyták (a 2.1 hivatott menteni a helyzetet).

Új hozzászólás Aktív témák