Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    De, tévedsz. Az, hogy <censored> ms meg intel mit ugatírozik a netbookokról, szerencsére nem minden gyártót fékezi meg. De legyen igazad, eddig is jobban szerettem umpc-nek hívni azt, amire sokan mások netbookot mondanak. Attól mindig sikítófrászt szoktam kapni, hogy mások látatlanban megmondják, nekem mi van a kezemben.

    Linuxos windowson... tartok tőle, ebben a témában nagyon nincs alapod nyilatkozni. Én próbáltam, a fent emlegetett esetek saját esetek voltak és ez csak egy-két példa volt.

    "És még mindig kitartok azon állításom mellett, hogy netbookon nem jobb a linux. ": ha nem bánod, lefordítom: te még mindig kitartasz azon álláspontot mellett, hogy netbookon jobb az xp. A hozzászólásaim lényege pedig a következő: AKKOR HASZNÁLD AZT. A linuxot meg hagyd békén, a linux nem akar xp 2.0 lenni. Nemhogy nem akarlak meggyőzni arról, hogy a linux jobb, szeretnélek lebeszélni róla. Mindenkinek, de főleg neked, jobb lesz ez így.

    Szerk: a távoli asztalt összehasonlítani egy hálózattranszparens grafikus felülettel azért elég lol, ezt ugye érzed.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • doc

    nagyúr

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    Hm, egy linuxos windowson? Elsőre mindent megtalálna.
    elmondjam mi tortenne ha egy eveken at Linuxot hasznalo user windows ele ulne? par napnyi rettenetes anyazas utan kib@szna az ablakon (erzed a nagyon sz@r szoviccet, ugye? :D) a gepet windowsostul, mindenestul

    eleg csak a legalapvetobb feladatokra gondolni, mondjuk fel akar tenni egy programot, pl. kepszerkesztot
    Linux alatt: elinditja a menubol a csomagkezelot, rakeres a feladatra amit el akar vegezni, kap nehany kiprobalt, mukodo programot, ebbol ket kattintassal feltelepit egyet, kiprobalja, ha netan nem tetszik, ujabb ket kattintassal leszedi es felrakja a masikat

    windows alatt ugyanez: hm, nezzuk csak, na, nem is rossz, itt egy "programok telepitese es torlese", keressunk rajzoloporgramot. ejnye, nem megy, hol lehet itt programokat telepiteni? nem lehet? akkor miert hivjak ugy?
    irany a google, irjuk be a keresobe hogy mi kell, aztan probalkozzunk, mondjuk az "image editing"-re keresve. aztan neki lehet allni valogatni a mindenfele hasznalhatatlan szemet, meg kiherelt shareware kozott. szerencsere a hatodik talalat a GIMP, ha addig sikerul eljutni, akkor vegre sikerult teljesiteni a feladatot...

    es lehetne meg sorolni, bar engem, sok evnyi windowsosas es Linuxozas utan leginkabb a kenyelmi funkciok hianya zavar (pl. ALT+balklikk ablakmozgatas, ALT+jobklikk atmeretezes, testreszabhatosag, stb), miutan felraktam nehany alapveto Linuxos segedeszkoz windowsos portjat azert ha nagy szenvedes aran is, de meg tudom csinalni amit akarok

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    nekem fordított tapasztalataim vannak. nem egyszer kellett linuxot felraknom win helyett/mellett felraknom olyanoknak, akik nem értenek a géphez. és azóta a linuxot használják, mert az egyszerűbb és jobb nekik.

    nálam is ez a helyzet. melóhelyen win van, igen sok apró kényelmi dolog hiányzik belőle.

    ameddig az emberek a netbookot nem használni akarják pl. a net böngészésére, vagy megnézni egy videót, hanem win alatt az ie-t akarják futtatni, addig marad a win. hozzáállás kérdése.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    Rossz hírem van: pidgin legalább 3 éve ösmeri a csoportokat, ergo a 8.04 idején is tudta már ezt, de nem kíméllek, a 7.04 idején is tudta - ezt onnan tudom egészen pontosan, hogy az volt az első disztrib, amit melóban használtam, ST helyett gyönyörűen működött, átvéve a csoportokat onnan is, meg MSN-ből is.

    Szaggató ablakgörgetés: próbáld ki Windows alatt egy friss telepítés után, hogy nem raksz fel grafikus meghajtót... meg fogsz döbbenni, de ott is szaggat a görgetés...

    #74: Az általad kiemelt rész pont nem az az előny, amit Windows-felhasználóként érzékelni fogsz. Mi történik, ha supportra lenne szükséged? Felhívod a Microsoft üfsz-t, ahol közlik Veled: a supportot a netbook gyártója adja, mivel a gépeden szereplő rendszer OEM.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • Csakénvagyok

    őstag

    válasz Shad0w #104 üzenetére

    Nem értem ezt a szaggat a jútyúb, nekem nem szaggat, sőt nem szaggatott eddig egyszer sem. Ubi 9,04, FF, Shockwave.

Új hozzászólás Aktív témák