Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz VIC20 #145 üzenetére

    Persze szeretem én a Win7-et, én se térnék már vissza, csak azt nem szeretem, ha elkezdik győzködni az embereket, hogy ez de mennyivel jobb, meg "forradalmi", ha a "felhasználói élmény" nem ezt támasztaná alá, akkor a felhasználó a béna, meg maradi.

    Én is azon a véleményen vagyok, hogy egy átlagfelhasználó csak azért ne váltson rendszert, mert az modernebb. Átlagfelhasználó azt a rendszert használja, amit adnak a gépéhez, ha nem adnak, akkor olyat, amihez közvetlen környezetében akad hozzáértő ember, aki számára beállítja, és karbantartja.

    x gon' give it to ya

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VIC20 #145 üzenetére

    Igen, az SSD-t elismerem, bár tény, hogy XP-t is be lehet állítani úgy, hogy rendesen kezelje ezeket.

    Hogy trim-eljen? Akkor lemaradtam valamiről...
    Márpedig az SSD-s dolog 1-2 éven belül már eléggé fontos lesz.

    Na most az összes többi olyan, amit gyakorlatilag nem vesz észre az ember.

    Ez lenne a lényeg... hogy az ember minél kevesebbet vegyen észre. Majd észreveszi azt, hogy ugyan látogatja a kedvenc poreszoldalát, de nem indul újra a gépe 15 percenként két hét után. Vagy hogy az ismeretlen eszközt a WinUpdate egyből feldriverezi. Vagy azt, hogy nem kell egy halom 3rd party cuccot telepíteni, mert Win-en belül is meg tudja oldani.

    Eye candy-nek meg ott a Glass és a Flip3D, azt eléggé észre lehet venni.

    Magyarul: gyorsabb-é az asztal? Hát, XP alatt se volt soha lassú.... stb.

    Fenét nem, amikor pl. egy tömörítés, rosszabb esetben másolás alatt lehetett ricegtetve húzni az ablakokat, vagy az ominózus "ablak-nyomvonal effektus", ugyebár. Az appokból kilépve swappolással tökölésrő nem is beszélve. Szépülnek az emlékek, de azért ácsi... :)

    A új DirectX-eket az egyik legnagyobb kamunak tartom Windows-vonalon. Külön téma ez már, megint csak azt mondom: ne menjünk bele.

    De menjünk. Amúgy ha arra gondolsz, hogy csak az eladások miatt lett a dx10+ Vista-exkluzív, akkor azt mondom, hogy egy rakás 3rd party társulat esett már neki, olyan beígérések voltak, hogy ihaj, de egyikből sem lett semmi. Ennek nyilván több oka van annál, mint hogy a marketingosztály hozott egy döntést :)
    Egyébként meg arról van szó, hogy ugyanazon effektek kisebb erőforrás-felhasználással hozhatóak létre, no meg persze szebbeket, jobbakat stb. is lehet csinálni. A dx9 high endje, ha úgy veszed, a CE2 engine, ami a Crysis-t mozgatta. Hát olyan is volt.

    Mindegy, egy szó, mint száz: az átlagfelhasználó általában nüansznyi dolgokra pottyant magas ívben. Két dolgot vesz észre: az eye candy-t, és azt, ha könnyebb az élete. Pl. egy blu-ray lemez írása is megy az intézőből, a Search használata, a superfetch működése... ezek mind olyan dolgok, amiket azok értékelnek igazán, akik NEM akarnak sokat foglalkozni a dologgal, illetve nem geek IT-pro/enthusiast kategóriák, akik betéve tudják, hogy mire milyen 3rd party app, vagy registry hack hoz jobb eredményt.

    Ettől még továbbra is egyetértek veled, miszerint csak öncélúan felesleges váltani. Más kérdés, hogy ez tényleg csak az ilyen IT fórumokon téma, mert egy egyszerű hómjúzer sosem fog szarakodni ezzel... jobb esetben jön az OS a következő géppel, rosszabb esetben a kölyök/zomszéd/anybody majd rászakért a gépre valami lopott OS-t. Vagy marad az egész, ahogy van, és ha van olyan kajak a masina, hogy kihúz tizenpár évet, akkor meglepődsz, amikor bemenvén egy lakásba kőkeményen bootol a WinMe :D

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák