Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Morden24 #153 üzenetére

    Hogy trim-eljen? Akkor lemaradtam valamiről...

    Azt nem. Csak a töredezettségmentesítő letiltására, meg a garbage collectorokra gondoltam.
    (Ahogy annka idején Win98-hoz fel lehetett telepíteni mindenféle USD-drivereket pen-drive-hoz.) Szóval ismétlem magam: az SSD tény, hogy hasonló mérföldkő, mint tíz éve az XP volt az USB-s tárolóknál.

    "Na most az összes többi olyan, amit gyakorlatilag nem vesz észre az ember.

    Ez lenne a lényeg... hogy az ember minél kevesebbet vegyen észre."

    Két malomban őrülünk. :) Szerintem azért valamit vegyen már észre az ember, ha újból egy ötvenes ki akarnak húzni a zsebéből. Lehetőleg ne azt, hogy ebben vagy abban az új még egy kicsit lassabb is.

    "Vagy hogy az ismeretlen eszközt a WinUpdate egyből feldriverezi"
    Ez azért nem az új verzió kiválóságán múlik, hanem azon, hogy felteszik a drivert a WindowsUpdate-re.

    "Fenét nem, amikor pl. egy tömörítés, rosszabb esetben másolás alatt lehetett ricegtetve húzni az ablakokat, vagy az ominózus "ablak-nyomvonal effektus", ugyebár. Az appokból kilépve swappolással tökölésrő nem is beszélve. Szépülnek az emlékek, de azért ácsi..."

    Fura. Úgy elszaladt ez a tíz év, én meg mennyi mindenről lemaradtam... :) Pedig még most is naponta használom az XP-t.

    "A új DirectX-eket az egyik legnagyobb kamunak tartom Windows-vonalon. Külön téma ez már, megint csak azt mondom: ne menjünk bele.

    De menjünk. Amúgy ha arra gondolsz, hogy csak az eladások miatt lett a dx10+ Vista-exkluzív, akkor azt mondom, hogy egy rakás 3rd party társulat esett már neki, olyan beígérések voltak, hogy ihaj, de egyikből sem lett semmi. Ennek nyilván több oka van annál, mint hogy a marketingosztály hozott egy döntést :)
    Egyébként meg arról van szó, hogy ugyanazon effektek kisebb erőforrás-felhasználással hozhatóak létre, no meg persze szebbeket, jobbakat stb. is lehet csinálni. A dx9 high endje, ha úgy veszed, a CE2 engine, ami a Crysis-t mozgatta. Hát olyan is volt."

    - Na jó, menjünk.
    - Nem, nem arra gondoltam.
    - Nem tudom, mi bajod a Crysis grafikájával, vagy az pl. az Oblivion-éval. Annak idején ódákat zengtek róluk. Na persze, tudom: az idő megszépíti az emlékeket, de azért ácsi!

    Igaz, ami igaz, egyre kevesebbet játszom, de én arra emlékszem, hogy amikor megjelent a DX10, megvettük a DX10-es videókártyákat, aztán meg vártuk a csodát. Ami nem jött. Olyan tesztek viszont egyre-másra jöttek, ahol megállapították, hogy semmi észrevehető különbség nincs, vagy csak minimális, a sebesség viszont csökkent. Néha a programírók egyenesen kivettek elemeket a DX9-es verzióból, hogy valami különbséget fel tudjanak már mutatni.

    Egyébként a DX9 óta nekem inkább a játékélmény (lenne) fontosabb. Még akkor is, ha "úgy is néz ki" a stuff.

  • #61666560

    törölt tag

    válasz Morden24 #153 üzenetére

    Nah te is házigazda leszel nemsokára... ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák