Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz VIC20 #132 üzenetére

    SSD-k kezelése, asztal GPU-gyorsítása, superfetch, dx9<, memóriavezérlés átalakulása, swap használat átalakulása, beépített alkalmazások fícsör listájának bővítése, többmagos processzorok automatikus és jóval hatékonyabb kezelése, W7 esetében notebookoknál jobb üzemidő, biztonság.

    A hiba okára meg a hardver kihasználtsága adja meg a magyarázatot: egy Vista, W7 sokkal aktívabban, jobban használja a rendszererőforrásokat (épp ezért érzi modern gépek esetén a tulaj a felhasználói élményben beálló pozitív változást), mint XP alatt. Ezért utóbbi valószínűleg eldöcögött a hibával, mivel nem futott bele.

    A váltásra meg: a gépépítős/fejlesztgetős emberek egy kicsiny százalékánál érdekes ez az egész "vegyünk-e új oprendszert" mizéria. Értem én, hogy itt a fórumon ilyennel gyakran találkozik az ember, de átlagfelhasználó általában a géppel együtt cserél operációs rendszert, és azt be kell látni, hogy egy mai modern gépen egyszerűen jobban teljesít egy W7, mint egy XP. Játékosoknál ugye ott a dx10.1/dx11 színvonalasabb erőforráshasználata, és ez kezd egyre többet számítani, hiszen most már bőven jönnek ki játékok ilyen engine-ekkel, már nem 2007 van. Az újabb engine-ek mind ennek fényében készülnek, tehát a trend erősödik.
    A cégek gépparkjai is öregednek, és persze egy-egy csoport esetén inkább élnek downgrade-el, mint állítják át a teljes állományt (pláne, ha a szoftverkörnyezet okán para van), de amikor a nagyobb része kukázásra kerül, a migráció már elkerülhetetlen. És itt még nem is számoltam olyan esettel, ahol az újdonságok kifejezetten előnyösek, tehát pozitív hatással vannak a munkafolyamatokra, csak az amortizációt vettem figyelembe. Techneteseknek meg effektíve nem plusz költség a verzióváltás, mármint OS-oldalról.

    Ettől függetlenül igazad van, nem kötelező váltani, de sosem volt az. Általában az dobálózik nagyon könnyen a "miért nem használsz új oprendszert" dumával, aki warezol.
    Viszont az biztos, hogy ha ma, vagy igazából 200-2008 óta bármikor up to date, modern konfigurációt vásároltam volna, eszembe nem jutott volna XP-vel kérni azt (feltéve természetesen, hogy nem köt valamilyen szoftveres, vagy hardveres rög az XP-hez).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák