Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Morden24 #135 üzenetére

    "SSD-k kezelése, asztal GPU-gyorsítása, superfetch, dx9<, memóriavezérlés átalakulása, swap használat átalakulása, beépített alkalmazások fícsör listájának bővítése, többmagos processzorok automatikus és jóval hatékonyabb kezelése, W7 esetében notebookoknál jobb üzemidő, biztonság"

    Igen, az SSD-t elismerem, bár tény, hogy XP-t is be lehet állítani úgy, hogy rendesen kezelje ezeket. Emlékszem, annak idején Win95 és Win98 között az USB-kezelés jelentette a határvonalat (ha nem számítjuk az OSR2-t), 98 és XP között meg az USB-s háttértárak kezelése alapból. Igen, ez oké.

    Na most az összes többi olyan, amit gyakorlatilag nem vesz észre az ember. Engem érdekel a gép, a rendszer "lelkivilága" (nem mondom, hogy értek hozzá, de érdekel), de ha "váltani kéne", és felmerül a gyanú, hogy a kedves bill bácsiék újabb bőrt akarnak lehúzni rólam, akkor igyekszem tudatosan is a hozzá nem értő felhasználó szerepét magamra venni. Magyarul: gyorsabb-é az asztal? Hát, XP alatt se volt soha lassú.... stb. Szóval ez nagyon szép, amit felsoroltál, én elhiszem, hogy ez mind benne van, de az is biztos, hogy én soha nem láttam azt az egetverő különbséget.

    A új DirectX-eket az egyik legnagyobb kamunak tartom Windows-vonalon. Külön téma ez már, megint csak azt mondom: ne menjünk bele.

    "és azt be kell látni, hogy egy mai modern gépen egyszerűen jobban teljesít egy W7, mint egy XP."

    Én ezt belátom. Tényleg csak azoknak tanácsoltam, hogy ne váltsanak, akiknek jól bejáratott rendszerük van, amivel meg vannak elégedve.

    Játékosoknál ugye ott a dx10.1/dx11 színvonalasabb erőforráshasználata, és ez kezd egyre többet számítani, hiszen most már bőven jönnek ki játékok ilyen engine-ekkel, már nem 2007 van. Az újabb engine-ek mind ennek fényében készülnek, tehát a trend erősödik.

    Ezt most nem értem: a színvonalasabb erőforrás-kihasználás nagyobb gépigényt jelent? :) Csak láttam itt a PH-n is videókártya-teszteket, ahol külön csináltak a DX9-10-11-es részt - elismerve, hogy utóbbiak egyre több erőforrást igényelnek. (Jó, lehet, hogy annyival szebb is a grafika, nem próbáltam még.)

    A hiba okára meg a hardver kihasználtsága adja meg a magyarázatot: egy Vista, W7 sokkal aktívabban, jobban használja a rendszererőforrásokat (épp ezért érzi modern gépek esetén a tulaj a felhasználói élményben beálló pozitív változást), mint XP alatt. Ezért utóbbi valószínűleg eldöcögött a hibával, mivel nem futott bele.

    Hát, nem tudom, nagyjából ugyanarra használtam a gépet, egyikkel ment, másikkal nem ment. Tehát nem éreztem nagyobb "felhasználói élményt". Tehát - ismét felvéve az "átlagfelhasználó" szemüvegét (=nem értem, de nem is kell értenem, viszont használom, és látom, amit látok) azt kell mondjam, hogy a régi jobb volt. (Persze tudom, hogy igazságtalan vagyok, de sarkítva ez jön le.)

    Persze szeretem én a Win7-et, én se térnék már vissza, csak azt nem szeretem, ha elkezdik győzködni az embereket, hogy ez de mennyivel jobb, meg "forradalmi", ha a "felhasználói élmény" nem ezt támasztaná alá, akkor a felhasználó a béna, meg maradi.

Új hozzászólás Aktív témák