Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ammonita6

    csendes tag

    Én elég sok szirszart rendeltem tavaly a wishről, először nagyon óvatosan, aztán egyre bátrabban. Mondjuk telefont eszebe se jutott. :CKína legmélyebb bugyraiban lévő piacokhoz hasonlít, ahol azért ki lehet kincseket fogni. :K
    Két pozitívumot mondanék.
    Egyrészt eddig MINDEN cuccot megkaptam tőlük, ami szép teljesítmény ahhoz képest, hogy a legnagyobb része a cuccoknak regisztrálatlanul jött. Akkor is megjöttek tavaly tavasszal-nyáron, amikor a banggood és az ali regisztrált cuccai sorban nem.
    Másrészt a reklamációra (amit magyar nyelven tettem meg, mert az oldal nyelve is magyar), elég gyorsan válaszoltak (sablonszöveggel, de magyarul) és mindenféle zokszó nélkül visszautalták a pénzt. Ehhez képest a másik két említett cég hetekig-hónapokig húzta a dolgot, pedig a BG-n biztosítást is lehet kötni a szállításra (ami sz*rt sem ér, ha baj van, mert nem akarják visszaadni a pénzt, tapasztalat). Szóval ezért is rendelgettem tavaly inkább tőlük és megtanultam helyén kezelni az oldalt. Ami a nagy lehúzás szerintem, az a szállítási költség.

    [ Szerkesztve ]

  • Ammonita6

    csendes tag

    válasz m1lan #210 üzenetére

    Tavaly késő tavasszal volt az első nagy Covid lezárások idején. Nem a magyar posta volt a ludas, mert mindig előtte akadt el, vagy full kamu utaztatás volt, a dátumokból látszott. Néha megérkezik 3-4 hónap múlva egy-két dolog, ez különösen jó érzés egy pl. telefonnál, ami szállítás közben elavul :DDD De de elég régen rendelek az aliról és az ebayról és évről évre a holdújévük után-közben voltak mindig gondok (azaz pont mostanában lesz). Gondolom összetorlódik az áru. A helyi posta most egész jó nálunk és mostanában kezdik a futárcégeket és a csomagpontokat is bevonni a szállításba. Ez mondjuk inkább a BG-ra jellemző.
    Ami még jó a wishben, hogyha elkezdek keresni valamit, akkor utána nagyon sok hasonló dolgot feldobál. így vettem féláron szélturbinát, szolár panelt, óriástávcsövet, amivel semmi gondom sincs. Drága a szállítás, de úgy tűnik, hogy mindig EU-s raktárból jön a cucc.

    [ Szerkesztve ]

  • Ammonita6

    csendes tag

    válasz Juhaszatti #211 üzenetére

    Ez nagymértékben függ az eladótól. Épp most vagyok egy hamisított 256 GB-os SD kártyával úgy az alin, hogy annyira pofátlan az eladó, amivel még nem találkoztam. Máskor elég volt egy fakeflashtest képernyőmentés ahhoz, hogy fülüket-farkukat behúzva fizessenek (még mielőtt az alinál felnyomnám), ez meg válaszra sem méltatott , most ellen-képernyőmentéssel próbálja bizonygatni az alinak, hogy nem hamis és még neki áll feljebb. No persze. Közben meg levette az áru oldalát az aliról. Az ali meg hetek óta semmit sem lép, holott nekik kéne seggberúgni az illetőt. Visszanéztem az összes értékelésését (sok volt, sok pozitív), érdekes módon a 128 és 256 GB-os kártyát vevők reklamáltak. Az alatt úgy látszik nem éri meg hamisítani.

Új hozzászólás Aktív témák