Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz dabadab #37 üzenetére

    Nem vagyok egy Walter Röhl, se Stig, de muti nekem egy robotot, ami úgy vezet mint én.
    10 év múlva is visszatérhetünk a kérdésre, de akár 20 év múlva is.
    Azt leszámítva, hogy ennem kell, meg biológiai szükségleteket kielégíteni.

    De érdeklődve néznék bármiről infót azzal kapcsolatban amit írsz.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz dabadab #37 üzenetére

    Igazából én azért szórakozok mindig jót ezeken a topicokon, mert 7 évvel ezelőtt diplomamunka címén összeraktam egy olyan programot, ami képes volt egy darab szerencsétlen webkamera képe plusz a megtett út alapján az autó előtti úton megmutatni a legalább 10cm magas (vagy mély) akadályokat, valós időben (idő hiány miatt felvételek előre fel lettek véve és utólag kiértékelve, mivel volt olyan jármű amiből elmozdulást ki lehetett volna nyerni). Ja a megtett út úgy volt mérve, hogy egy másik webkamera fel volt szerelve a kocsi oldalára, és vette a kocsi mellé felrajzolt 10cm pontosságú skálát, és ebből lett interpolálva az elmozdulás :) Nyilván ha lett volna pontos adat kerékfordulatból pl., már pontosabb lehetett volna. A dolog akkoriban csak ott bukott el kicsit, hogy az akkori pontkövető algoritmusok nem túl jól kezelték azt, hogy a kamera halad előre (alapvetően arra voltak kifejlesztve, hogy a kamera áll, a vizsgált pont meg mozog). Emiatt csak elég alacsony sebesség mellett működött pontosan (kvázi parkolási sebesség). De kb. miután meglett a diploma fél évvel már megoldották ezt a problémát, csak nem volt kedvem aktualizálni a programot (tök más libraryt kellett volna használni hozzá). És az ég világon semmi bonyolult nem volt benne, egyszerű trigonometriai műveletek, plusz én se gondolnám magam egy zseninek, mindez kb. fél év alatt, heti pár óra munkával. Mások meg ezen dolgoznak éveken keresztül napi 8+ órában. Meg nem egy webkamera van szenzornak, hanem körbe van szórva az egész autó mindenféle szenzorral.
    Ennek fényében amikor meglátok olyan kommenteket, hogy na majd a magyar utakon nem tud mit kezdeni a gödrökkel, akkor csak röhögni tudok :)

Új hozzászólás Aktív témák