Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz ZollR #42 üzenetére

    nem kötözködés, de honnan vetted az árakat? amit én láttam, ott azért jelentősen olcsóbb az exc2013 cal. lehet rosszul emlékszem, de win user cal kell exchange-hez? :U
    ha egy 150 fős kkv-ról beszélünk, annak már van igénye pl file serverre. ha annak mondjuk a 100/100-as igényét (és akkor nagyon nem mondtam sokat, ppt-ket hegesztenek, mondjuk reklámot raw aviban, stb), az az egekbe tolja a költségeket, és lazán elbukod azt, amit a clouddal megnyertél.

    meglátásom szerint max rövid távon lehet értelme a cloudolásnak, már középtávon (2-5 év) is simán bukható az, amit az elején megspórolt (és akkor mondjuk ISP problémáról nem is beszéltünk, akkor megáll az egész kkv élete?).
    valamint az adatbiztonsággal ki fog foglalkozni? mivel nem tudod, h éppen melyik viharfelhőben van a személyes adatokat tároló .db (például) (aminek amúgy elég komoly a szabályozása, hogy milyen körülmények között lehet az országhatáron kívül tárolni), ezért az is kérdéses, hogy éppen milyen törvények vonatkoznak rá.

    részemről örülök, hogy bedőlni látszik ez az egész cloud. ugyanis kezdetektől fogva ezer sebből vérzik.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #42 üzenetére

    jól összehasonlítottál két teljesen különböző minőségű szolgáltatást... Ha 150 felhasználó helyi hálózaton csatlakozik a szerverhez, akkor 1 giga sávszélességen osztoznak, te meg lazán beszámoltál 20 megát.

    Másrészt attól, hogy felraktad a cloudba a cuccodat, a helyi it-t még nem számoltad fel, mert az átlag magyar 150 fős kkv-ban nem 150 darab xp/w7 admin dolgozik, hanem legalább 135 darab informatikai analfabéta.

    harmadrészt meg mivel is szolgáltatnak neked 150 cloud mailboxot, ha abban nincs benne a licensz ára? Ha meg nincs licensz, ugyanazt a szolgáltatást nyújtják exchange nélkül is? Ha megfelel az a szolgáltatás, amit a cloud exchange nélkül nyújt, akkor miért számoltál bele ennyi zsetont a helyi megoldásba?

    Mondom én, hogy mindenki képes olyan költségvetést faragni, ami a cloudot igazolja. Ezt az állításomat nagyon szépen bebizonyítottad, köszönöm.

    "A 4 éves lízingszerződéssel kötelezettséget vállal a cég magára, ami megmutatkozik a mérlegben és rontja a cég pénzügyi mutatóit és besorolásait.": igen, ezt mondtam én is, hogy azért van cloud meg outsourcing, mert másik rubrikában jelenik meg a könyvelésben, és ezzel akarnak manőverezni. Az outsourcing egyetlen előnye, hogy a bérjellegű kiadások átkerülnek költség jellegű kiadásokba, a cloudnál meg a beruházás megy át költségbe (nem mintha nem lehetne ezt másképp megoldani). Magyarul itt bizonyos szempontból nézve a mérleg meghamisítása történik, amire manapság az offshore lovag kifejezést szokták használni.

    "a Cloud szolgáltató nem lesz beteg, nem késik el és nem lesz szabadságon": ezt az állítást mostanában többször is cáfolták. de, beteg lesz. meg a bérelt vonalad is beteg lesz. Ja, azt nem is mondtam, az ország területének zömén nem tudsz szinkron bérelt vonalat venni.

    "nincsenek munkajogai": munkajogai valóban nincsenek, csak prism, patriot act meg egyéb jogai vannak. itt nem azért fogod elveszíteni az üzletet, mert beteg lett a rendszergazdád, hanem azért, mert az amcsi versenytársaid pontosan tudni fogják, hogy mivel pályázol. volt erről nem túl rég cikk az indexen, tegnap is kerestem, csak sajnos nem lett meg.

    "ellenben a Cloud szolgáltató georedundáns és a világon bárhonnan elérhető tűzfalak és VPN-ek hada nélkül is": a cloud szolgáltató elérésének biztonsági problémái ugyanúgy fennállnak, csak ha helyileg van a szerver, akkor az irodai kliensek a szerverig biztonságos neten jutnak el és csak a külsősöknél kell vpn, míg ha cloudban vagy, mindenkinek kell vpn. tehát a cloud elérése biztonsági szempontból bonyolultabb.

    "Továbbá a Cloud szolgáltató kötbérezhető": nem láttam még olyan szolgáltatást, ahol a kötbér az elbukott üzleti lehetőségre is vonatkozott volna, mivel ilyet lehetetlen nyújtani. Egyetlen szoftverre sem adnak olyan garanciális feltételeket, hogy az üzleti haszon elmaradását is térítik, a legtöbb, amit kaphatsz, hogy a vagyontárgyaidban miattuk keletkezett kárt térítik. A kötbér igényed haszon szempontjából nagyjából nulla lehet, esetleg elmehet a havidíj szintjéig.

    "Az lokál IT-nak pont annyira van vége,": a lokál it-nek már régen vége van, de ebből még messze nem következik, hogy a következő megoldás a cloud. Ezt, amit a clouddal akarnak eljátszani a nagy cégek, már legalább 5x eljátszották, mindegyik megbukott. Találgass, hogy én most a clouddal kapcsolatban mire fogadok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Sanya

    nagyúr

    válasz ZollR #42 üzenetére

    hát ez egy nagyon túlárazott rendszer.

    - W2012: 200+ÁFA
    - 150 x User CAL: 1200+ÁFA
    - Exchange 2013: 220+ÁFA
    - 150 x Exchange CAL: 3450+ÁFA

    ez szoftver. kötelező MS rendszerével csinálni? linuxon nem olcsóbb?

    - Vas: 300+ÁFA

    - Egyszerű(bb) mentőegység: ~800+ÁFA
    - Tartalékhardver: ~1000+ÁFA

    ezt most hogy? a vas olcsóbb, mint a tartalékhardver, ami áll a sarokban és nincs használva? mentőegység 800-ért? levélszervert lementeni?

    mentőegység 800-ért?
    Hallod, melyik cégnél dolgozol, mert nem akarok tőletek semmilyen árajánlatot kérni :DD

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Új hozzászólás Aktív témák