Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #40 üzenetére

    ""egy ilyen plusz költség akár megduplázhatja az induló kadásokat.": mert ez érvelés? akár? ez bulvár, mint egy avon reklám. de megvárom, amíg bizonyítod."

    Mármint azt bizonyítsam be, hogy X db PC ára az kevesebb mint X db PC + szerver + szünetmentes + mentés + rack szekrény + stb.? Ezt tényleg "bizonyítani" kell? Ha egy 4 fős kisvállalkozásnak vennie kell 4db notebookot indulásnak, mondjuk 1 millió Ft-ért, vagy emellé még meg kell vennie + 1 millióért szervert, HDD-ket, stb. is, akkor nem 1m Ft-ba hanem 2m Ft -ba kerül az indulás, vagyis megduplázódott az induló költség.

    "mert többedjére is az onedrive + mobilnet kombóval jöttél elő, amiről megírtam, hogy marhaság, mégis előveszed újra meg újra. nem lehetne megérteni az én érveimet?"

    Teljesen logikátlanok az "érveid". Egyszer azzal érvelsz, hogy KKV-k, meg arra a minimális forgalomra amit a Marikák generálnak, bővel elég a lokális szerver. Aztán mikor leírom, hogy egy ilyen felhasználás esetén akár egy OneDrive is kiválthatja a fájlszervert (például ha már mondjuk a levelezésük O365-ben van akkor eleve ingyen adott 1TB/fő tárhely), akkor már hirtelen több gigás fájlok másolgatásáról beszélsz, ami nagyon nem mindennapi egy tipikus kis KKV cégnél.

    A gyakorlati életből, több olyan kis ügyfelünk is van, ahol helyi fájlszervert váltottunk ki vele. Nem azért mert mindenképp felhőbe akartuk vinni, hanem mert menet közben megváltoztak dolgok és a helyi fájlszerverrel nem lehetett kiszolgálni rendesen az igényt, illetve feleslegesen drága lett volna beruházniuk további vasba, miközben adott volt az O365 miatt a tárhely. Három ilyen ügyfelet tudok hirtelen, mind a háromnál - engem is meglepett - teljesen bevált végül. Ja és az egyikük mobilnetes, mert olyan helyen vannak ahol nincs más. Ezért is hoztam ilyen példát, mert ezt a gyakorlatban is látom működni.

    ""nem csak a te oldalad létezik": azt a harcot, hogy a saját it-je a saját üzleti érdekeit szolgálja ki, neki kell megvívnia, nem nekem. ha mégse hajlandó, akkor majd használja az én levelezőszerveremet."

    Ez is egy hozzáállás, de nem biztos, hogy így majd pont hozzád fog fordulni megoldásért az a másik is. :) Egyrészt sokszor a túloldalt is Marikák ülnek, nem fognak / tudnak küzdeni, meg csak ezért átkonfiguráltatni a saját levelező szerverüket (ami valószínűleg okkal van épp úgy beállítva ahogy). Másfelől az email, mint platform sem arra lett kitalálva, hogy X MB méretű csatolmányokat küldözgess, meg dokumentum tároló legyen. Lehet erőltetni persze, de ez megint csak ilyen "gombhoz igazítjuk a kabátot" módszer.

    Persze ez csak egy példa volt, sok hasonló helyzet van, amikor valamilyen módon a külsősöknek is interakcióba kell lépni az infrastruktúráddal és ez felhőben szintén elég könnyen és jól megoldható ez.

    "te folyton olyan állítások felé tereled a vitát, amiről már bebizonyítottam, hogy téves"

    A bizonyítottam meg a kinyilatkoztattam között van különbség. Te ez utóbbit teszed általában, kategorikusan közlöd tényként, hogy a felhő egy marhaság és mindent sokkal olcsóbb és jobb megoldani on-premise és pont. Én pedig azt mondom, hogy ez egy szélsőséges gondolkodás, mert helyzete válogatja, hogy melyik a jó megoldás.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák