Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz bambano #32 üzenetére

    "értem, tehát amikor indulna a cége, akkor nem kell megvenni a desktop gépeket se, az azokhoz való szünetmenteseket se, merthogy a szervert nem kell megvenni. szerintem vissza kellene kanyarodnod a valódi életből vett példákra."

    Egyáltalán nem mindegy, hogy csak a desktop gépeket kell megvennie induláskor (mert azt így is úgy is meg kell vennie) vagy ezeken felül még plusz a szervert és tartozékait is. Értem, hogy mindenképp ide akarsz mindent keverni, hogy neked legyen igazad, de ez nem érvelés. KKV-ról beszélünk, egy ilyen plusz költség akár megduplázhatja az induló kadásokat. Ez egyáltalán nem mindegy.

    "amikor ezt leírod, odafigyelsz arra, hogy mit írsz, vagy csak írod az ms marketing bullshitet ész nélkül?? ha az adatodat kiraktad a házból, akkor számít a sávszélesség. Ha a meghajtód a felhőben van amerikában, és fel akarsz rá tölteni a saját irodádból egy gigás fájlt, hogy megoszd, a szomszéd kollégád meg le akarja tölteni, akkor qvára számít az, hogy mobilneten töltöd fel meg le amcsiba, vagy réz etherneten a lépcső alatti szerverre. kanyarodjunk már vissza ahhoz, amit mondtam: a kkv az infrastruktúrát zömében MAGÁNAK építi, nem külsősnek."

    Eddig kis KKV cégekről meg könyvelő Marikákról beszéltünk, most meg hirtelen gigás fájlokat kell feltöltögetni folyamatosan. Döntsd már el, hogy egy pici cégről és hétköznapi valóságról beszélünk-e vagy sem. Ahová elég a lépcső alatti sufnituning szerver ott jó eséllyel nem az a napi gyakorlat, hogy gigás fájlokat mozgatnak a hálózaton. Ahol meg igen, ott meg már nem egy átlagos kis KKV-ról beszélünk.

    Megjegyzem arról írtam, hogy egy átlagos kis fájlszervert képes kiváltani, ez alatt értsd, hogy mondjuk word doksikkal meg excel fájlokkal dolgoznak, meg ilyesmik. Tehát sima dokumentumokról beszélünk, amik ritkán több gigás méretűek.

    "az meg, hogy emailen nem lehet könyvelésbe adatot küldeni, nevetséges. ftp szervert tudott üzemeltetni, email szervert meg nem? miért nem kért meg engem? én be tudom állítani a postfixet úgy is, hogy 128k-s levelet se fogadjon el, meg úgy is, hogy egy gigásat is elfogadjon. és a spamfilterét is be tudom állítani."

    Ehhez csak gratulálni tudok, ügyes vagy! :C Ritka de, azért vannak még rajtad kívül is, akik be tudják állítani az elfogadott csatolmány méretet, viszont a levelezésnél nem csak a te oldalad létezik, hanem a küldő oldala is, amire semmilyen befolyásod nincsen. Ha például az ő levelező szerveréről nem jön ki az a csatolmány, mert náluk például maximalizálva van 20MB-ban, akkor teljesen mindegy, hogy te mit állítasz be a saját szervereden. És ugyanígy visszafelé is mindegy, hogy te mekkora csatolmányt engedsz ki, ha a fogadó oldalon nem engednek be adott méretnél nagyobb mellékletet. Egyszerűen nem hiszem el, hogy te tényleg üzemeltetsz levelező szervert úgy, hogy ezzel sem vagy tisztában.

    "ja, a háztáji szervered biztosan fog állni egy napot, ha tönkremegy benne valami, mert arra nem lehet szerviz szolgáltatást kötni vagy tartalékot képezni úgy, mint ahogy a felhőben csinálják."

    Dehogynem lehet. Csak akkor még drágább lesz az az on-premise üzemeltetés, nem ingyen adják a gyors helyszíni garit vagy egy tartalék szerver sem. Mindent meg lehet csinálni, lehet clustert építeni meg redundáns storage, meg telefonfülkényi szünetmentest dízel aggregátorral... csak eddig folyamatosan azon érveltél, hogy milyen olcsón össze lehet rakni a lépcső alá kis szerverrel egy helyi infrastruktúrát (ami amúgy igaz lehet), csak ha már ilyeneket is belekalkulálsz akkor az nem lesz olcsó mulatság.

    Amúgy csak kíváncsiságképp kérdem, hogy neked amúgy mi bajod van? Mert ritka agresszív és ellenséges stílusban beszélsz mindenkivel, ahány hozzászólásodat látom itt a fórumokon, mindenkibe csak belekötsz, ki akarod oktatni meg lealázni. Ezt miért csinálod?

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák