Új hozzászólás Aktív témák

  • Khelben

    nagyúr

    válasz raper #469 üzenetére

    Nézd, értem én, hogy valaki nem ért a joghoz, de akkor miért nem olvasol utána, kérdezel, stb.? Az, hogy én letöltök bárhonnan egy file-t, teljesen független attól, hogy az hogy került oda. Nekem nem feladatom azt vizsgálni, hogy ki és mikor tette azt hozzáférhetővé. Az az ő gondja. Ha nem legálisan tette, azért őt fogják megbüntetni.
    Mondok egy példát: veszel egy autót a kereskedésben, hivatalosan, mindent lepapírozva, 1 hét múlva kiderül, hogy lopott a kocsi. Kit fognak elővenni a lopásért, téged? Dehogy, hiszen te jóhiszeműen vetted és nem feladatod azt vizsgálni, hogy a kereskedőhöz hogy került az autó.
    Ez csak szemléltető példa, a jogi környezete teljesen más, az autót tulajdonjog védi, a filmet "csak" szerzői jog, ezért nem leszel pl automatikusan orgazda attól, ha egy illegális site-ról letöltöd. Ha az autót úgy veszed meg, hogy tisztában vagy vele, hogy lopott, akkor orgazdaságért felelősségre vonhatnak. Ez (is) a különbség a tulajdonjog és a szerzői jog között. És ezért nem illegális letölteni akár olyan helyről sem, ahova tudod, hogy illegálisan került fel.

Új hozzászólás Aktív témák