Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz julius666 #49 üzenetére

    "Csak azt elfelejted, hogy a fizikai formában megjelenő újságok költségei jóval nagyobbak, mint a netes lapokéi, függetlenül attól milyen tartalom van bennük. "

    Biztos vagy benne? Teny nincs, nyomtatasi terjesztesi koltseg. De van szerverpark. Peldaul a PH-t sem hiszem, hogy egy p3-as szerver szolgalja ki. En inkabb azt mondanam, hogy mas jelleguek a koltsegek. De ha jo minosegu cikkeket akarsz latni, akkor az ujsagirokat ugyanugy meg kell fizetni.

    " A PH-nak is jól körülhatárolható olvasói tábora van."
    De egy fizetos PH-nak fizetesre hajlando olvasoi tabora van. Ha reklamoznek, szivesebben reklamoznek egy olyan oldalon, ahol tudom, hogy van X fizetesre hajlando olvaso. Mert hiaba reklamozok szoftvert 10X olvasonak, ha az olvasok nagy resze blood steve...

    "Én konkrétan nem sírnék azért, mert néhány portál kihal, szvsz így is túl sokan vannak."
    En peldaul szivesebben latnek egy fizetos PH!-t mint egy nem letezo PH!-t. Ha jol tudom a PH! is kuzd olyan problemakkal, hogy mi az a szintu reklam ami meg nem zavaro, de hozza a szukseges bevetelt. Volt is oltas anno az X10 reklam miatt. Az mar eleg sok embert zavart...

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • julius666

    addikt

    válasz shev7 #51 üzenetére

    Biztos vagy benne? Teny nincs, nyomtatasi terjesztesi koltseg. De van szerverpark.

    Biztos vagyok benne. A szerver"park" üzemeltetési költségeiről Parci-t kéne megkérdezni, de szerintem csak maga a nyomtatás és terjesztés veri. És akkor arról még nem is beszéltünk, a rendes újságoknál nem csak "gézuka begépeli a szöveget azt nyomják is ki" van, van ott tördelés, betűszedés, mindenféle anyámkínja. Ilyen azért nincs netes lapoknál.

    De ha jo minosegu cikkeket akarsz latni, akkor az ujsagirokat ugyanugy meg kell fizetni.

    Ez tény, és valóban kérdéses lehet hogy a reklámköltségekből ki fog-e jönni. Ez még a jövő zenéje lesz, hogy merre halad a piac. Szerintem messze nem biztos, hogy nem lesz lehetséges nagy olvasótáború lapoknál.

    De egy fizetos PH-nak fizetesre hajlando olvasoi tabora van. Ha reklamoznek, szivesebben reklamoznek egy olyan oldalon, ahol tudom, hogy van X fizetesre hajlando olvaso. Mert hiaba reklamozok szoftvert 10X olvasonak, ha az olvasok nagy resze blood steve...

    Ebben sem vagyok így biztos, ingyenes lapnak nagyobb sokkal az olvasói tábora, több a csóró persze, de simán lehet hogy a merítés is nagyobb. Erről konkrét, független statisztikákat kéne látni, így vitázni erről felesleges.

    En peldaul szivesebben latnek egy fizetos PH!-t mint egy nem letezo PH!-t. Ha jol tudom a PH! is kuzd olyan problemakkal, hogy mi az a szintu reklam ami meg nem zavaro, de hozza a szukseges bevetelt. Volt is oltas anno az X10 reklam miatt. Az mar eleg sok embert zavart...

    Mondjuk a PH-nak megvan egy masszív olvasói tábora, szerintem más oldalak előbb fognak kihalni. Ennek ellenére biztos nem könnyű :(
    Viszont azért tényleg riszpekt, hogy Parciék ilyenekre is adnak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz julius666 #50 üzenetére

    szerintem nem csak megszokás kérdése. mármint annyiban, hogy tényleg ritkán olvasok magazinokat. viszont mivel egy papírlapon nem tud ugrálni, villogni a kép, így muszáj valami mással megoldani, hogy figyeljenek rá az emberek. vagy csak túl optimista vagyok, hogy ezért vannak ízléses reklámok. de lehet az is, hogy a sok sutyó, akiket nem vettek fel reklamtervezőnek a normálisabb cégek, azok elmentek netes médiához...

  • shev7

    veterán

    válasz julius666 #52 üzenetére

    "Mondjuk a PH-nak megvan egy masszív olvasói tábora, szerintem más oldalak előbb fognak kihalni. Ennek ellenére biztos nem könnyű"

    Csak a korabbi forumos beszelgetesek alapjan alakult ki bennem a kovetkezo kep, lehet, hogy ez nem igy van jelenleg, igazandibol errol Parci tudna nyilatkozni:
    En ugy tudom Parciban folyamatosan felmerul a fizetosseg bevezetese valamilyen formaban, mert a jelenlegi modell nehezen tarthato.

    Valamilyen szinten egyet is ertek vele, nem gondolom, hogy az extra/premium tartalmaknak ingyenesnek kellene lenniuk. Nem gondolnam, hogy ezzel serulne az informacio szabad aramlasa. A premium szolgaltatasok mindig is fizetosek voltak.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • julius666

    addikt

    válasz shev7 #54 üzenetére

    na igen, a pénzért plusztartalom az tényleg nem hülyeség, mindaddig amíg az ingyenes alapszolgáltatást nem butítják a béka segge alá. Ezt aláírom.

  • azbest

    félisten

    Egyébként a netes reklámos / netes fizetős / papíros fizetős újságoknál talán a papíron ingyenes újság még jobb haszonkulccsal is mehet. A papír, a nyomtatás és a tördelés is teljesen minimalista.

    A hirdetőknél gondolom a látogatószám/elkelt mennyiség számít. Az ingyenes újságot úgy osztogatják mint a szórólapokat, vagy a spammet... könnyű nagy példányszámot elérni, hisz az "olvasók" nagyrésze lehet hogy felületesen belelapoz és 5 perc után dobja a kukába.

Új hozzászólás Aktív témák