Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz shev7 #8 üzenetére

    Én arra tippelek, hogy a reklámok maradtak.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Wolverine

    félisten

    válasz shev7 #5 üzenetére

    Amíg jó elemzések ingyen is elérhetőek, addig nem is áll szándékomban előfizetni :U

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • julius666

    addikt

    válasz shev7 #45 üzenetére

    Mivel ezzel kapásból sérül a szabad információáramlás elve. Megint ott fogunk tartani, mint a TV-nél: akinek pénze van, az hozzájut minden információhoz amihez szeretne (kábeltv), a csórónak pedig ott lesz majd 1-2 ratyi ingyenes.

    És én nem igazán szeretnék fizetni a hírekért. Nekem megfelel a jelenlegi rendszer bőven, ott vannak a reklámok, azt szevasz. Engem nem zavarnak, akárki akármit mond, megszokhatóak. Nem is blokkolom őket, nem tudom hogy te hogy vagy vele de olyannal erről nem szeretnék vitázni aki igen. (A flashreklám mondjuk más tészta, azt én is blokkolom, de az nem a reklám, hanem a flash mivolta miatt van :P )

    Nem azzal van probléma hogy a reklám alapú rendszer működésképtelen, hanem egyszerűen túl sokan vannak a kondér körül. Amint tisztul a piac, a helyzet javulni fog.

  • julius666

    addikt

    válasz shev7 #47 üzenetére

    A "minosegi" ujsagiras, nagyobb hangvetelu cikkekkel, interjukkal, elemzesekkel eddig is fizetos volt.

    Csak azt elfelejted, hogy a fizikai formában megjelenő újságok költségei jóval nagyobbak, mint a netes lapokéi, függetlenül attól milyen tartalom van bennük. Amúgy nem tudom ki olvasna egy olyan netes lapot, amiben annyi reklám van mint a metróban. :)
    Példának ott van konkrétan a PH, ami a tesztjeivel simán hozza azt a szintet, amit a fizikai IT-s lapokban lát az ember.

    Illetve mig egy altalanos hirportal, nem tud celzottan reklamokat eljuttatni az olvasoihoz, egy fizetos szaklapnak elegge jol korulhatarolt olvasoi tabora van, igy a reklamfeluletek is felertekelodnek.

    Ez hülyeség, egy fizetős és egy nem fizetős szaklap között ilyen szempontból nincs semmi különbség. A PH-nak is jól körülhatárolható olvasói tábora van.
    A lényeg azon van, hogy szaklap legyen.

    Lehet neked megfelel, de ha a kedvenc portalod nem tud a reklambevetelekbol megelni, akkor harom lehetosege van:

    - noveli a reklamok szamat/aggresszivabb reklamokat alkalmaz

    - csokkenti a koltsegeit. Ami altalaban a szinvonal esesevel is jar...

    - fizetos rendszert alakit ki, hogy legyen egy fix tervezheto bevetele, es a reklamfelulete felertekelodjon a hirdetok szemeben

    Igen, amíg a helyzet nem javul, addig ez így igaz. Viszont amint csökkenni fog a hírportálok száma, úgy fog növekedni az egy portálra jutó átlagos olvasószám és normalizálódni fog a helyzet. Minden átmenet nehéz.

    Én konkrétan nem sírnék azért, mert néhány portál kihal, szvsz így is túl sokan vannak. Az meg, hogy ezzel a sokszínűség megszűnik, marhaság, mivel egymástól kopipésztelik a cikkeket.

  • julius666

    addikt

    válasz shev7 #51 üzenetére

    Biztos vagy benne? Teny nincs, nyomtatasi terjesztesi koltseg. De van szerverpark.

    Biztos vagyok benne. A szerver"park" üzemeltetési költségeiről Parci-t kéne megkérdezni, de szerintem csak maga a nyomtatás és terjesztés veri. És akkor arról még nem is beszéltünk, a rendes újságoknál nem csak "gézuka begépeli a szöveget azt nyomják is ki" van, van ott tördelés, betűszedés, mindenféle anyámkínja. Ilyen azért nincs netes lapoknál.

    De ha jo minosegu cikkeket akarsz latni, akkor az ujsagirokat ugyanugy meg kell fizetni.

    Ez tény, és valóban kérdéses lehet hogy a reklámköltségekből ki fog-e jönni. Ez még a jövő zenéje lesz, hogy merre halad a piac. Szerintem messze nem biztos, hogy nem lesz lehetséges nagy olvasótáború lapoknál.

    De egy fizetos PH-nak fizetesre hajlando olvasoi tabora van. Ha reklamoznek, szivesebben reklamoznek egy olyan oldalon, ahol tudom, hogy van X fizetesre hajlando olvaso. Mert hiaba reklamozok szoftvert 10X olvasonak, ha az olvasok nagy resze blood steve...

    Ebben sem vagyok így biztos, ingyenes lapnak nagyobb sokkal az olvasói tábora, több a csóró persze, de simán lehet hogy a merítés is nagyobb. Erről konkrét, független statisztikákat kéne látni, így vitázni erről felesleges.

    En peldaul szivesebben latnek egy fizetos PH!-t mint egy nem letezo PH!-t. Ha jol tudom a PH! is kuzd olyan problemakkal, hogy mi az a szintu reklam ami meg nem zavaro, de hozza a szukseges bevetelt. Volt is oltas anno az X10 reklam miatt. Az mar eleg sok embert zavart...

    Mondjuk a PH-nak megvan egy masszív olvasói tábora, szerintem más oldalak előbb fognak kihalni. Ennek ellenére biztos nem könnyű :(
    Viszont azért tényleg riszpekt, hogy Parciék ilyenekre is adnak.

  • julius666

    addikt

    válasz shev7 #54 üzenetére

    na igen, a pénzért plusztartalom az tényleg nem hülyeség, mindaddig amíg az ingyenes alapszolgáltatást nem butítják a béka segge alá. Ezt aláírom.

Új hozzászólás Aktív témák