Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz ubbconfig #10 üzenetére

    Nem vártam volna el, hogy mélységében feltárják az infrastruktúrát, csak mint írtam "kicsit részletesebben" is be lehetett volna számolni róla.

    (Mi is üzemeltetünk amúgy állami oldalon, van valamennyi képem az állapotokról, nem is feltétlen magam miatt hoztam ezt fel. Viszont a cikkszerzőknek is jó ha van visszajelzés, hogy mi az amiről szívesen olvasnának. Nem volt bennem rossz szándék, vagy kötekedés.)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • vndlczndr

    tag

    válasz ubbconfig #10 üzenetére

    Senki nem fogja bevállalni, pláne nyilvánosság elé tárni - főleg BM oldalon - hogy milyen infra elemek, milyen redundanciával és milyen probléma miatt estek ki, esetleg volt-e adatvesztés, és mennyi ideig tartott és miért, ennek helyreállítása. Ezekről a rendszerekről soha nem fogsz megtudni semmi konkrét infót, sem hw, sem sw, sem egyéb üzemeltetési oldalról, mert egész egyszerűen érzékeny adat.

    Amíg az én pénzemből üzemeltetik addig igenis tudni akarom, hogy milyen technikai háttér van az állami rendszerek mögött. Nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát, jelenleg azt hazudnak, amit akarnak az infrastruktúráról, és ez így nagyon nincs jól.

    A NISZ sem köti az orrodra, ha a kormányablakokban leáll a rendszer (és az utcán kígyózik a sor), hogy mindez egy hibás akármilyen patch telepítése miatt, vagy a rendszergazda figyelmetlensége miatt történt. Megtörtént, elhárították. Ennyi.

    Elnézést kérek, de a NISZ egy gittegylet, ezt minden egyes általuk üzemeltett rendszer rendelkezésre állása (hello EESZT) mutatja. Ha legalább transzparensek lennének...

    Ne érts félre, abszolút igazat írsz, csak szeretnék rávilágítani, hogy milyen fontos kellene, hogy legyen az átláthatóság és az állampolgárok korrekt tájékoztatása a sz@r elkenése helyett. Tudom, bilibe lóg a kezem! :D

    ex AtomNyúl

Új hozzászólás Aktív témák