Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz MaCS_70 #13 üzenetére

    Ahh.... szóval ha nem nézem meg a tv -ben sem a hüvelygomba reklámot, akkor tolvaj vagyok? Wow.... Tudod te mi az a lopás?

    "370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el."

    Nos... ezt milyen módon valósítja meg az, aki nem nézett meg egy reklámot? Kíváncsi vagyok az érveidre... :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz F_Gergely #215 üzenetére

    Egyébként van ennek egy érdekes vetülete akkor is, ha a másik oldalról nézzük a témát. A reklámozó ugyanis lassítja a gépemet, használja annak erőforrásait, plusz a sávszélességemet is, hogy a képembe nyomhassa amit épp akar, plusz még a tartalmat is letakarja, eltünteti a cuccaival.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz stevve #246 üzenetére

    Egyébként régen kevesebb volt az net előfizetés, és összességében nyilván kevesebb is volt az olvasó minden oldalon. Csak ma többet akarnak keresni azok, akik kizárólag netes reklámból finanszírozzák magukat. Ilyen egyszerű.
    Nincs nyomtatási, terjesztési költség, hiszen fizikai hordozó híján ezek egy része gyakorlatilag átszáll az olvasókra, másik részét meg megoldja a google. Nincs nagyon design költség sem, mert az egyszer jól összehegesztett weboldalra a cikkek megfelelő formában kerülnek fel. Kétféle költség marad. Az egyik, a webhosting, és/vagy saját szerver költsége, valamint a cikkeket írók fizetése. Előbbi gyakorlatilag nem sokat változik, igen nagy ugrások kellenek ahhoz az oldalletöltések számában, hogy változzon a sávszélesség igény annyira, hogy az esetlegesen plusz költséget is jelentsen. A tárhely sem akkora gond, ez a tartalom függvénye, de egy egy cikk kb semmit nem jelent a mai léptékben számolva.
    A tartalmak egy részét ráadásul maguk az olvasók állítják elő. Pl most is azt teszem, amikor ezt a hozzászólást írom. (web2... emlékszik még valami erre a marketing baromságra amit évekig hallgattunk?)

    Az olvasók által létrehozott tartalom pedig garantálja, hogy maga az olvasói tábor megmaradjon/növekedjen.

    Ha pl egy ph méretű lapcsalád úgy döntene, hogy akkor holnaptól csak az jöhet ide, aki előfizet, és bezárná magát, az a teljes olvasói tábor lemorzsolódásával járna, így nem hogy várt eredmény nem volna, de még a meglévő csoport is eltűnne. A franciák is valószínűleg így fognak járni.... emlékszem, mikor a google miatt rinyáltak (tényleg... aki szerint én tolvaj vagyok, a szerint a google is az? :) ) aztán azok pénz helyett megoldották, hogy kitörölhesse magát mindenki a keresőből, ha úgy akarja..... aztán hirtelen rájöttek, hogy ez egy kettős játszma. Az oldalnak kell a kereső, a keresőnek kell az oldal. Ugyanez áll az olvasói táborra. Egy forum nem létezhet rendszeres látogatók nélkül, hiszen akkor a véletlenül idetévedő is azonnal elmegy máshova, ha nem talál friss témát, friss információkat.

    Csak azért írom mindezt, mert messze nem annyira fekete, vagy fehér a helyzet, mint ahogyan sokan le akarják festeni. Ez még annál is egyértelműbb, mint amikor valaki tolvajnak nevez azért, mert meghallgattam egy zeneszámot....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák