Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz lgb #15 üzenetére

    nagyon jó, amit írsz
    gyakorlati szemmel nézve valóban hatásos lehet a rendszer, most nem sorolom fel az okait - pl. a 200 gigás havi forgalom azért általában nem oprendszer-letöltésekből áll össze, hanem igenis filmeket töltünk le - jogosulatlanul
    ám a jogi oldala iszonyatosan kérdéses, kb. 300 ponton támadható (ártatlanság vélelme, közvetett, ill. közvetlen bizonyítékok, a tényleges károkozás megállapítása stb.)
    a legnagyobb probléma a gyökerekben rejtezik: ha egy tevékenység - mint pl. a fájlcsere - olyannyira elterjedt, mint manapság (magyar adatokat most épp nem tudok mondani, de Nagy-Britanniában az előfizetők 70 százaléka érintett), akkor ugye be kell látni, hogy a korábbihoz képest új világ van, a törvényeket ahhoz kell szabni (ad absurdum: az emberi élet védett, de ha Magyarország 10 millió lakosából 7 millió úgy vélné, hogy a gyilkosság helyes, akkor is új világ lenne, mert az emberi közösségek megállapodások, és nem elvek alapján működnek).

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • bambano

    titán

    válasz lgb #15 üzenetére

    hozzátenném még azt, hogy a szolgáltató (úgy értem: hozzáférés-szolgáltató) által adott email cím a második legnépszerűtlenebb szolgáltatás mostanában. az első a szolgáltató által adott webtárhely.

    kevésbé cizelláltan fogalmazva a kutyának sem kell. az ügyfelek nem igénylik. mindenki hozzáférés-szolgáltató független email címet használ.

    úgyhogy az általad felvázolt helyzet mellett (hogy nem nézed), az is fennáll, hogy pontosan lehet tudni az ügyféladatbázisból, hogy nincs az ügyfélnek a szolgáltató által ismert email címe.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hemaka

    nagyúr

    válasz lgb #15 üzenetére

    Hidd el, hogy tudja az email címedet, sőt még a telefonszámodat is.

    Szüneteltettem az albérletben az internetet(t-online) ami az én nevemen van. Viszont csak a régi telefonszámomat tudhatták, mert azzal lett anno megkötve a szerződés. Igen ám, de a szüneteltetési sms, a 2 hónapos, új telefonszámomra(vodafone) jött. Először fel sem tűnt, aztán kapcsoltam, hogy ezt meg mégis hogyan?

Új hozzászólás Aktív témák