Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #91 üzenetére

    "Kaptam már spam-et azután h ide regisztráltam, de a guglis accountra még nem."

    Mert captca nélkül bárki láthatta a mailcímedet. Most is bárki láthatja, de van captca.

    "Egyébként ha valaki ellened akar felhasználni adatokat, akkor gyakran elég csak párszor feltúrni a szemetedet, amit naponta kidobálsz -- primitív módszer, de az egyik legcélravezetőbb."

    Nálam a szemétből is max annyit tud, hogy milyen élelmiszereket fogyasztok. A hivatalos papírokra iratmegsemmisítőt használok, amit úgy hívnak, kandalló. Na abból bányássza ki. :D

    sheratan: "azt sem értem, hogy miért gondojátok, hogy nem lehet majd hozzáférési szinteket vagy akár csoportokat is megadni, hogy kik/melyik ismerőseid mit láthassanak belőled."

    Mert nem Pista bácsi fogja marketingcélokra felhasználni, hanem a T-Com, aminek mindenki minden adatához van hozzáférése. Nem egyszerűbb, ha alapból meg sem adod azokat, amiket nem akarod, hogy lássanak? Ja, akkor bevinnyog, hogy nem adtad meg ezt, meg azt és nem léphetsz tovább, vagy jobb esetben csak piros felkiáltójeleket fog dobálni.

    n00n: "Nekem elég az IWIW, bőven jó arra, h tartsam a kapcsolatot az ismerőseimmel."

    Ismerőseikkel (már akivel akarta) már a galambposta idejében is tudták tartani a kapcsolatot az emberek.

    Az iwiw-et nem erre találták ki, hanem keményen adatgyűjtésre. Szinte ösztönöz arra, hogy adj meg magadról minden adatot, és onnantól már hiába titkolod el, az üzemeltetők látják.

    Mellesleg nem csak az a lényeg, hogy te mit adsz ki magadról. Ha van egy csomó ismerősöd, akinek publikus, hogy melyik iskolába járt, abból megtudhatják, hogy te is oda jártál. Életkor (esetleg egy közös fénykép az ismerősnél) alapján azt is, hogy osztálytársak voltatok. Van egy csomó ismerősöd, akiknek publikus a munkahelye, megtudhatják, hogy te is a kollégájuk vagy. Ráadásul az ismerőseidnél lévő közös képek rohadtul árulkodók tudnak lenni. Megtudhatják kikkel jársz egy társaságba mostanság, akár azt is, hogy ki a barátnőd, vagy a barátnőd azt, hogy valaki véletlenül lefényképezte, ahogy a háttérben egy másik lánnyal smárolsz, konkrétan pedig sokszor már annyiból azonosítanak, hogy leírják a "Magamról" írásokhoz, hogy "akikkel együtt lógok: maci, laci, béla, totya, böhöm, stb." és ha csak egyetlen név van az ismerősei listáján, akkor...

Új hozzászólás Aktív témák