Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    Valahogy nem biztos, hogy sikerül jól értelmeznem értelmeznem fizetési chart-ot.
    A havi bruttó 600 feletti rész azt akarja jelenteni, hogy voltak olyanok, akik a tanfolyam megkezdése előtt havi 600+-ot kerestek, de utána már csak kevesebbet?

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az azert arnyalja a kepet a szokasos statisztika kozmetikazas mellett, hogy az erintett szabad allasok 95% Budapesten van. A tavmunka lehetoseg kicsit nott, de csak a jarvany miatti kenyszerbol. Ahogy normalizalodik a helyzet visszamegy a beka segge ala, ami azert is tragikus, mert ez az egyik munkakor tipus ami a legidealisabb tavmunkara. Itt persze nem az a problema, hogy a kezdok nem tavmunkaval kezdenek, hanem hogy evek utan sincs valtozas.

    A masik nagy problema globalis. Feleslegesen sok ido megy el tanulasra es ujratanulasra a rengeteg alternativ programozasi nyelv, framework es library miatt. Szerintem az ures poziciok fele emiatt ures. Van boven junior programozo, csak epp nem idealis jelolt, mert masik nyelvet, masik frameworkot, libraryt hasznal. A cegek nagy tobbsege viszont csak olyat fogad el aki pont abban jaratos, amit ok hasznalnak. Ezzel kb. ki is zarjak a jelentkezok 90%-at. Lassan nem csak a senior, de a junior fejlesztok is kulfoldi munka utan neznek, kenyszerbol.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz sztanozs #1 üzenetére

    Valoszinuleg karriervalto volt, vagy kiegett/kirugott vezeto, illetve sokan kulfoldon dolgozhattak elotte mas szakmaban. Kint megvolt a 6-700k netto, itthon meg kb. 200-250k netto korul lehet egy junior programozo fizetese. Nagyjabol annyi mint egy Aldi/Lidl alkalmazotte.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Gargouille

    őstag

    Az összes hasonló témájú cikkben informatikus == szoftver fejlesztő, sajnos már látom ide is elért ez az újságírói "hóbort". Kicsit olyan mintha például orvosokról írna cikket valaki, de közben csak szemészekre gondolna (akik csak egy szakterület a sokból). Igazából itt fejlesztőkről van szó és tesztelőkről (akik szintén a fejlesztéshez tartoznak), de közben az IT szakma nagyon sok más területből is áll. No offense, csak zavaró / félrevezető picit. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Diabolis

    tag

    válasz Gargouille #4 üzenetére

    Centire ugyanezt gondoltam már a cím olvasásakor.
    Legalább egy szakmai jellegű portál lehetne kicsit pontosabb....

    Egy "informatikus"....

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Gargouille #4 üzenetére

    De a bootcampek nagyon kis hányada nem fejlesztői vagy tesztelői bootcamp.

  • anulu

    félisten

    válasz Gargouille #4 üzenetére

    akkor jóra tippeltem a cikk elolvasása nélkül is. mindegy, kezdem megszokni, hogy már a szakmai oldalakon is IT-s azonosan egyenlő a fejlesztővel. arra senki nem gondol, hogy még a csodás felhős környezetet is valakik a s*ggük alá rakják.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • user12

    őstag

    Azt se teszik hozzá, hogy mennyibe kerül egy ilyen tanfolyam. Sok helyen szemrebbenés nélkül kiírják, hogy 1M körül van a pár hónapos képzés ára, és de jó lesz neked, mert ezt a pénzt a tanfolyam elvégzése után hamar össze tudod szedni.
    Én azt értem, de nem mindenki lakik BP-en vagy az agglomerációban, dolgoznak emberek az ország keleti felén is, ahol a bérek töredéke a fővárosinak, kétszer annyi munkával is.

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz user12 #8 üzenetére

    Raadasul a valodi osszeg nem feltetlenul az, amit a hirdetesekben olvasol. Van pl. egy masfel, ket millios osszeg, de az csak azokra vonatkozik, akiket ok a kepzes utan berbe tudnak adni fel evre minimalberert. Marmint 6 honapig csak alap minimalbert kapsz, a tobbit ok kapjak, es nem garantalt hogy 6 honap utan atvesznek. Ha meg nem rajtuk keresztul helyezkedel el, akkor harom millio is lehet a visszafizetni valo, ami pont akkor problemas ha valaki videki, es videken szeretne elhelyezkedni, ahol alig van kapcsolata ezeknek a cegelknek. Eleve Budapestre koncentralodik az ilyen cegek szama.

    Szoval van jopar csontvaz a szekrenyben. Maga a kepzes jo minosegu, a problema a magyar munkaeropiaccal van jellemzoen.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Hi!King

    őstag

    válasz user12 #8 üzenetére

    Az a legnagyobb átverés, hogy olyan vidéki városokban is hirdetnek ilyen tanfolyamokat, ahonnan az ott diplomát szerző informatikusok is elmennek, mert nem találnak állást vagy csak gombokért, és akkor beadják embereknek, hogy ha elvégzik a képzést, akkor majd jól fognak keresni...

    Szerk.:
    Ha már itt tartunk, manapság anyagilag jobban megéri a felsőoktatás, amit levelezőn is lehet végezni, hiszen még ha nincs is már államilag finanszírozott féléved, a tandíj nem magasabb, diákhitel 2-vel finanszírozható, plusz felvehető sima diákhitel és diákhitel plusz, állampapírba fektetve majdnem teljesen finanszírozva az egészet.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Hi!King #10 üzenetére

    A legtobb egyetem, foiskola tovabbra is alkalmatlan szoftverfejlesztok kepzesere es ez csak reszben az o hibajuk. Nekik is hasonlo rovidebb, 1 eves kepzeseket kellene inditaniuk, de semmikepp sem full stack jelleggel, mert akkor az 1 ev nem eleg. Kulon kellene backend, frontend, devops, secops, mobil app iranyokban. A kevesebb tobb menten kellene kepezni. Inkabb kepezzenek olyanokat akik egy nyelvben, hozza tartozo par frameworkben, libraryban expert szinten vannak, mint felhigitani az egeszet tobb nyelvvel.

    Mondjuk jatekfejlesztonek most is jobb lehet egy tobb eves kepzes, gondolom C,C++, par jatek engine iranyaba, de olyan sincs sok az orszagban es nekik is valami dualis kepzes lenne idealis, kepzes kozbeni valos tapasztalatszerzessel. Ja es persze el kellene felejteni, hogy toltelet es a szakhoz nem szukseges targyakat a nyakukba tegyek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    Az egyetemi képzésnek teljesen más a célja, nem az, hogy futószalagon képezzenek rengeteg közepes képességű fejlesztőt. Nem is lesznek soha alkalmasak ilyen 1 éves gyorstalpalókra, mert a kutató-oktatóknak sem munkájuk épp az aktuális divatos nyelvben, frameworkben elmélyedni.

    Több nyelvvel nem felhigítod a tudásodat, hanem szélesebb látóköröd lesz, megismersz többféle megközelítést. Nyilván nem akkor, ha C#-ot és Java-t tanulsz, de ha mondjuk tanulsz Java mellett Prologot, Lispet és Scala-t.

    Egy jó programozó a karrierje során meg simán vált nyelveket, technológiákat is, hiába vagy expert egy konkrét nyelven és frameworkben, ha a következő munkahelyeden mást kell csinálni. Persze a korábbi tapasztalatod hasznos lesz, de egy framework mélységeit amúgy is munkában vagy autodidakta módon tanulod meg, nem egy képzésben.

    Egyébként ott van az üzemmérnök informatikus szak (bprof), de az is 3 éves, és nem véletlenül 3 éves és nem 1. Az FSZ képzések meg semmire sem jók, a bootcampek sokkal jobbak, még ha drágábbak is.

    Szerk. Még konkrétan ehhez:
    "Kulon kellene backend, frontend, devops, secops, mobil app iranyokban"

    Ezek a gyakorlatban nem egymástól totálisan elkülönülő területek. Egyrészt mindegyiknek szükségesek a közös programozási alapok, nyelvektől függetlenül is. Másrészt a devops és a secops az nem olyan, hogy képzésből kiesve kerülnek oda az emberek, hanem fejlesztői vagy üzemeltetői munkával kezdik. Mobil appról az is eszembe jut, hogy nem lett belőle semmi, mert máshova mentem, de voltam már olyan cégnél interjún, ahol azt mondták, hogy mobil app fejlesztői pozícióba jobban preferálják azokat, akiknek Java EE vagy Spring tapasztalatuk van, mint aki célzottan megtanulta a mobil fejlesztést, szélesebb háttér nélkül. Mert tapasztalataik szerint előbbiek jobban beváltak.

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Hi!King #12 üzenetére

    Ameddig a magyar foiskolak, egyetemek keves dolgot tudnak felmutatni globalisan, addig szerintem maradhatunk abban, hogy nem igazan jo amit csinalnak. Gyartjak futoszalagon a diplomakat es az egyenre bizzak, hogy sok extra munkat tegyen az o "oktatasuk" melle, ha nem csak papirra, hanem hasznalhato tudasra is van szuksege.

    Mashol a tanrend, az oktatasi metodus valoban at tud adni tudast es az a tudas valoban hasznos. Persze nalunk is biztos vannak jobb intezmenyek, kiemelkedo tanarok, modernebb tanterv, de nem ez a jellemzo. Ezert is talasz prog szakos diploma utan olyanokat, akik elmennek az ilyen bootcampekbe.

    Hogy munkat talalj, ahhoz idealisabb ha nem full stack kepzest kapsz egy bootcampen, mert arra keves az a fel-egy ev. Inkabb legyen pl. csak frontend, html, js, css, legalabb ketto az angular, react, vue harmasbol, meg esetleg valami css megoldas, bootstrap, akarmi. Meg ez is intenziv. Ha nagyon kell, mehet melle node js backendnek valami frameworknek.

    Jellemzoen amugy sem full stack a pozicio junior szinten, hanem csak backend, csak frontend, vagy devops, teszter. Sokkal nagyobb eselyel kapsz bootcamp utan munkat, ha valamire specializalodsz, minthogy mindenbol tudsz egy keveset.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • user12

    őstag

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    A legtobb egyetem, foiskola tovabbra is alkalmatlan szoftverfejlesztok kepzesere es ez csak reszben az o hibajuk

    Ebben egyetértek. Két véglet van

    - akik 1, max két félév programozást tanulnak, ők max addig jutnak el, hogy szöveg kiíratás, ciklusok, tömbkezelés, szóval kb az alapok, amiket egy fél napos tutorialból is meg lehet tanulni
    - programozó/progterv szakosak: na itt tényleg meg lehet tanulni programozni, de már-már túllőnek a szinten. Ismerősömék 11 vagy 12-en voltak a végzős évfolyamon, ebből 3-an kaptak diplomát, a többi elhasalt az államvizsgán (pedig azok se voltak kispályások)

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • gygabor88

    tag

    válasz Hi!King #12 üzenetére

    Én elte progtervinfó szakon végeztem, szerettem az egyetemet a matek miatt, de az infó vonal teljesen mélyrepülés volt. Nem vártam el, hogy trendi technológiákat tanítsanak, de időtálló tudást sem sikerült ezen a területen átadniuk.

    Számítógépes hálózatokból szóba sem került https, tls, dns, semmi ilyesmi. Helyette papíron számoltunk hibajavító kódokat 6x6-os mátrixokon 3 A4-es oldalon át vizsgán. Olyan algoritmusokat mutattak, amire a Tanenbaum könyvben is azt írták, hogy már nem használják sehol, mert van helyette jobb, de hogy mi azt nem árulta el senki.

    Algoritmikus problémamegoldás nem volt. A két féléves algo és adatszerkezetek tárgy egy vicc. Az első félév elmegy láncolt listával meg tömbökkel. A másodikban a legegyszerűbb gráfalgókat (főleg gráfbejárásokat) mutatják és hashelést. Az alapok alapjai. 16 évesen komolyabb algókkal operáltam az internetes versenyfeladatoknál.

    Szoftvertervezést nem tanítanak rendesen. Pedig itt is sokat lehetne mesélni a skálázódási problémákról és megoldásaikról.

    Párhuzamos programozást Ada95-tel oktattak. Nehogy már még a végén valami munkahelyen használható mainstream nyelvben ismerd meg ezt a területet.

    Panaszkodhatnék még a számítógépes grafika és az oprendszerek tárgyra is. Meg minden infós tárgyra igazából. Az a nagy helyzet, hogy ha amerikai top egyetemen végzel, akkor utána el tudsz menni egy faang interjúra. Egy elte után meg tanulsz még rá 1 évet vagy többet.

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz gygabor88 #15 üzenetére

    Én egy másik egyetemen végeztem ugyanilyen szakon, ez alapján részben egyetértek, részben nem. Egyrészt azok az alapok nem mindenkinek vannak meg, a többség nem jár versenyekre középiskolás korában. Én például az első programomat 8 évesen írtam Commodore 64-en, de attól még középiskola végéig nem tudtam mik azok a gráfok, mert nem találkoztam vele, és jópár más adatszerkezettel sem. Egy része kellett az elméleti alapoknak, amelyeket egyetemen tanítottak, és ezeket a bootcampeken, ahol csak a programozás gyakorlatára koncentrálnak, nem valószínű, hogy tanítják.

    Vegyes érzésem van azokkal a módszerekkel is, mikor sorban a legrégebbitől a modernig mentünk algoritmusokban egy-egy területen, pl. épp a számgéphálóból, de nem tartom teljesen haszontalannak, hogy a korábbi, naivabb módszereket is bemutatták, mert egyébként ez végigvezet azon a gondolaton, hogy valamire megoldást keresünk, előbb kitalálunk egy naiv algoritmust, foltozgatjuk, majd mikor már nem lehet rajta javítani, hátra lépünk egyet, és más módon próbáljuk megoldani. Mert történetileg is hasonlóról van szó.

    De egyébként mi is rengeteg haszontalan dolgot tanultunk, és sajnos olyan is volt, ahol a modern módszerek kimaradtak, pl. pont szoftvertervezés is ilyen, illetve nem volt elég alapos, nem ment bele a szoftvertervezés gyakorlatába.

    Mondjuk az pont lényegtelen szerintem, hogy milyen nyelven tanítják a párhuzamos programozást, ahol eleve nem a nyelv a lényeg, hanem a koncepciók, amikkel ha tisztában vagy, már más nyelven is menni fog. Jobb, ha modern nyelven tanítják, persze, de nem ez az, ami elsősorban meghatározza a képzés minőségét.

    Az amerikai top egyetemeken biztosan jobban csinálják, nem csak azok miatt, amit írsz, hanem az angolszász oktatásban eleve nem a leterhelés a cél, hanem hogy bele tudj mélyedni, amiben akarsz, kevesebb óra, több projektfeladat,

    Egyébként 10 évvel a végzésem után, 10 év programozói tapasztalattal most épp az eltén tanulok esti MSc-n, és azt látom, hogy az eltés alapelv az, hogy a programozás minden aspektusát igyekeznek formális, matematikai módszerekkel levezetni. Ez szerintem a magyar felsőoktatáson belül is sajátos, hiába tanultam ugyanolyan alapszakon egy másik egyetemen, ez messze nem volt ennyire hangsúlyos. Egyelőre nem érzem értelmetlennek, amit itt tanítanak, sőt vannak dolgok, amik most jobban értelmet nyernek így és most, mint 10+ évvel ezelőtt, amikor nulla szakmai tapasztalatom volt.

  • Hi!King

    őstag

    válasz user12 #14 üzenetére

    Olyan infós szak nincs, ahol 1, max. 2 félév programozást tanulnak. (ha BSc-ről beszélünk, FSZ más tészta)

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    A kevesebb tobb menten kellene kepezni. Inkabb kepezzenek olyanokat akik egy nyelvben, hozza tartozo par frameworkben, libraryban expert szinten vannak

    Egy év alatt a nulláról?...

    A főiskolai/egyetemi képzés nem szólhat erről, nem is tudhat, az meg, hogy bárki mondjuk öt évnél hamarabb expertté válik, az meg teljesen irreális.

    DRM is theft

  • user12

    őstag

    válasz Hi!King #17 üzenetére

    Mérnökinfón, gazdinfón úgy volt, még mikor én jártam. Kollégám most csinálja levelezőn és nekik is két félév van.
    Pl: [link]

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Pont ezert nincs sok ertelme az 1 eves full stack kepzesnek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Hi!King

    őstag

    válasz user12 #19 üzenetére

    Levelezőn gyakori, hogy valamivel kevesebb a tárgy, meg nem ismerem a Debreceni Egyetemet, de a mellékelt tantervben 1. félév bevprog, második prog1, harmadik prog2. És nem tudom nekil hogy van, de nekünk Veszprémben, proginfóra jártam, de a mérnökinfósoknak is volt, talan gazdinfón is, a nummaton is volt programozás matlab-ben, valamint adatstruktúrák éa algoritmusokból is, ebben látom van hasonló tárgy, aminek ha nincs is laborja, az lényegében egy fajta programozás elmélet. Meg az az adatkezelő programok fejlesztése is gyanús, hogy tartalmaz programozast, és ha a Szoftverfejlesztés és tesztelés alapjai hasonló, mint nálunk (és az eltén is) a Szoftvertechnológia, akkor gyanítom, hogy beadandó projekt is van, aminek egy része programozás. És akkor még vannak választható tágyak is, amikben lehet.

    Nekünk ennél meglepőbb tárgyakból is volt anno programozás, és gazdinfósoknak sem volt lényegesen kevesebb.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Tigerclaw #20 üzenetére

    Egyetemi oktatásban az 1 éves, vagy akárhány éves backend, frontend, stb., stb. képzésnek sincs. Nem erre lett kitalálva a felsőoktatás. A speciális, keretrendszerbeli tudást a fejlesztők nagyrészt maguk veszik fel, és bár a hazai felsőoktatással én sem vagyok elégedett, de a nyugati egyetemek sem backend fejlesztőket képeznek szalagon, hanem annál univerzálisabb alapokat adnak. A bootcampeknek más a célja. Én csak azért írtam, hogy anyagilag amúgy az egyetem jelenleg sokkal oclsóbban jön ki még költségtérítésesen is, mert ez konkrétan így van kizárólag anyagilag.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Hi!King #22 üzenetére

    Hiaba olcsobb az egyetem, ha azzal a tudassal nem talalsz allast, es meg el is vesztegettel ra tobb evet az eletedbol. Miert nem lehet olyan tantervet osszeallitani, ami az eros alap melle piackozpontu aktualis tudast is ad, es persze nem konyvszagu mintaprogramokon keresztul.
    Az teljes magyar iskolarendszer arra epul, hogy kesobb sosem hasznalt informaciokkal tomi a tanulok fejet, kozben nulla csapatmunka, nulla kreativitas, nulla projektszemleletm, nulla valodi eletszagu feladatok, problemak megoldasa es persze a piaci igenyek ignoralasa megy.

    Ezert van szukseg bootcampekre, ahol eleg sok szakiranyu friss diplomas tanul.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Tigerclaw #23 üzenetére

    Az egyetemen végzett informatikusok között nem hemzsegnek a munkanélküliek. Az IT szektor, azon belül elsősorban a szoftverfejlesztés nem úgy működik, hogy szádba rágják az iskolában az adott keretrendszereket, API-kat, hanem úgy, hogy az alapismereteket oktatják, és te magad építed rá a speciális tudást minderre. Mert épp előbbi tudás könnyen megszerezhető. A hazai felsőoktatás nem jó, de a nyugati IT felsőoktatás sem konkrét technológiákat rág a hallgatók szájába, mert azt nem is lehet, nem is érdemes, ott több kreativitás kell, több a projektmunka, de nem úgy, hogy mondjuk célzottan backend fejlesztőket képeznek.

    Szándékosan összemosol két különböző dolgot, a hazai felsőoktatás hibáit részben jól látod, több csapatmunka, projektszemlélet kellene. Ugyanakkor arról is írtál, hogy miért nem képeznek az egyetemek célzottan frontend, backend, stb., stb. fejlesztőket, ami ezzel nem függ össze, mert nem kompetencia alapúvá, hanem konkrétan szakmunkásképzővé alakítaná át a felsőoktatást, ahol a hallgatók megismerés, megértés helyett csak alkalmaznák a tudásanyagot. A bootcampek ilyesmi célt fogalmaznak meg, aminek nyilván előnyei is vannak, mert futószalagon lehet így képezni informatikai szalagmunkára az embereket (nyilván a jobbak onnan indulva is túl fognak ezen lépni).

  • k-adi

    nagyúr

    "Gyorsan és jó fizetéssel tudnak elhelyezkedni a bootcamp hallgatók"

    Hogy mi? :D Én eddig akárhány ismerőstől hallottam ezt a bootcamp story-t, valahogy mindig az lett a vége, hogy képzés után vagy 1) nem talált neki a cég munkát azt hello vagy 2) talált céget és minimálbéréért még jó sok hónapon át míg a milliós tandíjat visszafizette a cége... és utána küldték el onnan.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Hi!King #24 üzenetére

    Nem a felsooktatastol varom, hogy specialistakat kepezzen. Ott boven van/lenne ido, hogy atfogo tudast adjanak at.

    A bootcampek eseten latom azt, hogy idealisabb lenne meg jobban szukiteni a tanrendet. Nekik full stack helyett kellene backend, frontend, stb fejlesztoket kepezni. Ott lenne tobb a kevesebb. Persze a bootcampek egy resze talan mar ezt is teszi.

    Az sajnos csak alom, hogy a cegek nem varjak el, hogy az o kornyezetukben day 1 tudjon dolgozni a friss jelentkezo. Ilyen talan 1-2 van 10 cegbol. A tobbi kesz, "azonnal" bevetheto fejlesztot var, a megfelelo nyelv es framework ismeretevel. Mar csak azert is, mert sok allasba nekik eleve senior vagy medior szintu ember kellene, csak azt nem talalnak, igy vegul a juniortol varjak el, hogy magasabb tudasszintel rendelkezzen. Mashol meg nincs szabad senior aki szarnya ala tudna venni a juniorokat. A legtobb ceg understaffed, igy nincs idejuk betanitani a kezdoket.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz k-adi #25 üzenetére

    Amire nekem ralatasom volt, a tobbseg elvegezte a kepzest es a tobbseg kapott is allast, de azt nem tudom, hogy a 6 honap utan hanyat vettek at tenylegesen, illetve hogy mekkora fizetessel. Arra tippelek, hogy eleg alacsony a junior kezdo fizetes, igy a tobbseguk kenytelen az elso par evben cegrol cegre ugrani, hogy elerhessen egy olyan szintet ami mar majdnem eleri azt, amire o gondolt a kepzes megkezdesekor. A tobbseguk, gondolom 350-500 kozotti bruttoval kezdhet, ami alig tobb mint egy aldis, lidles arufeltolto/penztaros fizetese.

    Hogy ez kinek siker, kinek nem, az relativ.

    En ugy mondnam, hogy messze nem olyan szep a kep, amit felvazolnak, illetve nem reklamoznak kritikus szamukra negativ informaciokat, igy lesznek akik rosszul jarnak. Par millios tartalek nelkul, szerintem senki se fogjon bele.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • k-adi

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Szerintem aki átképzi magát stb. nem rendelkezik több milliós tartalékkal, hogy játszadozzon ilyen bootcampeken, de igen jobban kéne tájékoztatni az embereket a várható dolgokról. Csakhát sunyit a piac, a bérek nem nyilvánosak, stb.

Új hozzászólás Aktív témák