Új hozzászólás Aktív témák

  • gygabor88

    tag

    válasz Hi!King #12 üzenetére

    Én elte progtervinfó szakon végeztem, szerettem az egyetemet a matek miatt, de az infó vonal teljesen mélyrepülés volt. Nem vártam el, hogy trendi technológiákat tanítsanak, de időtálló tudást sem sikerült ezen a területen átadniuk.

    Számítógépes hálózatokból szóba sem került https, tls, dns, semmi ilyesmi. Helyette papíron számoltunk hibajavító kódokat 6x6-os mátrixokon 3 A4-es oldalon át vizsgán. Olyan algoritmusokat mutattak, amire a Tanenbaum könyvben is azt írták, hogy már nem használják sehol, mert van helyette jobb, de hogy mi azt nem árulta el senki.

    Algoritmikus problémamegoldás nem volt. A két féléves algo és adatszerkezetek tárgy egy vicc. Az első félév elmegy láncolt listával meg tömbökkel. A másodikban a legegyszerűbb gráfalgókat (főleg gráfbejárásokat) mutatják és hashelést. Az alapok alapjai. 16 évesen komolyabb algókkal operáltam az internetes versenyfeladatoknál.

    Szoftvertervezést nem tanítanak rendesen. Pedig itt is sokat lehetne mesélni a skálázódási problémákról és megoldásaikról.

    Párhuzamos programozást Ada95-tel oktattak. Nehogy már még a végén valami munkahelyen használható mainstream nyelvben ismerd meg ezt a területet.

    Panaszkodhatnék még a számítógépes grafika és az oprendszerek tárgyra is. Meg minden infós tárgyra igazából. Az a nagy helyzet, hogy ha amerikai top egyetemen végzel, akkor utána el tudsz menni egy faang interjúra. Egy elte után meg tanulsz még rá 1 évet vagy többet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák