Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    Az egyetemi képzésnek teljesen más a célja, nem az, hogy futószalagon képezzenek rengeteg közepes képességű fejlesztőt. Nem is lesznek soha alkalmasak ilyen 1 éves gyorstalpalókra, mert a kutató-oktatóknak sem munkájuk épp az aktuális divatos nyelvben, frameworkben elmélyedni.

    Több nyelvvel nem felhigítod a tudásodat, hanem szélesebb látóköröd lesz, megismersz többféle megközelítést. Nyilván nem akkor, ha C#-ot és Java-t tanulsz, de ha mondjuk tanulsz Java mellett Prologot, Lispet és Scala-t.

    Egy jó programozó a karrierje során meg simán vált nyelveket, technológiákat is, hiába vagy expert egy konkrét nyelven és frameworkben, ha a következő munkahelyeden mást kell csinálni. Persze a korábbi tapasztalatod hasznos lesz, de egy framework mélységeit amúgy is munkában vagy autodidakta módon tanulod meg, nem egy képzésben.

    Egyébként ott van az üzemmérnök informatikus szak (bprof), de az is 3 éves, és nem véletlenül 3 éves és nem 1. Az FSZ képzések meg semmire sem jók, a bootcampek sokkal jobbak, még ha drágábbak is.

    Szerk. Még konkrétan ehhez:
    "Kulon kellene backend, frontend, devops, secops, mobil app iranyokban"

    Ezek a gyakorlatban nem egymástól totálisan elkülönülő területek. Egyrészt mindegyiknek szükségesek a közös programozási alapok, nyelvektől függetlenül is. Másrészt a devops és a secops az nem olyan, hogy képzésből kiesve kerülnek oda az emberek, hanem fejlesztői vagy üzemeltetői munkával kezdik. Mobil appról az is eszembe jut, hogy nem lett belőle semmi, mert máshova mentem, de voltam már olyan cégnél interjún, ahol azt mondták, hogy mobil app fejlesztői pozícióba jobban preferálják azokat, akiknek Java EE vagy Spring tapasztalatuk van, mint aki célzottan megtanulta a mobil fejlesztést, szélesebb háttér nélkül. Mert tapasztalataik szerint előbbiek jobban beváltak.

    [ Szerkesztve ]

  • user12

    őstag

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    A legtobb egyetem, foiskola tovabbra is alkalmatlan szoftverfejlesztok kepzesere es ez csak reszben az o hibajuk

    Ebben egyetértek. Két véglet van

    - akik 1, max két félév programozást tanulnak, ők max addig jutnak el, hogy szöveg kiíratás, ciklusok, tömbkezelés, szóval kb az alapok, amiket egy fél napos tutorialból is meg lehet tanulni
    - programozó/progterv szakosak: na itt tényleg meg lehet tanulni programozni, de már-már túllőnek a szinten. Ismerősömék 11 vagy 12-en voltak a végzős évfolyamon, ebből 3-an kaptak diplomát, a többi elhasalt az államvizsgán (pedig azok se voltak kispályások)

    Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #11 üzenetére

    A kevesebb tobb menten kellene kepezni. Inkabb kepezzenek olyanokat akik egy nyelvben, hozza tartozo par frameworkben, libraryban expert szinten vannak

    Egy év alatt a nulláról?...

    A főiskolai/egyetemi képzés nem szólhat erről, nem is tudhat, az meg, hogy bárki mondjuk öt évnél hamarabb expertté válik, az meg teljesen irreális.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák