Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz Penge_4 #2 üzenetére

    szerintem a probléma egyik forrása, és leginkább ezen kéne változtatni (és lehet ehhez már késő a 9-11-es évfolyamot megcélozni), hogy eleve kevés lány érdeklődik. magamból indulok ki, mert szerintem nem annyira egyedi a történet, de valahogy az egész infóval való ismerkedés 8-9 (vagy lehet 10) éves koromban kezdődött, mikor volt már egy-két ismerősnél valami számítógépféleség és azon irtó jó autós és lövöldözős játékok voltak. a játszás ára az volt, hogy időnként rendbe kellett rakni a rendszert (amit legtöbbször mi magunk rontottunk el, mert nem értettünk hozzá). a mai napig nagyon kevés olyan játék van, aminél a kislányok órákon át akarnának gép előtt ülni. (és közben egyre "bolondbiztosabbak" lettek a rendszerek is). Arról nem is beszélve, hogy nekünk még akkoriban (ahogy a többségnek se) ismerősi körben nem volt informatikus ismerőse, tehát csak magunkra számíthattunk. (Internet se volt...)

    Az összes olyan lány, akiről tudom, hogy érdeklődik az informatika iránt, arról tudom, hogy átlagnál sokkal többet játszik számítógépes játékokkal és úgy sejtem utóbbi volt előbb.

    Egyébként azt a pár lányt (5%? ez már így is emelkedésnek tűnik 8 évvel ezelőtthöz képest), aki beleesik abba a "hibába", hogy a infós diplomának nekiindul, azt egyetemen/fősulin viszont a tanárok és a hallgatótársak is a tenyerükön fogják hordozni.

    Egyébként biztos jót tenne az IT-nak, ha több női fejlesztő lenne. A nők kommunikációs képessége evolúció szerint átlagosan jobb és ez bizony jól jönne, mikor a laikus megrendelőnek és merev logikát tisztelő infósnak össze kéne hoznia egy épkézláb követelmény specifikációt. Arról nem is beszélve, hogy a női nemnek sem ártana, ha kicsit szervesebb része lenne a mindennapi gondolkodásának a logika. :)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák