Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Huma #100 üzenetére

    Te meg mindig rohadtul nem erted.
    Igen, a nok mas eloszlasuak. Ritkabb (de nem nulla) a melyebb real erdeklodes.
    DE ez nem jelenti azt, hogy amelyik konkret "peldany" eppen jo logikabol, az ne lenne egyenrangu a hasonlo ferfiakkal. Ezt fel birod fogni? Hogy azt kell elerni, hogy ne hulyezd le peldaul te azokat, akik ilyenek. Meg ne zavarjak el a tusko ferfiak 5 gyereket szulni meg vissza a fakanalhoz (termeszetesen miutan megkereste a csalad betevojenek nem kis reszet, mert ugyanugy kell dolgoznia az otthoni muszak elott is).
    Igen, tulzoan kell kompenzalni. Evtizedek alatt lehet csak a gondolkodast atallitani. De kell, mert az jobb a tarsadalomnak, ha egyreszt a mernokok nem 50 hanem 60%-bol valasztodnak, masreszt jo, ha nincsenek ellentetek amiatt, hogy igazsagtalan kizarast alkalmaznak.
    Kicsit nagyobb leptekben kene gondolkodni, mint az, hogy most akkor neked 1%-kal kisebb eselyed lesz ilyen helyre felvetelizni vgy melot kapni.
    A fizikai munkabol a nehez fiz.munkat a ferfiak vegzik, de magasabb fizuert. A noknek marad pl. a wc-tisztitas... A szellemi munkanal me'g mindig jellemzo, hogy ugyanazert a no kevesebbet kap (ironikus modon pont azert a szules-gyerekneveles programert, amit amugy rajuk soznatok). Szoval nem ertem a peldadat.

  • Tikakukac

    titán

    válasz axioma #101 üzenetére

    Igen, tulzoan kell kompenzalni.

    aztán

    masreszt jo, ha nincsenek ellentetek amiatt, hogy igazsagtalan kizarast alkalmaznak.

    Ha túlkompenzálsz, akkor igazságtalan vagy, hiszen nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindenkire. Így tehát nem teljesül az egyenrangúság sem. Tehát akkor az így ha jól emlékszem tanulmányaimból, akkor ellentmondás.

    a tusko ferfiak

    A tuskó nőkről valami infó? Mert az egyik oldalt, azt 7 méter fal védi, csak arról nincs szó, hogy a drága apuci a sz@rt is kidolgozza magából 2-3 műszakban azért, hogy meglegyen a család. Ne akarj már még 1 zsákot rádobni, mert naná, hogy kifakad az ember. Ezért nem érted a példákat sem, és ezért lesz ez a vita never ending.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Huma

    addikt

    válasz axioma #101 üzenetére

    "Igen, a nok mas eloszlasuak. Ritkabb (de nem nulla) a melyebb real erdeklodes."
    Ugyanezt írtam én is csak más megfogalmazásban.

    "DE ez nem jelenti azt, hogy amelyik konkret "peldany" eppen jo logikabol, az ne lenne egyenrangu a hasonlo ferfiakkal."
    Sehol nem állítottam ennek az ellenkezőjét, sőt írtam is, hogy szép számmal vannak kivételek.

    "Te meg mindig rohadtul nem erted. + Ezt fel birod fogni?"
    És akkor még én vagyok az ügyeletes rossz aki leszólja a nőket. :)

    Szerinted a férfiak tuskók és nem ismerik el a nők képességeit, szerintem meg ez egyáltalán nem jellemző. A probléma gyökere még mindig a bolhából elefánt viselkedési forma. Ha egy férfi munkájára érkezik némi negatív kritika a főnökség felől akkor fogja magát, kijavítja a hibákat és nem kezd el rajta lelkizni. Egy nő viszont kb lelki válságba kerül egy kritika miatt és azt hiszi, hogy nincs megbecsülve. Természetesen tisztelet a kivételnek, nem mindegyik ilyen.

    Ez a "Gyertek, lányok, informatikusnak!" kezdeményezés kb hamvába holt ötlet. Akit eddig nem érdekelt az informatika azt ezután sem fogja. Aki elakart menni informatikusnak az eddig is el tudott menni.
    Ez az egész csak felesleges pénzpazarlás.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Penge_4

    veterán

    válasz axioma #101 üzenetére

    "DE ez nem jelenti azt, hogy amelyik konkret "peldany" eppen jo logikabol, az ne lenne egyenrangu a hasonlo ferfiakkal. Ezt fel birod fogni? Hogy azt kell elerni, hogy ne hulyezd le peldaul te azokat, akik ilyenek."

    Ahogy már én is mondtam, nem tudom hol voltak negatív tapasztalataid, de én teljesen máshogy látom.

    "Meg ne zavarjak el a tusko ferfiak 5 gyereket szulni meg vissza a fakanalhoz (termeszetesen miutan megkereste a csalad betevojenek nem kis reszet, mert ugyanugy kell dolgoznia az otthoni muszak elott is)."

    Itt megint miért hagyod ki azt a manapság ugyancsak jellemző példát, amikor a nő eltartatja magát a férfiakkal? Esetleg többel is párhuzamban, ha nem talál valami gazdagot, akinek van annyi pénze, hogy őt ne csalja meg. Sajnos ez a típus is egyre gyakoribb.

    Az emberek többsége meg hajlamos az általánosításra. Akinek több reál érdeklődésű nő is van a környezetében és 1-2-vel közelebbi kapcsolatban is van (
    úgy értem, mondjuk 2-nél több mondatot beszélget is vele) az még esetleg konzervatív létére is jobban elfogadja, hogy "Hát igen, vannak nők, akik értenek hozzá.", ezzel szemben akinek mások a tapasztalatai, az szkeptikusabban állhat hozzá, még ha 0 előítélettel is rendelkezik a nők iránt.

    "A fizikai munkabol a nehez fiz.munkat a ferfiak vegzik, de magasabb fizuert."

    Neked feketén napi 8 (ami ráadásul sokszor 10-12) óra munka 4000-7000-ig terjedő napi bérben azt jelenti, hogy sok? Veszélyes, egészségtelen és még munkavédelem is nulla.

    Akkor, amikor itt dobálózott a múltkor a közgazdász srác a másik topicban, hogy Magyarországon fél millát keres egy HR-es?

    "A szellemi munkanal me'g mindig jellemzo, hogy ugyanazert a no kevesebbet kap (ironikus modon pont azert a szules-gyerekneveles programert, amit amugy rajuk soznatok)."

    Ezt mindig mondogatják, de sosem sikerült még normálisan bizonyítani. Amit fent is említesz, összehasonlítják az építőipari feketemunkát mondjuk a Tesco árufeltöltői munkával. Ez meg így nem fair.

    Ugyanazért a munkáért a nő is ugyanannyit kap. Bérkvóták vannak, nemtől függetlenül.

    Ráadásul ma már tényleg minden lehet egy nő, bokszolótól kezdve katonán, kommandóson át harcművészig bármi. Építőiparba is mehetne, ha lenne elég ereje 40 kilós súlyokat cipelni, de oda nyilván a saját jól felfogott érdekükben nem mennek, mert nem csak nehéz és fizikai, de még tipikus lepra meló is, ellentétben a felsorolt többivel (harcművész, katona, rendőr, stb.)

    Viszont akkor a férfiak is sírjanak, hogy nekik nincs lehetőségük ellenkező nemű, nyilván sok esetben szexuálisan is kevésbé vonzó egyedekkel közösülni óránként 20000 HUF-ért? Ez a szakma sajna még mindig a nők sajátja. Melegekre már van igény, de heterókra még mindig nem. Mi is tüntessünk? :DDD

    (#100) Huma: "etnikai kisebbségi szereplő aki vagy vezető beosztásban van vagy pedig egyértelműen pozitív szereplő.
    Emiatt volt pl a Thor című filmben Heimdall néger aki egy skandináv isten. No comment..."

    És még jó, hogy nem balhéztak utólag, amiért pont egy "ajtónyitogató munkás" szerepét kapta meg egy néger. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • fordfairlane

    veterán

    Hogy tudtam, hogy ez is feministatopik lesz. Áhh, mint minden, ez is közhelyes. Lehet itt valahol fogadni legközelebb? :D

    x gon' give it to ya

  • axioma

    veterán

    válasz Tikakukac #102 üzenetére

    1. Ki mondta, hogy a tulkompenzalas arrol szol, hogy elonyt adjunk a lanyoknak? A marketingre gondoltam, minthogy a felhozott peldak is azok voltak (maga a rendezveny, a szinesboruek az amcsi filmekben...). Igy ertettem, hogy kell tulozni, nem ugy, hogy noknek 3 ponttal kevesebb is eleg felvetelin. Ebben megegyezhetunk? Egyebkent ha figyeltel, azzal nyitottam itt a topikban, hogy ugyan mar ha dolgozom, akkor ne nezzek, hogy no vagyok, csak hogy ember, informatikus. Szoval nem szeretnek semmi elonyt magamnak, magunknak, csak hatranyt sem.
    2. A tusko ferfiak kifejezest kiragadtad. Azok a tusko ferfiak, aki szerint a nok masra nem jok, mint fo"zni, gyereket csinalni, na meg persze szexrabszolganak. Nem minden ferfi tusko, de aki igy all a nokhoz, az az. Ebben egyetertunk? Es amig ilyenek vannak, az atlagba beleszamolnak, addig nem lesz soha a helyen a nok atlagos megitelese...
    3. Tobb muszaknyi melo vs. vedett nok temaban ajanlanam, elobb nezz szet a kornyezetedben. Az a 7 meter fal konnyen lesz vedelmezobol borton, es nem tul nagy %-ban vannak azok a csaladok ott, ahol szukseg van 2 keresetre es van munkalehetoseg is, ahol apuka dolgozik kettot, anyuka meg semmit. De EZ tenyleg nagyon off, mert mar nincs szo benne az informatikus nokrol, akik konkretan ugye dolgozni akarnanak, informatikaban, nem pedig otthon ulni.

  • Penge_4

    veterán

    válasz axioma #106 üzenetére

    "Egyebkent ha figyeltel, azzal nyitottam itt a topikban, hogy ugyan mar ha dolgozom, akkor ne nezzek, hogy no vagyok, csak hogy ember, informatikus. Szoval nem szeretnek semmi elonyt magamnak, magunknak, csak hatranyt sem."

    Amíg a nők kevesebben lesznek egy adott szakterületen, ritkaságból eredő rácsodálkozás lesz. Ez van. Ha olyan munkakörben tűnnek fel férfiak, ahol nők vannak többségben, ugyanez a helyzet. De attól még ez miért is lenne hátrány? Tényleg mondd már meg. Esetleg valaki konkrétan azt mondta, hogy azért nem alkalmaz (habár alkalmas lennél az adott munkakörben), mert nő vagy? Irány a munkaügyi bíróság. Vagy csak te gondolod úgy? Ilyenkor elemezd a helyzetet újra és próbáld eldönteni, hogy mennyire megalapozott ez a feltételezés. Férfiaknak ugyanúgy nem egyszerű elhelyezkedni a mai világban, őket is számtalan különböző okokból utasíthatják vissza. Ki tudja mi van egy HR-es fejében, mikor éppen interjúztad (ha egyáltalán behív és már nem dobja vissza első körben az önéletrajzodat).

    Tuskó férfiak pedig akkor is lesznek, ha 50%-ra hozzák fel a nők arányát. Akkor meg talán még vitaalapjuk is lesz, mert az 50%-ból 20-30% lehet, hogy tényleg kritikán aluli szakmai teljesítményt nyújt és majd tételesen felsorolják, hogy "Nézd meg, ők rá a bizonyíték, hogy a nők hülyén az informatikához és csak a nőiességükkel akarnak érvényesülni." És a példában hozott nők esetében helytálló is lesz a következtetés, aztán lehet szabadkozni, hogy "De bezzeg a többi ért hozzá, sokszor még jobban/megszállottabban, mint a férfiak" (akik az ilyen rendezvények nélkül is valószínűleg véghezvitték volna a céljaikat). Ahogy ezt már elmondták páran a topic elején is.

    "Az a 7 meter fal konnyen lesz vedelmezobol borton, es nem tul nagy %-ban vannak azok a csaladok ott, ahol szukseg van 2 keresetre es van munkalehetoseg is, ahol apuka dolgozik kettot, anyuka meg semmit."

    Ebben a tekintetben két nagy csoportot különböztetünk meg (szintén nemtől függetlenül). Van, aki külön élvezi/szereti, ha valaki uralkodik felette és a lehető legtöbb felelősséget átháríthatja rá. Néha persze ő is lázadozik ellene, de alapjában véve még mindig kényelmesebb neki ez az alárendelt viszony, mintha a saját lábára kéne állni. Ebből a viszonyból csak akkor tör ki, amikor a fölérendelt fél már nagyon visszaél a pozíciójával, de sokszor ez után is keres egy másik fölérendelt felet, akivel ugyanez a játék kezdődik elölről, csak vele jobban kijön. Ez nem csak a "befolyásos, domináns férfi vs. eltartott, alárendelt nő" esetében állja meg a helyét, hanem akár társadalmi szinten is. Vannak, akik egy megfoghatatlan entitás (pl. Isten) kezébe helyezik az életüket és tőlük várják a csodát, vannak, akik egy diktátort támogatnak, ami lehet akár szélsőjobbos vagy szélsőbalos vagy a kettő között, vannak, akik még 30-40 évesen sem tudnak leszakadni a szüleikről (mármint ha anyagilag megtehetnék), mindegyik egy tőről fakad. Ezek az emberek legbelül vágynak arra, hogy függjenek valakitől.

    És van a másik csoport a függetlenek, akik ezek ellentétei. Sokszor annyira szeretnének függetlenek lenni mindentől és mindenkitől, hogy pl. anarchiára vágynak, de ott követik el a hibát, hogy a saját belső énjüket próbálják meg projektálni az egész emberségre, miközben az emberek túlságosan heterogének ahhoz, hogy ez mindenkivel működhessen és fenntartható legyen.

    És itt elérkeztünk a törzsfejlődéshez. Lehet a tyúk vagy a tojás témakörén vitatkozni, de az evolúció úgy hozta, hogy a nők szülik a gyerekeket, ezzel alárendelt-függő viszonyba sorolva magukat, ahol az energia 90%-át ők adják, miközben a férfi csak megtermékenyíti őket és utána ő független marad. A saját döntése, hogy újabb nőket termékenyít-e meg, ezzel növeli a génállománya redundanciáját, vagy éppen azt látja stratégiailag helyesebb döntésnek, ha egy nővel marad, így kettős erővel növelve az utódok túlélési esélyeit.

    Napjainkban rengeteg egyenlőséget kivívtak már a nők, de biológiailag még hosszú idő, mire a több ezer éves férfiuralmas múltat korrigálja a természet. A múltban sokszor ki is végezték azokat a nőket, akik egyenlőséget akartak kivívni. Ergo: A genetikai állományuk nem öröklődött tovább. Ergo: Az evolúció ezekben az időkben olyan nőknek kedvezett, akik vagy eleve alárendelt típusúak voltak, vagy ügyesen alkalmazkodtak ehhez az életkörülményhez.

    Jelenleg a lehetőség megvan, de idő kell hozzá, míg beáll az egyensúly és ezt nem lehet gyorsítani. Hogy tovább árnyaljam a képet, arról mi a véleményed, mikor az apa (aki fiút akart, de lány jött helyette) akarja megszállottan fiús dolgokra nevelni a lányát, ezzel defektessé téve az amúgy lányos, nőies beállítottságú lányt? Mert ilyen is előfordul.

  • axioma

    veterán

    válasz Huma #103 üzenetére

    Te irtad, hogy nem normalis az, ha a no erdeklodik a logikat, kreativitast igenylo temak irant.
    Most meg azt, hogy aki erdeklodik, azt hagyjuk, csinalja.
    Akkor nalad mit jelent a "normalis" szo a fenti mondatban? Mert szerintem mindenki mas ugy ertette, hogy eletidegen, nem elfogadando.

    Ferfi + tusko temaban lasd elozo hsz-om.

    Munkarol szolo kritika ugyben hangosan felrohogtem. EN mindig azt kerem, hogy bugzillaba irjak mar, ha valami nem jo, vagy hogy javitsak ki, ha rosszul irtam a doksit (ha nem irt egy megjegyzest sem, akkor nem nezte at), hogy teszteljek, mert igyekszem jo programot irni, de a valosag az, hogy mindig benne van a hibazas valoszinusege.
    Regebben itt dolgozo ferfi munkatarsaim kozott viszont van, aki a legalapvetobb minosegbiztositasi elvek koveteset is szinte sertesnek veszi, o maga ugyis atlatja a kaoszt.
    Tovabba ezugyben megjegyeznem, hogy bar az igaz valoszinuleg, hogy a nok nagyobb reszeben lelkizest valt ki a hibajuk felfedese, de a nok nagyobb resze nem akar informatikusnak menni, es merem allitani, hogy a ketto kozott van erosebb osszefugges (azaz a racionalisabb szemleletmoduak lesznek informatikusok, de ok epp ezert nem tornek ossze egy kritikatol). Szoval az informatikus nok kozott mar pont nem igaz a masik altalanositas. [Mindemellett azert ne'melyik ferfihoz is hasznalati utasitas kell, hogy hogyan erdemes tole kerni valamit, vagy beadni hogy modositani kell, me'g ha az o hibaja is.]

  • Penge_4

    veterán

    válasz axioma #108 üzenetére

    "Mindemellett azert ne'melyik ferfihoz is hasznalati utasitas kell, hogy hogyan erdemes tole kerni valamit, vagy beadni hogy modositani kell, me'g ha az o hibaja is."

    Pontosan. Ennél fogva egy racionális nő ugyanúgy lehet nárcisztikus, mint egy racionális férfi. Huma meg szerintem a "normális" szót nem a hülye/nem normális ellentéteként használta ebben a szövegkörnyezetben, hanem a gyakoriság-spektrum meghatározásában (mint a pszichológiában).

  • axioma

    veterán

    válasz Penge_4 #107 üzenetére

    A racsodalkozas nem baj. Az a baj, ha nem hiszik el, hogy tudhat ugyanannyit.
    Szerencsere engem csak egy olyan helyre nem vettek fel, ahova en se fogadtam volna el az allast, es bar lehet, hogy noi mivoltom miatt vizsgaztattak kreativ helyett kodiro rabszolga poziciora, ez soha nem fog kiderulni (lehet, hogy be se hivtak volna, ha ott dolgozo ismeros ra nem kerdez, hogy mi van a jelentkezesemmel, es ez volt a kompromisszum). Nem banom, masnap voltam interjun a mostani helyemre, es ott nem erdekelte oket, hogy no vagy ferfi ul elottuk.
    Az viszont elofordult mar az eletem soran, hogy nem neztek ki belolem munkatarsak ezt-azt...
    Azt nem ertem, miert cibalod ide, hogy 50-50% ffi meg no legyen az informatikaban, amikor en ezt soha egy szoval se mondtam. Csak hogy amelyik akar, az lehessen, fuggetlenul a nemetol.
    Ala-fole rendeltseg tema azert eleg messze elvezet, es annyira off, hogy nemigen reagalnek.
    Fiusra neveles, ha mar rakerdeztel: nyilvan hiba, ugyanugy, ahogy csak azert fius iranyba terelgetni, mert himnemu. Hagyni kell kibontakozni, mit szeretne, mindkettot latja az orra elott, es az ara'nyok maguktol beallnak, a legtobb fiu nem akar ovono lenni, a legtobb no meg urhajos nem. De amelyik eppen a kivetel, az lehessen.

  • qwertly

    addikt

    válasz Huma #103 üzenetére

    Szia!
    Amiket írsz teljesen érhető és csak az nem tudja felfogni aki nem is akarja.Kár ilyenre fecsérelni az idődet.

  • axioma

    veterán

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Eltarttatja magat: miert is jon ide, amikor az informatikaban dolgozni _akaro_ nokrol beszelunk? Elhiszed, hogy nekem visszataszito az, ha valaki a mely dekoltazzsal akar _barmit_ elerni? Akkor is, ha notarsam. Nem oket vedem, hanem azokat, akik muszaki erdeklodesuek...
    Nyilvan sajat tapasztalat alapjan modositjak az emberek az eloiteletuket. De pont az eloitelet jellege miatt az egyik iranyban konnyebb mozditani, mint a masikban. Na ezert van a topikindito rendezveny, hogy a nehezebb iranyt katalizaljak.
    Munkaberekrol, foleg a tolem tavol allo fizikairol nem vitaznek, foleg hogy tul messze van tolem. De azert a hr-es felmillas (netto?) fizuja az ugye nem arra pelda, hogy a _nok_ mennyit keresnek??
    Berkvota nem tudom, hogy hol van, piaci cegeknel mindenkinek annyit fizetnek, amennyiert me'g elmegy dolgozni. Van annyira titkolozas, hogy konkret szamokat ha tudok/tudnek se mondhatok/nek. Es jo lenne, ha a tema szempontjabol relevans osszehasonlitast kovetelnel - azaz muszaki teruleten a ffi-noi keresetek osszehasonlitasat. Az arufeltolto kit erdekel ilyen szempontbol, amikor a nok muszaki teruleten hatranyat elemezzuk? A szexmunkasok ugyanezen szempontbol irrelevansak - de persze tuntess, bar felhivom figyelmedet, hogy nem tuntetes a rendezveny, amirol vitazunk, hanem tajekoztato kampany.

  • axioma

    veterán

    válasz Penge_4 #109 üzenetére

    Ez igy OK, de akkor irja azt. Ha rad azt irjak (mert ez volt a szitu), hogy nem vagy normalis, azt hogyan erted? En ugy, hogy sertegetni probalnak, de szerintem a tobbseg is, maximum kimagyarazkodasnak jo ez a duma az "atlagostol eltero" jelentessel. Plane, hogy te kepes voltal korulirni... o is megtehette volna.
    [Nem vagyok atlagos, ezt tudom, sot szoktam mondnai, hogy az atlagosokban mi az erdekes :) -- hozzateve, hogy mindenkinel van valami, amiben epp nem atlagos.]

  • Tikakukac

    titán

    válasz axioma #106 üzenetére

    1. Senki. Önmagában a szó ezt jelenti. A túl előtag meg rádob egy lapáttal.
    Maga a rendezvény meg a színesbőrűek a filmekben pont fordítva sülnek el. Érdemes megnézni a parodizáló rajzfilmeket, amik évente egyszer előszedik ezt a "minden filmbe kell egy fekete" dolgot. Tényleg nevetséges, hogy muszájból berakják. Nem, nem kell. Épp ez lenne a lényeg, hogy nem tesznek különbséget és nem erőltetnek semmit. De hát nem, tolni kell ész nélkül mindent izomból. Anyáméknál annyira nézik, hogy nő vagy, hogy férfi nem is dolgozik, sőt, férfi mosdó sincs. Most pattogjak? Nem. Szimplán marha kevés férfi megy arra a pályára, faragtak a költségeken, és nincs semmiféle ellentét a nemek között. Nincs gond ezzel.

    2.Általánosítottál, aztán ragadtam ki. Lentebb nem ment a színvonal. Az átlagba meg beleszámítanak ezek a tuskók is. Faja. És azok a nők, akik szerint nekik lófingot nem kell csinálni, mert a férfi eltart és mindent kérek a seggem alá? Igen, ők is beleszámítanak az átlagba, a férfiak megítélése nem lesz sosem olyan, hogy esetleg ők lennének otthon és főznének takarítanának. (én csinálnám, elég profi szinten főzök, a háztartással sincs bajom)
    Na most akkor mi is van, Az van, hogy én meg leírtam ugyanazokat a gondokat férfi szögből. Akkor verhetem magam kompenzálás címszóval bátran? Nem.

    3. Anyám családsegítőnél van, hidd el, tökéletesen tudom az erőviszonyokat. Talán jobban, mint te.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • axioma

    veterán

    válasz Tikakukac #114 üzenetére

    1. Kompenzalas onmagaban szerintem nem jelenti azt, hogy milyen temakorben. Es itt most marketingrol, tajekoztatasrol van szo. Akkor most ujra: ne kapjon plusz pontot, mondvan hatranyos helyzetu. De ugyanannyi eselyt igen. Es ennek modja peldaul, hogy tajekoztassuk a masik felet, hogy az eloitelete adott esetekre (muszaki palyara jelentkezo no) nem alkalmazhato, tenyleg a szakmat nezze csak.
    2. OK, igazad van, a hulye noket is szamoljuk bele a megitelesbe.

  • Penge_4

    veterán

    válasz axioma #110 üzenetére

    "Az a baj, ha nem hiszik el, hogy tudhat ugyanannyit."

    Hát bizonyítsd be, hogy tudsz annyit. Sztereotípiák mindig is lesznek és ezek nem csak a nőket érintik. A sztereotípia, hogy az informatikus egy kis gizda, SZTK szemüveges, socially inept srác, nulla divatérzékkel, hófehér "monitorbarnított" bőrrel. Vagy éppen túlsúlyos, szakállas Richard Stallman fazon.

    Aki ettől a sztereotípiától extrém mértékben eltér (ami nem csak a női nemet jelenti), azokból sokszor nem néznek ki dolgokat és nekik kell bebizonyítani, hogy "De ba.meg, igenis képes vagyok rá.". Ez ugyanúgy adott a tetovált kigyúrt kopasz férfiakra, vagy a jó külsejű, jóképű férfiakra, de pl. nőkben is jobban elfogadnak egy kevésbé jó külsejű, "szakadtabb" nőt, mint egy modell külsejűt (ahol erősebb a "biztos buta" sztereotípia).

    De ez az élet minden területén adott. Pl. szórakozóhelyen belekötnek két emberbe. Melyiket fogják nagyobb eséllyel megütni? Az 190 magas, 2 ajtós szekrény, 50-es karokkal rendelkező mély hangú srácot vagy az 50 kilós 160 magas, szemüvegest, aki esetleg még beszédhibás is? Míg előbbi esetben lehet, hogy elég egy határozott fellépés és inkább kihátrál az ellenfél, addig utóbbi esetben ez maximum olaj a tűzre. Aztán lehet, hogy a valóságban a "kis gizda" egy fekete öves harcművész és egyszerre 5 embert lecsap, míg az erőt sugárzó külsejű csak lejár a konditerembe gyúrni, de ha éppen a lassú ütései elöl kitér az ellenfél, akkor kettőt ráversz és összeesik, mert még a fájdalomküszöbe is alacsony.

    "Azt nem ertem, miert cibalod ide, hogy 50-50% ffi meg no legyen az informatikaban, amikor en ezt soha egy szoval se mondtam. Csak hogy amelyik akar, az lehessen, fuggetlenul a nemetol."

    1. A cikk szól arról, hogy növelni akarja ez a rendezvény az informatikai és mérnöki szakterületen dolgozó nők arányát.
    2. Aki az akart lenni, az eddig is az lehetett.
    3. Akit eddig leugatott miatta a környezete, azt egy ilyen rendezvény után is le fogja ugatni a környezete. Ettől függetlenül még mindig eldöntheti, hogy az akar-e lenni, vagy fontosabb neki a saját álmainál az, ha a környezete elégedetten vigyorog.
    4. Akit eddig sem érdekelt, vajmi kevés esélye van, hogy ezután hirtelen mérhetetlen vágy tör elő belőle, hogy ő most informatikus/mérnök akar lenni.

    "Hagyni kell kibontakozni, mit szeretne, mindkettot latja az orra elott, es az ara'nyok maguktol beallnak, a legtobb fiu nem akar ovono lenni, a legtobb no meg urhajos nem. De amelyik eppen a kivetel, az lehessen."

    Ezzel egyetértek. De jelenleg szerencsére ez is a tendencia. Az álmok megvalósításának ma két nagy akadálya van (amelyek közül egyiket sem oldják meg az ilyen rendezvények).

    Az egyik a környezet, amely nem támogat vagy éppen hátráltat. A másik pedig a rossz anyagi körülmények.

    És ezeket kéne elsősorban megoldani. Kiemelni (akár jogi úton) a szar környezetből a fiatalokat, minél kisebb korban. De jelenleg ez olyan szinten gyerekcipőben jár, hogy esélytelen a közeljövőben. Nem csak az a probléma, hogy a gyámügy csak akkor lép, amikor már extrém durva dolgok vannak, hanem az is, hogy az állami gondozás jelenleg a jólét és a kibontakozás lehetőségének megteremtésével köszönőviszonyban sincs. Meg kiégett tanárok helyett normális, hivatástudattal rendelkezők, akik méltók a pedagógus címre, de jelenleg ezen a téren káosz és fejetlenség uralkodik.

  • Penge_4

    veterán

    válasz axioma #112 üzenetére

    "Eltarttatja magat: miert is jon ide, amikor az informatikaban dolgozni _akaro_ nokrol beszelunk?"

    Mert a kettő nem zárja ki egymást. Jogi diplomával rendelkező nők között is bőven akad, aki mély dekoltázzsal akar elérni dolgokat. Néhány szakterületet leszámítva leszámítva majdnem minden szakterületen el lehet lavírozni azzal, ha egy nő beveti a nőiességét.

    És ha kampányok indulnak azért, hogy több nő legyen az informatikában/mérnöki pályán (a kulcsszó: több nő, tehát nem tér ki nagyon arra, hogy aki érdeklődik iránta az kövesse az álmait nemtől függetlenül. A kulcsszó: több nő), akkor ez szerinted nem fog kitermelni egy olyan réteget, aki majd ezen a pályán is a nőiességével akar érvényesülni? Ugyanúgy, ahogy a segélyek is kitermeltek egy olyan réteget, akik mellette életvitelszerűen feketéznek és még felemelik az ilyen-olyan segélyeket, aminek az lett az eredménye, hogy aki valóban rászorul annak nem elég, aki viszont mellette keres egy rakás pénzt annak jól jön bónuszként.

    Egyébként ismerek diplomás vegyészmérnök nőt (30+ éves) is, aki még életében talán egy napot nem dolgozott és már a harmadik férjét "fogyasztja".

    "De azert a hr-es felmillas (netto?) fizuja az ugye nem arra pelda, hogy a _nok_ mennyit keresnek??"

    Nem. Arra példa, hogy a HR-esek között (tehát egy jól fizető állásban) kiegyenlített az arány vagy több a nő, mint a férfi. Meg arra is példa, hogy a nők is juthatnak magasabb pozícióba.

    Sőt, nekik még ott van az aduász. Elhiszem, hogy neked is visszataszító, mikor egy nő a nőiességét veti be az érvényesülés érdekébe, de ettől még remélem elismered, hogy ez egy nagyon hatékony érvényesülési mód és sokan alkalmazzák is.

    "Berkvota nem tudom, hogy hol van, piaci cegeknel mindenkinek annyit fizetnek, amennyiert me'g elmegy dolgozni."

    Általában minimálbér és 300 000 között. Ezen a szinten pedig nem szokása egyik cégnek sem többet adni az állam által előírt minimumnál. Felette meg hát... alkudni tudni kell.

    És arra is szerettem volna rávilágítani (ami szerintem még nem annyira off), hogy egyenlőtlenség mindkét oldalon van. Pl. egy férfinek egy nőnemű főnök ritkábban fogja felajánlani, hogy egy magasabb pozícióért/fizetésért fizethet természetben, míg fordítva nagyságrendekkel nagyobb az arány.

    "Es jo lenne, ha a tema szempontjabol relevans osszehasonlitast kovetelnel - azaz muszaki teruleten a ffi-noi keresetek osszehasonlitasat."

    Szerintem mindenki ilyet követelne, de általában akik előszeretettel hangoztatják, hogy "A nők kevesebbet keresnek", azok különböző munkaköröket hasonlítanak össze, vagy ugyanazon munkakörnél ragadnak ki néhány példát, ami egyrészt kevés, másrészt nem feltétlenül reprezentálja a valóságot.

    "Ha rad azt irjak (mert ez volt a szitu), hogy nem vagy normalis, azt hogyan erted?"

    Most erre ellőhetném a "na ugye mégis lelkizel?"-t, de nem teszem. :D

    Én általában ilyenkor mélyebben elemzem a hozzászólást és megpróbálom eldönteni, hogy vajon mi lehetett a hozzászóló célja vele. Az, hogy megsértsen? Vagy talán rosszul fejezte ki magát? Melyik a valószínűbb? Nem mindenki szokta körülírni a mondandóját úgy, mint én.

    "Akkor most ujra: ne kapjon plusz pontot, mondvan hatranyos helyzetu. De ugyanannyi eselyt igen."

    Látod, ez is egy nagy probléma. Plusz pontot azt kap (pedig tudás terén egyenlőnek kéne lennie), viszont segítséget nem, hogy kiemeljék a szar közegből és képes legyen magától is elérni ugyanazt a szintet, mint a többiek. Nem, helyette inkább lejjebb teszik a mércét és plusz pontot kap.

  • Tikakukac

    titán

    válasz axioma #115 üzenetére

    1. Ha a hátrányos helyzet címszavú emberektől elvennéd a pontokat, akkor itt olyan forradalom lenne, hogy ihaj. Most ölhetünk bele x csilliárdot abba, hogy szétplakátoljuk Pestet, meg rendezvényeket tartsunk, ebből is az fog lejönni, hogy "na, a nők már megint háborognak valamiért". Ez van. Ez DNS szinten van kódolva, ezzel nem tudsz mit csinálni, ha 10 millió nő megy az utcára akkor sem, mert ez genetika.
    Én 8 évesen már perverz módon vonzódtam a fogaskerekekhez és imádom a mai napig a barkácsot, hegesztgetést, alkotást, probléma megoldást. Így hiába vesszük példaként húgomat, aki épp most jön szintén a műszakira, hiába fogja odaverni felvételi pontokban a bátyust oda-vissza, ha leültetnek egy akármilyen logikai készletes játék elé vagy mondanak egy összetett problémát, akkor csúnya véreztetés lesz, mert ő szimplán nem ebben nőtt fel, neki ezt meg kell tanulni. Biztosan van olyan a másik nemben is, aki hasonlóan nevelkedtek és legalább ennyire széles a repertoárjuk, de nagyjából hibaszázalék körülire tippelném. Ezt el kell fogadni, így születtünk, így nőttünk fel.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • axioma

    veterán

    válasz Penge_4 #117 üzenetére

    Szep bakugrassal tamasztottad ala magad ("diplomaja van" peldak a "dolgozni akarok" kerdesre).
    Tobb no legyen => mert most nincs annyi, ami a kepessegek szerinti eloszlasban lenne. Addig kell fejleszteni, amig kepessegek szerinti lesz. Nem tovabb! [Ha a kampany nem igy gondolja, akkor veluk vitatkozz, en mar huszonotodszorre is csak ezt magyarazom.]
    HR nem muszaki tudomany. Miniszter is van no", es tobbet keres mint a HR-es, de egyforman irrelevans.
    Berkvotat tovabbra se ertem. A szakmai atlagber statisztikara gondolsz? Miert lenne az barmennyire is kotelezo, akar felfele akar lefele iranyban?
    Nemnormalis: nyilvan sarkitas volt, hogy magamra vettem, mert nem, ennel azert tobb onbizalmam van :), hanem arra, hogy me'g ennyi szajtepes utan is betegsegnek erzi ha nokent akar valaki muszaki palyara lepni. Marpedig az a mondat szimplan azt jelenti, hogy a nok tartsak csak tavol magukat tole. Me'g ha nem is ez volt az eredeti szandek, ezt jelenti.
    Plusz pont: nagyreszt egyetertek, hogy ez nem maga a megoldas, de az adott kialakult helyzetben, ami jobbat nem tartalmaz, en azert olyan szempontbol nem tudom teljesen elutasitani, tulajdonkeppen megadjak a lehetoseget annak, hogy turelmi ido alatt behozza a hatranyt. Utana ugyis van meg jopar felevnyi vizsgaztatas.
    Figyelem, ez most az anyagi vagy egyeb modon hatranyosakra vonatkoztatva, nem pedig a nokre, ott semmi helye a pontszamban kompenzalasnak!

  • axioma

    veterán

    válasz Tikakukac #118 üzenetére

    Hat a nok most nem pontozott hatranyos helyzetuek... talan a kismamak remlik, de eygelore nekem mar a gyerekeknek meg messze van az egyetemi felveteli, ugyhgoy nem vagyok kepben.
    Nem mondtam, hogy az vegezze el, akinek nem megy. De aki korabban nem gyakorolt, de az egyetemen hajlando behozni, miert ne? Szinte biztos, hogy nem minden tantargyban lesz elonyod a multadbol. Egyebkent kimondottan informatikai kepzesben (mert en meg azt ismerem) az elmeleti alapok nelkul kodirasi multtal rendelkezo hallgatok egy resze, aki azt hiszi o mar a tanart is lemossa, siman kerulhet olyan szituba, hogy a kettesert kell kuzdenie. Persze lesz olyan is, aki nagy meloval atallitja magat az uj modira, es velhetoen egyszerubb helyzetben van, mint aki az alapokat is most kell felfogja, de nem egetvero igy mar a kulonbseg. (Voltam egy felevig gyakveze az algoritmusok tantargynak, na meg kolesztarsak, haverok...)

  • Huma

    addikt

    válasz axioma #113 üzenetére

    Bolhából elefánt... :)

    Szerintem teljesen egyértelmű, hogy hogyan értettem a normális jelzőt. Ezért sem bonyolítottam tovább. Ha mindent körülírnék akkor kifogyna a tinta a billentyűzetemből.
    Ne vedd magadra, de ez is annyira tipikus. A nők szinte mindig félreértelmezik a kétértelmű dolgokat, ha meg akarnak sértődni valamin.

    Lehet indítani kellene egy "Gyertek, lányok, építőipari segédmunkásnak!" kampányt. Kíváncsi lennék hogy pörögnének fölfelé a százalékok. Lehet, hogy pár év múlva többségbe kerülnének az építőiparban. :D

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • axioma

    veterán

    válasz Huma #121 üzenetére

    Ha most azt valaszolom, hogy tipikus ferfi elintezesi mod, hogy nincs is problema, meg az is hogy erveles helyett kijelentik, hogy nem eri meg vitatkozni, akkor ugye megsertodsz? :)
    Tudom, tobbsegben vagytok ezen a topikon, szoval igazam nem lehet, de a cel az volt, hogy beszeljunk rola, es legalabb parszor hangozzon el, hogy nem lesz negativ megkulonboztetes. Remelem amelyikotok ezek kozul dontesi helyzetbe jut ezen a teruleten, az emlekezni fog erre az igeretere. Akkor mar megerte.

  • Huma

    addikt

    válasz axioma #122 üzenetére

    Dehogy sértődök meg. Nem vagyok nő. ;] :P
    Mindkét nemnek vannak tipikus viselkedésformái, ezt el kell fogadni. Viszont mindkét nemben vannak kivételek. Ha valakinek nem inge akkor ne vegye magára. Ha pl valaki azt írja, hogy a férfiak taplóak akkor nem veszem magamra mert tudom, hogy én kivétel vagyok. :)

    " Remelem amelyikotok ezek kozul dontesi helyzetbe jut ezen a teruleten, az emlekezni fog erre az igeretere."
    Mondjuk én nem ígértem semmit, de ha egyszer ne adj isten olyan helyzetbe kerülök, hogy informatikust kell felvennem akkor biztos, hogy nem diszkriminálom a nőket. Sőt...

    :D

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Arlekim

    aktív tag

    válasz Huma #123 üzenetére

    Már értem miért talál az asszony olyan könnyen munkát :)

    Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

Új hozzászólás Aktív témák