Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    GT-ben már néha azt hittem, hogy haluzok, annyira kevés volt a lány. Most meg már mg ennél is kevesebb. Ez van.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #40 üzenetére

    Orvosok között sokkal több a nő, pedig legalább olyan száraz a tananyag, mint műszaki pályán.

    Végülis igen, fogaskerekekkel szórakozni, assembyl-t programozni és házat tervezni ugyanolyan, mint embereket szabdalni/gyógyítani random módon.

    Segítek: nem. Nem ugyanaz sem a tananyag, sem az egész körítés. Totál más. Már csak azt kéne kideríteni miért akarod a hímsoviniszta szócska alá beseperni azt, hogy a lányokat többségében ez szimplán nem érdekli...

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #46 üzenetére

    Szerinted mi az izgalmasabb az immunológiában, mint az algoritmuselméletben? Mi az izgalmasabb a biokémiában, mint az elektronikában?

    Ugyanolyan fos mindkettő. De ki beszélt az izgalomról? Nem izgalom miatt megy valaki inkább dokinak, mint proggernek.

    A mérnökök túlnyomó része valami rendszert tervez illetve üzemeltet. Az orvosok meg "üzemeltetik a betegeket". Hol a különbség? Miben másabb a munka?

    Le is írtad a különbséget amúgy, ami miatt nem lettem orvos: ember<-> gép. Én ha nyakam köré már hurok lenne kötve sem lennék hajlandó dokinak menni. Ha jobb, ha egyszerűbb akkor sem.

    Hogy tudja kijelenteni valaki, hogy valami nem érdekli, amikor nem is ismeri?

    Tök egyszerű. Bírod, ha naponta x száz embernek a kínját kell hallgatni és élvezed, ha takonygombóc emberekkel kell beszélgetni? Nem. A fordító figyelése sem sokkal jobb, de az legalább kussban van, és nem nyavajog meg rikácsol.

    Én, például baromira nem olyannak képzeltem el a mérnök-informatikus képzést, mint amit aztán kaptam (nem is tetszett). Nem lehet, hogy a béna tájékoztatás is tehet ezekről az arányokról?

    Én sem ilyennek képzeltem el. A gond ott van, hogy az embereket szűrni kell, ahhoz meg direktbe kell tenni a karót a valagba. Elnézve máshová jelentkezett haverjaimat még mindig jól döntöttem, továbbra sem érdekel a humán oldal, sem az orvoslás és társai.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #53 üzenetére

    De emberrel foglalkoznak? Vagy épp valakiben kell dolgokat ide-oda rakni? Igen. Tök mindegy, a végeredmény ugyanaz. Totál más.

    A rossz tájékoztatás az, amit te akarsz látni. Leírtam, kifejtettem, nem érted. Mindegy.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #58 üzenetére

    Vér-bél, szófosás stb stb. hozhatsz bármit, de amit egy mérnök csinál az egy univerzumban sincs ahhoz képest, amit egy doki csinál. Bármilyen doki. Ha nem látod át, akkor sajnálom. De akármit is lapátolsz össze, nem fog változni a dolog.

    Jhonny06: Ennyi, nem több.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz kisfurko #72 üzenetére

    De, tudom. Biztosan USB kábeleket dugdosnak a páciensekbe, és újraírják bennük a nand-ot.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz axioma #101 üzenetére

    Igen, tulzoan kell kompenzalni.

    aztán

    masreszt jo, ha nincsenek ellentetek amiatt, hogy igazsagtalan kizarast alkalmaznak.

    Ha túlkompenzálsz, akkor igazságtalan vagy, hiszen nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindenkire. Így tehát nem teljesül az egyenrangúság sem. Tehát akkor az így ha jól emlékszem tanulmányaimból, akkor ellentmondás.

    a tusko ferfiak

    A tuskó nőkről valami infó? Mert az egyik oldalt, azt 7 méter fal védi, csak arról nincs szó, hogy a drága apuci a sz@rt is kidolgozza magából 2-3 műszakban azért, hogy meglegyen a család. Ne akarj már még 1 zsákot rádobni, mert naná, hogy kifakad az ember. Ezért nem érted a példákat sem, és ezért lesz ez a vita never ending.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz axioma #106 üzenetére

    1. Senki. Önmagában a szó ezt jelenti. A túl előtag meg rádob egy lapáttal.
    Maga a rendezvény meg a színesbőrűek a filmekben pont fordítva sülnek el. Érdemes megnézni a parodizáló rajzfilmeket, amik évente egyszer előszedik ezt a "minden filmbe kell egy fekete" dolgot. Tényleg nevetséges, hogy muszájból berakják. Nem, nem kell. Épp ez lenne a lényeg, hogy nem tesznek különbséget és nem erőltetnek semmit. De hát nem, tolni kell ész nélkül mindent izomból. Anyáméknál annyira nézik, hogy nő vagy, hogy férfi nem is dolgozik, sőt, férfi mosdó sincs. Most pattogjak? Nem. Szimplán marha kevés férfi megy arra a pályára, faragtak a költségeken, és nincs semmiféle ellentét a nemek között. Nincs gond ezzel.

    2.Általánosítottál, aztán ragadtam ki. Lentebb nem ment a színvonal. Az átlagba meg beleszámítanak ezek a tuskók is. Faja. És azok a nők, akik szerint nekik lófingot nem kell csinálni, mert a férfi eltart és mindent kérek a seggem alá? Igen, ők is beleszámítanak az átlagba, a férfiak megítélése nem lesz sosem olyan, hogy esetleg ők lennének otthon és főznének takarítanának. (én csinálnám, elég profi szinten főzök, a háztartással sincs bajom)
    Na most akkor mi is van, Az van, hogy én meg leírtam ugyanazokat a gondokat férfi szögből. Akkor verhetem magam kompenzálás címszóval bátran? Nem.

    3. Anyám családsegítőnél van, hidd el, tökéletesen tudom az erőviszonyokat. Talán jobban, mint te.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz axioma #115 üzenetére

    1. Ha a hátrányos helyzet címszavú emberektől elvennéd a pontokat, akkor itt olyan forradalom lenne, hogy ihaj. Most ölhetünk bele x csilliárdot abba, hogy szétplakátoljuk Pestet, meg rendezvényeket tartsunk, ebből is az fog lejönni, hogy "na, a nők már megint háborognak valamiért". Ez van. Ez DNS szinten van kódolva, ezzel nem tudsz mit csinálni, ha 10 millió nő megy az utcára akkor sem, mert ez genetika.
    Én 8 évesen már perverz módon vonzódtam a fogaskerekekhez és imádom a mai napig a barkácsot, hegesztgetést, alkotást, probléma megoldást. Így hiába vesszük példaként húgomat, aki épp most jön szintén a műszakira, hiába fogja odaverni felvételi pontokban a bátyust oda-vissza, ha leültetnek egy akármilyen logikai készletes játék elé vagy mondanak egy összetett problémát, akkor csúnya véreztetés lesz, mert ő szimplán nem ebben nőtt fel, neki ezt meg kell tanulni. Biztosan van olyan a másik nemben is, aki hasonlóan nevelkedtek és legalább ennyire széles a repertoárjuk, de nagyjából hibaszázalék körülire tippelném. Ezt el kell fogadni, így születtünk, így nőttünk fel.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák