Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snecy20

    veterán

    válasz Ghoosty #35 üzenetére

    "Kipróbálhatsz a világban mindent, megvehetsz azonnal bármit, várnod nem kell semmire."

    És ez baj? A csóringerség közepette meg nem teljesül semmi vágyálom. Inkább ez legyen egyszer az ember életében, mint az állandóan kergetett illúziók.

    Kitűzött célok meg lehetnek akkoris ha az ember dúsgazdag - pl. végigkóstolni a világ összes sörét, meg ilyenek. És ilyen léptékekkel ez még egy filléres hobbi lenne. :)

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Ghoosty #35 üzenetére

    Azért jó érzés látni, hogy nem mindenki "ő a nagy esze, jobban tudja", hanem akad, akibe szorult empátia. :R

  • pakriksz

    őstag

    válasz Ghoosty #35 üzenetére

    Ha annyi pénzem lenne, hogy szabadon szórhatom, bizony sokkal több célom lenne, amiket akár viszonylag soknak számító, de messze nem nagy vagyonnak mondható pénzzel meg mernék megkockáztatni. Most is vehetnék "jó autót", de nem maradna annyi, hogy biztonságban érezzem magam. Saccra 50 milla fölött tudnám kicsit lazábban venni a dolgokat, de még ott is erősen figyelnék mire mennyi. De 2 milliárddal már más lenne a helyzet, de tuti ott is figyelnék, hogy azért annyira ne szórjam.

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • Bici

    félisten

    válasz Ghoosty #51 üzenetére

    Nem mondtam, hogy az emberek többsége meg tudná állni, én feltételes módban írtam magamból kiindulva.
    Most is megtehetnék egy csomó dolgot, amit nem teszek meg, mert hosszabb távú dolgokra gyűjtök.
    Ez alkat és gyerekkori példakép kérdése is. Nálunk kb. 0-24-ben ment a barkácsolás, és a célok az évek múlásával nem fogytak, hanem nőttek. A mostani céljaimat kb. akkor tudnám elérni meló mellett, ha addig élnék, mint Gandalf. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Ghoosty #55 üzenetére

    Ezek jó felvetések, de szerintem többé kevésbé függetlenek attól hogy van-e pénzed vagy nincs.

    Naponta láthatod hogy azok az emberek akik nem nyertek sem lottón és nem is adtak el céget dollármillárdokért, tehát átlagemberek, ugyanúgy alkoholistává válnak, vagy éppen galyra megy a családi élete, megcsalja a felesége vagy épp félrelép a férj, elválnak, örökös utálatok alakulnak ki egy-egy válás kapcsán, nem beszélve örökösödésnél stb stb.
    Egy szó mint száz, elég gyakori hogy van egy 25 éves ember, teli céllal, tervekkel, családdal, feleséggel, majd 10-20 év múlva ott áll elkeseredve, túl egy váláson, céltalanul, sok esetben pénztelenül esetleg félig alkoholistává válva. Azért mert nem vette észre hogy rossz felé megy az élete, vagy épp túl kényelmes volt stb stb.

    Szóval ez nem pénzkérdés, nincs olyan hogyha nem nyerek a lottón akkor örök életemben boldog szegény lesz, mint ahogy olyan sincs hogyha milliomos leszek akkor nem lehetek boldog.

  • Bici

    félisten

    válasz Ghoosty #60 üzenetére

    Egy cégalapítás és a cég fejlődése elég nagy falat ahhoz, hogy még a fickó 2,5 milliárd dollárja se legyen elég hozzá.
    Megtartanék magamnak és a családi, baráti körömnek öszesen kb. 200-300 millió Ft-ot, és a többi külön helyen a cégnek maradna.
    Ki tudok találni olyan hasznos dolgokat, amire semennyi pénz nem elég (főleg itthon), így valszeg a 2,5 milliárd dollárból is csak elkezdeni tudnám a terveket.
    Ilyen körülmények között inkább szűkösnek érezném a kereteimet, mintsem hogy rámjöjjön a habzsi-dőzsi.
    Kb. nem is lenne időm elkölteni a pénzt, annyi időm menne el a cég ügyeivel.

    Egy dolog tuti megvltozna az életemben: nem lenne időm itt fórumozni. :P

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • kurta9999

    tag

    válasz Ghoosty #35 üzenetére

    Ez a mindenhol voltál ez nagyon nem igaz, annyi hely van a világon, látnivaló, hotel, sivatag, hegyek, tengerpart, stb stb, hogy még kevés is lenne rá ez a pénz, hogy mindent bejárjak.. Nagyon gyökér a csávó, ennyi pénzel felsorolhatatlan mit lehetne csinálni.. Cég, támogatás, vállalkozás, tőzsde, kokaint csempészni :D

    Ha pedig nincsenek barátai, nincs kivel megosztania az élményeit - azmár az ő hibája.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Ghoosty #182 üzenetére

    miután kettővel feljebb kidühöngtem magam, elkezdtem egy konstruktívabb kommentet is, de te addigra már megírtad :K

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #182 üzenetére

    "A világ leggazdagabb emberei is dolgoznak": ez tévedés, te nem látod a világból az összes gazdag embert, csak azokat, akik dolgoznak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #190 üzenetére

    te ismered a leggazdagabb embereket? nem ismered.
    a forbesben dolgozók ismerik? nem ismerik.
    a leggazdagabbak rejtőzködő életet élnek.
    következésképp bármit kijelenteni róluk találgatás.

    te és a forbes csak azokat ismeri, akikről azt hisszük, hogy a leggazdagabbak és/vagy a publikusan elérhető adatok szerint a leggazdagabbak. de hiba azt hinni, hogy nincs más.

    "Az a mondat nem azt jelenti, amit te írtál.": persze, hogy nem azt jelenti, hiszen azt akartam vele bebizonyítani, hogy tévedsz. tehát ha a szándékom sikeres volt, akkor pont az ellenkezőjét jelenti.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ghoosty #196 üzenetére

    "Akkor lehet hogy van valaki akiről senki nem tud semmit": nem lehet, biztos, sőt, meg is lehet mondani, ki. De a lényeg, hogyha senki nem tud semmit, akkor nem állíthatod róla, hogy dolgozik.

    itt a hibát te követted el az állításoddal, nem én az állításod cáfolatával. te állítottál róla határozottan valamit (hogy dolgozik) én meg azt állítottam, hogy nem mondhatunk róla semmit, mivel nem ismerjük. vagyis nem a nemlétét kell bizonyítani, hanem neked kellene bizonyítani a létét.

    egyébként szerintem az arab olajsejkek jól cáfolják az állításodat.

    "Ezek a következők: minden ingatlan jegyezve van, hogy kihez tartozik, minden vállalati részvény jegyezve van, hogy kihez tartozik.": igen, és ez a jegyzés publikus? hint: nem. ráíratod egy offshore cégre, és kész.

    "Szerintem nagy nehéz, ha nem lehetetlen úgy rejtőzködni, hogy véletlenül se tűnjön föl senkinek sem, hogy komoly vagyonok koncentrálódik egy eddig ismeretlen valaki kezében.": szerintem meg nem, teljesen triviális. még a magyar közéletben is volt ilyenre példa, az én állam is leesett, hogy milyen egyszerű és nyilvánvaló trükkel oldották meg. eszembe juthatott volna nekem is. de itt van egy londoni példa. példa lehetne az is, ahogy az usákok komoly államközi balhét csináltak abból, hogy svájc nem akarja kiadni a bankszámla infókat. a titkolózás mi másra lenne jó, minthogy valaki eltitkolja az igazi vagyonát?

    ráadásul vegyük észre, hogy tévesen általánosítottál, mikor azt mondtad, hogy a gazdagok, és utána mondtad, hogy a forbes listája szerinti gazdagok.

    lássuk be, rendkívül tájékozatlan vagy ebben a témában.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bteebi

    veterán

    válasz Ghoosty #221 üzenetére

    "Ha ezeket beleszámolod, kijön, hogy nem 3 milliót adtál át idegennek, hanem jóval kevesebbet."

    Spec. mindhárom albérletünkben volt probléma (két helyen beázás, egy helyen villámcsapás). A beázásos sztorik könnyen megoldódtak (sőt, a második helyen anyagilag konkrétan még jól is járt a tulaj), a villámcsapás/túláram meg alapvetően szerencsésen megoldódott. Mindenesetre az se rajtunk, az albérlőkön múlott, az megtörtént volna akkor is, ha üres a ház...

    Amúgy egy albérlet kiadása nyilván nem csak bevételforrás, hanem az is egyfajta befektetés, aminek vannak költségei és kockázatai is, csak ezt a legtöbb tulajdonos nem bírja, nem akarja megérteni.

    "Volt olyan időszak, hogy anyagilag jobban jártál albérlettel, mert olyan volt a kamat és ingatlan ár változási környezet."

    Tudom (amúgy ezt több lakáshiteles ismerőstől is hallottuk), mi ekkor voltunk albérletben. De még ha nem így lett volna, akkor is albérletben lettünk volna, mert nem volt elég önerőnk. Az meg átlag feletti fizetés, külső segítség nélkül, albérletben, vállalható időn belül nem jön össze. A cocpolt, CSOK-ot, meg a többi hülyeséget most hagyjuk ki, mert a legtöbb esetben nem tudja őket használni az ember. Mi se tudtuk, pedig kifejezetten jól jött volna...

    #224:

    ""Tény, hogy 1 misi 40 óráért leginkább csak névlegesen van, de a kétharmadát simán meg lehet keresni 40-45 órában is."
    Mondtam, hogy ne röhögtess!! Pénzügyi területen dolgoztam és bele láttam, hogy milyen jövedelemszinthez mennyit dolgoznak az emberek."

    A stílus maga az ember :). Ez a te esetedben nem sok jót jelent, de tekintsünk el tőle.
    Ne a saját kis világodból indulj ki, mert különböző területeken különbözőek a bérszintek. A közvetlen főnököm - talán még középvezetőnek se nevezném - prémiumokkal együtt biztos megkeresi a kétharmadát, és ugyan van, amikor tényleg nagyon sokat kell dolgoznia (szerencsére viszonylag ritkán), de sok esetben tőlem is kevesebbet dolgozik. Amúgy meg ne tekintsünk el attól az apróságtól, hogy az eredeti hsz-ben szereplő hipotetikus állásban semmilyen speciális munkaidőről, munkarendről nem volt szó, csak annyi volt oda írva, hogy nem élvezné/semleges lenne neki. Lassan már majd elolvashatnád... :U

    Amúgy meg kikikirly pont azt írta, hogy "csellendzsing" munkát szeretne. Egy vezetői munka nem eléggé az? Amúgy szerintem heti 45, max. 50 óráig még tolerálható a munkavégzés (alkalmanként akár 55-60-ig is), a munka szeretete úgyse a munkaidő hosszán múlik. Ha szeretek valamit csinálni, akkor azt szeretem heti 50 órában is, de ha utálom, akkor már 20-ban is utálom :U.

    Ha jól keresel, akkor meg nem feltétlenül kell piszlicsáré hülyeségekkel foglalkoznod (háztartási munkák, pl. főzés, mosás, takarítás), amik szintén nagyon sok időt (jobb helyeken ez heti 10 óránál is több lehet) el tudnak venni az életedből, és akkor a munkádon kívüli idő gyakorlatilag csak szabadidő, amikor tényleg "csak élsz", szórakozol (koncert, színház, mozi, étterem, utazás). Hogy ezt hogy tudod megtenni? Úgy, hogy a baromi nagy fizetésedből relatíve fillérekért tartasz egy házvezetőnőt, és összességében anyagilag is jóval jobban jártál, és még pénzed is több maradt. :Y Persze ha te nagyon szeretsz mosogatni vagy vasalni, akkor ez igazi pénzkidobás lenne számodra :DDD.

    "Aki több tízmillión csücsül, az vagy nem szegény, vagy pedig örökölt."
    Miért aki a házában lakik és kb kajára nincs pénze az min csücsül??

    Nyilván pénzen, de nem több tízmillión. Nem mindenki a Rózsadombon vagy Normafa közelében lakik egy tágas, modern házban. Vagy szerinted a semmi közepén egy 60 éves, 80 m2-es, lepukkant, felázott vályog parasztház is megér mondjuk 30 milliót? Ha igen, akkor keress meg priviben, mert lenne számodra egy visszautasíthatatlan üzleti ajánlatom ;).

    Amúgy ha csóró vagy, akkor már középtávon is csóró leszel az ingatlan esetleges eladása után is. Vagy az szerinted megoldja a problémát, ha 0 bevétellel, esetleges tartozásokkal, egy ingatlan eladása után albérletbe mész? Vagy biztos minden szegény ember tuti jó befektető, vagy épp bróker, és csak az választja el a milliárdoktól, hogy nem volt meg a kezdeti 10-20 milliós tőkéje? Na ne má'! :o

    Az ilyen embereknek pont hogy szerencséje, hogy még van valami értékük, és ha úgy vesszük, legalább azzal pénzt "termelnek", hogy nem kell másnak odaadniuk néhány tízezer forintot minden hónapban, albérlet címén...

    "" 7 évben több, mint 3 milliót költöttünk albérletbe (ha úgy tetszik, ennyi pénzt adtunk ajándékba másnak), és többnyire nagyon kis lakásokban éltünk. "
    És a banknak fizetett kamat az mi?"

    Most már azzal együtt is megéri a saját (a THM most a jobb hiteleknél 6% körüli, ami már erősen az elmegy kategória, 15-20%-nál nyilván más volt a helyzet). Amúgy meg hosszabb futamidőre kell felvenni a pénzt (a mi esetünkben ez 10 helyett 15 év), a különbözetből LTP-ket nyitni, majd végül idő előtt - mondjuk 5-10 év után - az LTP-ket is felhasználva végtörleszteni. Mi ezt szeretnénk, szerencsére egyelőre járhatónak is tűnik. Ha nem is 5, de maximum 7-8 év után.

    "Meg beleszámoltad a házzal járó rengeteg kiadást amit fentebb meg is említettek neked?"

    Házunk van, mire gondolsz? :U Felújítjuk normálisan, utána azért 10-15 évig komolyabb költségnek nem illene lennie. (Persze maga a felújítás sajnos sokmilliós tétel.)

    "Te valami mesekönyvet olvasol vagy szívsz valamit?"

    Mondhatnám, hogy ki szív mit, de inkább próbálok megmaradni a viszonylag normális hangnemnél, nem könnyű. Legközelebb majd te is megpróbálhatnád :U.

    "Albérletet meg okosan is lehet választani nagyon jót, akár a belvárosban is ahol általában drágábbak az albérletek és a lakások is."

    És te mit szívtál, ami lecsökkentette a bérleti díjakat? :U Olcsó, szép, tágas, jó helyen van - válassz maximum hármat, de nyugodtan lehet akár kettőt is :P. Ráadásul pont mostanában jelentősen drágultak az albérletek, többek között az Airbnb-nek és a hasonló oldalaknak köszönhetően.

    "Nem örökölt ő semmit sem, csak van egy háza amit amúgy nem tud fenntartani, de inkább szenved, minthogy eladja és vagy kisebbe költözzön vagy albérletbe."

    Oszt mégis mibű' volt pénze az általad több tízmilliósra taksált házra? :U Vagy régen sikeres nagyvállalkozó volt, most viszont már csak egy sima földmíves? Ha meg nem hajlandó lejjebb adni az igényeiből, racionális döntéseket hozni, akkor igenis szívjon, mert megérdemli...

    "A gyereknek építsek házat??? Minek?? Én akarok élni MOST nehogy már érte éljek én, hogy majd neki jó legyen. Persze lehet segíteni neki nem erről van szó."

    Istenem, természetesen ezt is félreérted. (Amúgy nem túl szimpatikus a hozzáállásod ebben se.) Mi sem építkeztünk, mert baromi drága lett volna, de a használt ingatlanok még most is elég jó áron vannak. Megveszel egyet magadnak (és nem a gyerekednek), magadnak fizetsz érte, nem másnak, és a végén nagyjából ugyanott vagy, mintha végig albérletben laktál volna, csak épp van egy lakásod vagy házad, amivel a gyerekeid azt kezdenek majd, amit akarnak. Ha okos döntést hoztál, akkor nem lesz nagyobb teher, mint egy albérlet, csak ugye 80 évnyi albérlet után sem lesz tulajdonjogod... Szerintem ez a normális hozzáállás.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák