Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fene_vad

    senior tag

    nem igazán értitek miről van itt szó azt hiszem.

    Leegyszerűsítve: ha hirtelen akármilyen okból ennyire gazdag leszel, egycsapásra újra kell értékelned MINDEN emberi kapcsolatodat, barátokat, ismerősöket, rokonokat, családot, kivétel nélkül. Ez a legtöbb esetben azzal jár, hogy elveszíted őket.
    Ezen nem segít, hogy hogyan, mire költöd el a pénz, tökmindegy.

    A magam részéről, ha lottón nyernék, inkább nyernék 50 milliót mint 5 milliárdot, teljesen komolyan.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz bambano #24 üzenetére

    Nem hiszem, hogy olyan jó dolog ha egycsapásra elválik a szar a víztől.
    Egy ilyen helyzet a víz jókora részéből szart varázsol már önmagában is, és a gyanakvás megmarad ott is, ahol nem gondolnád.

    A gyanakvás lenne az elsődleges érzelem, azzal kelsz azzal fekszel.

    Kinek mennyit adnál? Erre nincsen helyes válasz, nem árazhatsz be emberi kapcsolatokat, az már egy kapcsolatnál sem működne, nemhogy akkor ha beszélnek is egymással. Neki mér' annyit, nekem mér' csak ennyit.

    Ha 50 millát nyernél, okosan gazdálkodva biztosíthatnád a saját és akár a gyerekeid életét, megoldódnának mostani életvezetési problémák, de ha akarod akár titokban is tarthatod. 5 milliárdot nem lehet titokban tartani úgy, hogy ne változzon meg minden az életedben.

    Máshogy fogalmazva: mondj nekem valamit az életedből, ami nem változna meg, ha nyersz 5 milliárdot.
    Vagy még másképp: gondold végig, hogy mennyi jó dolog van most az életedben, na az is mind megváltozna 5 milliárddal a zsebedben.

  • fene_vad

    senior tag

    Elolvasva az összes hozzászólást, elszomorít hogy mennyire naivak vagytok, mennyire gyerekesen gondolkodtok, tisztelet az igen kevés kivételnek. Mostani fejetekkel, tapasztalataitokkal fogadkoztok, hogy egy teljesen ismeretlen helyzetben hogyan élnétek le egy életet.
    Vagy mindenkinek itt annyira szar az élete, hogy hajlandó lenne az egészet mindenestül kukába dobni pénzért cserébe? Ez még jobban elszomorít.

    Továbbra is várom, hogy valaki mondjon valami olyasmit az életéből, ami nem változna meg ha hirtelen nyerne 5 milliárdot a lottón.
    Majd miután megegyeztünk abban, hogy valóban minden végérvényesen és kikerülhetetlenül megváltozna, akkor is ugyanolyan vonzó lenne-e az 5 milliárd.
    Én nagyon sokat dolgoztam azon ahol most vagyok, amit dolgozok, ahol élek, akikkel élek, akikkel szórakozok. Nem adnám el 5 milliárdért.
    Az 50 milla más tészta. Azt tudnám használni, nagyon is.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Bici #50 üzenetére

    Attól még hogy nem szállok el pénzügyileg, az emberi kapcsolataim, mindegyik egytől egyig felkerülne egy mérlegre... Ez is csak elsőre vonzó, ugyanis nem az történik, hogy "megmaradnak az igaz barátok" és "lekopnak a kuncsorgók", hanem minden_egyes_kapcsolat átalakul.

    Minden egyes ismerősödnek/haverodnak/barátodnak/rokonodnak ugyanúgy meg kellene küzdeni a te 5 milliárdoddal, az irigységgel,a saját vágyaikkal, nekik is hirtelen ezernyi tervük lesz megjavítani az életüket, szar és jó tervek, mind tőled reméli majd segítséget. Amit ha megadsz, ha nem, elhibázott döntés.

    Én nem akarnék elveszíteni senkit, aki esetleg elbukna ezen a megmérettetésen, de e nélkül egy életen át jó haver vagy akár barát maradt volna. Pénzért? lol

  • fene_vad

    senior tag

    válasz bambano #64 üzenetére

    Valóban abból indulok ki, hogy egy ilyen nyereményt nem lehet eltitkolni.
    Szűk családnak tudnia kell róla, tőlem idegen lenne, hogy hazudjak nekik egy életen át.
    Amit pedig 4-5-6 ember tud, az nem titok.
    Meg vagyok róla győződve, hogy nem sokáig maradna rejtve a dolog.

    Csábító az is, hogy titkolja az ember az ember a nyereményt, amíg mondjuk valamelyik lottón mondjuk az elvitt nyeremény sokkal kevesebb - mondjuk 50-60 milla, és akkor nyilvánosságra hozni, mintha azt a 60 millát nyerted volna meg és nem hetekkel előtte az 5 milliárdot.
    Persze akkor is hazudni kell mindenkinek... nekem valahogy a gondtalan életbe nem fér bele.

    Akkor már inkább legyen tényleg 50 milla, számomra az a tökéletes nyeremény.
    Nyilvános lehet.
    Megoldaná a hitelemet, kipofozhatnám a házamat, ésszel persze.
    Vennék egy jó minőségű de köznapi autót (horribile dictu: lehet, hogy újat)
    Lenne megtakarításom nyugdíjra és a gyerekem jövőjére
    Segíthetnék a valóban rászoruló barátaimon, rokonaimon, de senki sem akarná, hogy oldjam meg helyette az életét
    Dolgozhatnék tovább (na jöhetnek a kövek, szerintem a munka tényleg nemesít:))
    Mindez stresszmentesen.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Kékes525 #92 üzenetére

    a lehető legkomolyabban írtam.
    "Például, nem válnék el", "Családom is ugyanaz maradna".
    Az elválás az pont nem olyan, amit az ember csak úgy el tud dönteni előre, a dolgok alakulnak ahogy alakulnak, és ha bezavar egy ekkora változás, az vihet mindent. Amit most kijelenthetsz, az az, hogy ha nem változik semmi, nem válok el. Csak gondolj bele, a válóokok 99.9%-a ennél kisebb dolgok miatt történik. 5 milliárd van akkora összeg, hogy minden döntésedet és a feleséged döntéseit is, amiben egyetértettetek, ami szóba sem került eddig: "újragondolódik". Ezernyi esély a konfliktusra.Ő akar Ferrari 250GT-t a kertészének, te nem. Ő akar segíteni egy lecsúszott alkoholista rokonon akit te utálsz. Ő ebbe az elit suliba íratná át a gyereket, te hagynád az állami suliban a barátaival. Ő költözne, te bővítenél. Millió példát sorolhatnék. Ugyanez vonatkozik a családra is természetesen és sajnos.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Apollyon #108 üzenetére

    Rendkívül óvodás szinten értelmezed a dolgot, nem ismétlem magam, olvasd vissza a hozzászólásaimat.
    In a nutshell: a hirtelen jött nagy pénz mindent megváltoztat, aminél nagyon nagy eséllyel rossz megküzdést (pia, drog) választhat valaki.
    Nem csak azt jelenti, hogy innentől mindent megvásárolhatsz, ennek a járulékos hatásai azok, ami megviselik az alanyt. És mindenkit a környezetében. Komolyan olvasd vissza amiket írtam eddig.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Apollyon #111 üzenetére

    A nagy lottónyerők 70%-a pár éven belül elveszt mindent, és itt még csak a pénzről beszélünk.
    Az itt hozzászólók, téged is beleértve, valahogy úgy látják, hogy ők biztosan a 30%-ba tartoznak.

    Engedtessék meg a kételkedés.

    Félreértelmezted azt is amit írtam, nem azt mondtam, hogy "szinte csak és kizárólag" rossz lehet a kimenetel, hanem azt, hogy annyira alapvető változást hoz minden szinten, hogy nem biztos, hogy megéri.

    Nekem van annyira jó életem (nem a pénz miatt), van annyira jó családom és barátaim, hogy PÉNZÉRT nem reszkíroznám, hogy esetleg elveszítem őket.

    Ha gondolod írd ide, mit kezdenél 5 milliárddal, csak vázlatosan.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Bici #110 üzenetére

    eddig csak komolytalan válaszokat kaptam arra a kérésemre, hogy mondjatok valamit, ami nem változik meg alapjaiban mondjuk 5 milliárdos nyeremény esetén.

    Továbbra is várom a komoly válaszokat.
    Meg vagyok róla győződve, hogy nincs ilyen, cáfolj meg.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz bambano #115 üzenetére

    pontosan fogalmaztad meg, egyetértek: valószínűleg átlagosan más lenne a végeredmény.

    Abba nem mernék belemenni, hogy a kismillió életminőséget repzentálni hivatott változó milyen irányba és mennyire mozdulna el.
    Másképpen szólva lófaszt sem tudunk róla, ami nem indokolja a dedós "sokpénzemvan, mindenkirály" attitűdöt, de indokolja az óvatosságot és mélyebb megértésre törekvést, amit én sulykolok.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Apollyon #117 üzenetére

    Sajnos nem értek egyet...
    Tökmindegy, hogy van az az 5 milliárd, párnacihába varrva vagy elosztott számlán, nem ez a lényeg.
    Nagy pénz: nagy felelősség.
    Becsüld meg, onnantól kezdve, hogy megtudtad hogy megnyerted, átlagosan hány percig fogsz NEM a pénzre gondolni egy nap?
    Hogy lehet valami nem fontos, ha egész nap másra sem tudsz gondolni, ha mindenről az jut eszedbe?
    Másképpen szólva: igenis "bámulni fogod egész nap".

    "Aki meg a nagy pénz miatt megnyomorodik annak anélkül is nyomor az élete."
    Ez egy légből kapott és bármilyen alapot nélkülöző primitív általánosítás.
    Bármilyen nagy traumába bele lehet rokkanni. Ha jó az életed, okos vagy és megfontolt, támogató szociális kapcsolatokkal rendelkezel, kisebb az esély, persze, de nem igazán megjósolható...

  • fene_vad

    senior tag

    válasz dabadab #121 üzenetére

    A pénzügy tudatosság pont az, amiben nagyon szarul állunk itt Magyarországon...
    Emellett egy csőd esetén a pénz elvesztése nem a legnagyobb veszteség.

    Nem az a kérdés, hogy hogyan élsz meg 5 milliárd ilyen-olyan befektetéseinek hozamából, hanem hogy mit csinálsz azzal az 5 milliárddal, hogy ne kelljen mindent átalakítani az életedben. Az nagyon nehéz, és sokmindent nem is akarna változtatni az ember, de muszáj.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz bambano #124 üzenetére

    ezzel a szalmabáb érveléssel nem tudok mit kezdeni, te hol olvastad, hogy ilyet mondtam?

    Nagyon sok mindent én is megváltoztatnék pénzzel, ezer ötletem van.
    Ha ölembe hullana 50 millió, én lennék a legboldogabb ember, egy csomó problémámat megoldaná, öröm lenne már tervezni is hogy mit kezdek vele. Titokban is tarthatom.

    Ha ölembe hullana 5 milliárd, mindent kénytelen lennék megváltoztatni, pedig egy csomó mindent nem akarok.
    És nem, nem kezelhetném úgy, mintha csak 50 millám lenne. Biztos van olyan ember, aki tudna úgy élni, hogy nem kezd semmit a maradék 4950000000 HUF-al, titokban tartja, de a legtöbben nem ilyenek vagyunk.
    Valószínűleg te sem.

    Érthető vagy fogalmazzam át újra?

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Bici #126 üzenetére

    Csak kiemelt pédaként: az összes emberi kapcsolatod. Nekem ez az egyik, ha nem a legfontosabb dolog az életemben.
    Mindegyikbe belerondítana az az asszimmetria, hogy hirtelen több pénzed lesz mint minden ismerősödnek együttvéve.
    Ne legyenek kétségeid, mindenki így vagy úgy, de akarni fog belőle, te meg teheted szépen minden kapcsolatodat a mérlegre, hogy kinek mennyi. Nem dönthetsz jól, sose lesz elég amit adsz, főleg ha megtudják más mennyit kapott. Aki pedig könnyűnek találtatik, azt főképp nem kell magyarázni.
    És ez nem egyszeri, nem lesz vége, visszajönnek, de ha nem, mindenkire gyanakodnál folyamatosan. Kösz nem, nekem nem kell ilyen kihívás, sokkal többet veszthetek, mint amit nyerhetek.

    Mielőtt még előhoznád az "igaz barátok nem hagynak el" kártyát, abba is gondolj bele, hogy ha te tökéletes is vagy, az ismerőseid/barátaid/rokonaid nem feltétlenül azok, így az ő hibájukból is megtörhet az egyébként jó kapcsolatotok. Mert ők is ezen gondolkoznának sokat, nem tehetnek róla, terveznek a te pénzeddel, és ha nem adsz, vagy adsz de csak kölcsön, vagy csak elqrják hülyeségre és nem javul az életük, már lőttek az egésznek.
    Holott azelőtt tök jól elhorgászgathattatok kéthavonta, elfelezve a sörszámlát.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz bambano #136 üzenetére

    szerinted ezt mondtam:
    "valójában ezt a marhaságot, hogy betoppan 5 milliárd és ennek ellenére ne alakítson át a nyertes semmit az életében, csak te erőlteted."

    és ezt ebből olvasod ki:
    "Nem az a kérdés, hogy hogyan élsz meg 5 milliárd ilyen-olyan befektetéseinek hozamából, hanem hogy mit csinálsz azzal az 5 milliárddal, hogy ne kelljen mindent átalakítani az életedben. Az nagyon nehéz, és sokmindent nem is akarna változtatni az ember, de muszáj."

    Logika for dummies:
    ne alakítson át semmit =/= ne kelljen mindent átalakítani
    Egyszerűsítve:
    semmi sem változik =/= legtöbb dolog változik de nem minden

    komolyan ennyire nem megy? de akkor miért erőlteted? erre van egy szakszó, nézz utána, f-el kezdődik és unkcionális analfabetizmusra végződik.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz big-J #176 üzenetére

    Azt hiszem jobban jártál volna, ha inkább csak egy hozzászólásra reagálsz, így nem követtél volna el 7 kapitális logikai hibát a 11 soros hozzászólásodban.

    Elkezded olvasni a kommenteket, az elején félreértesz valamit és már megszületőben is van egy kis primitív véleményfing az agyadban, amit a további olvasás közben dédelgetsz és görgetsz magad előtt, hizlalva egyéb illogikus vadhajtásokkal, majd végén ahogy nő a feszültség, kéjesen ideengeded az orrunk alá.

    Az értelmező olvasás és a rá épülő konstruktív hozzászólás nem úgy működik, hogy a válaszodat fogalmazod közben. Arra ráérsz később, ha már megértetted miről is akarsz véleményt formálni. Ha nem érted elsőre, olvasd el újra.

  • fene_vad

    senior tag

    válasz Ghoosty #182 üzenetére

    miután kettővel feljebb kidühöngtem magam, elkezdtem egy konstruktívabb kommentet is, de te addigra már megírtad :K

  • fene_vad

    senior tag

    válasz big-J #200 üzenetére

    Tessék, ez az utolsó, hogy helyetted gondolkodok, innentől támaszkodj az saját agyadra:

    "Úgy tűnik, az emberek életének értelme a munka, (ami csak egy módja a pénzszerzésnek, ami szintén csak egy eszköz) illetve annak a gyümölcsének elköltése egy idő után ők sem tudják mire."

    1. Senki nem mondott itt ilyet, hogy az emberek élete a munka vagy a pénz elköltése (én speciel ennek pontosan az ellenkezőjét mondtam).

    "Ez ugyanaz, mintha elektromosságot generáló biciklit hajtanál megszokásból, ha a szomszédban felhúzták volna az atomreaktort."

    2. Nem ugyanaz, szar hasonlat, bármily furcsán hangozzék, a munkát lehet élvezni is, nem csak pénzszerzésre jó.

    "Szegények annyira szociálisan agymosottak, hogy az életük értelmét adó - güri <> költés baromságokra, hogy lássa a szomszéd - kettős eltűnését nem tudnák kezelni, így inkább csak 50 milliót kérnének."

    3. Miért szociálisan? Nem azt írtam pont vagy 4 helyen, hogy a szociális kapcsolatok mennyire fontosak? Tudod mit jelent a szó?
    4-5-6. szalmabáb érvelés, senki nem mondott ilyeneket, és a három tagmondat közötti 2 összekötés logikailag értelmezhetetlen.

    "A legrosszabb az volt, amikor rájöttem, sokan közülük mennyire felnőttek és így sincs fogalmuk miért vannak a földön(mert nem azért a kettőért)."

    7. azt nem sikerült felfognod, hogy én is ugyanezt írtam, "nem azért a kettőért" vagyunk a Földön.

Új hozzászólás Aktív témák