Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Darkness1 #21 üzenetére

    Azt én is fogtam, hogy nem egy közeli portréra (arcképre) lenne alkalmas az ekv. 35mm-es gyutáv mert akkor a perspektíva miatt olyan borzalmak fognak születni mint ami az 5. oldalon jelenleg látható.

    A baj az 1 gyutávval, hogy eléggé meghatározza (leszűkiti), hogy mire tudod használni a (nem éppen olcsó) gépet. Ha mégis ez a korlát akkor személy szerint inkább a klasszikus ekv. 50mm-re szavaznék (innen a 35mm amit írtam). Viszont 2 gyutávval már teljesen jól el lehet lenni. Itt már engem is érdekelne.

    Bár nekem erőteljesen kérdéses, hogy fényerősebb tele kis mélységélességével hogy birkózna meg a kontraszt AF.

    Lehet, hogy a Leica nem tudna ill. nem is akarna olcsón gyártani viszont azt nem látom miért kellene ennyire drága legyen ez a cucc (tekintve, hogy DSLR-nél fél áron meg alatta tudják kihozni techikailag kb. azt amit ez tud vagy inkább többet).
    Ha meg valami tesztgép volt akkor nem hiszem, hogy minden R&D költséget itt kellene kifizettetni.
    Na mindegy, annyira nem fogott meg, hogy ebbe hosszasan belemenjek.

    Vsz. se az üzletre nem éreztek rá (kvázi az érdeklődésnél esett le nekik, hogy itt lehet valami), se az üzleti modellre.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák