Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dchard #33 üzenetére

    "A cehh ki van fizetve.": nincs kifizetve, mert nem mindegy, hogy pl. docsis 2-es hálózaton 20-30 megabit gerinchálózati linkkel szolgálsz ki egy kisebb települést, vagy fejlesztened kell 20-30 misiért fejállomást és 100-150 megás linket kell venned. Soha nem térül meg.

    "A szolgáltató szolgáltasson a szerződéses feltételeknek megfelelően, ami ugye nem csak az előfizetőt köti, hanem a céget is. Ez az amit hajlamosak elfelejteni.": a kedves ügyfelek azt hajlamosak elfelejteni, hogy a szerződéses feltételekben benne van, amiről én beszélek, csak nem akarjátok tudomásul venni. Te *NEM* időben 100%-ra kisámfázott internet kapcsolatra fizetsz elő. Te *OTTHONI* internetre fizetsz elő, csak több torernthuszárnál is láttam már, hogy igen szelektíven tud olvasni, ami nem felel meg neki, afölött átsiklik.

    "Ehhez képest a távközlési cégek részvénypapírjai évtizedek óta növekedést produkálnak". ekkora ostobaságot rég olvastam. Számold már össze, hogy hány távközlési cég van a tőzsdén és hány távközlési cég van az országban? Segítek, nagyjából az arányok kedvéért: van tudtommal 1 távközlési cég a magyar tőzsdén, mint nyílt rt, meg van vagy 4-5, amiről tudjuk, hogy zrt. meg van még másik körülbelül 1500, aki szolgáltat. Dereng már? A részvények nem azért mennek, mert javul az árrés, hanem azért, mert növekedési lehetőséget látnak a piaci koncentrációban. magyarul a nagyobb hal sorban felvásárolja a kisebbeket, és ha ez véget ér, akkor rátok, előfizetőkre, sötét világ jön.

    "Ugyanez vana távközlésben is: ma feleanyniba kerül átvinni 10GB-ot mint 2 évvel ezelőtt, így ugyanazért az 5000 Forintért gyorsabb csomagot tudok adni,": ez egy jó elmélet, a gerinchálózati piacon sajnos nem sikerül érvényesíteni. A last mile meg last mile, Shannon törvénye rá is érvényes, ha 8Mhz-en 55 megabitet lehet átvinni, akkor annyit lehet. A last mile kapacitását nem lehet a végtelenségig bővíteni, mert a fizika nem engedi. Ez alól az ftth a kivétel, de az meg annyiba kerül. Az "annyiba kerül"-t te akarod kifizetni, vagy jó neked, ha a gugli kifizeti?

    "Ez a három szolgáltató - és ahogy látom te is - azt próbáljátok bebizonyítani, hogy az interneten olyan forgalmak generálódnak, amiért senki nem fizet. Na ilyen nincs.": én legfeljebb csak azt tudom bebizonyítani, hogy nemcsak hogy fogalmad sincs az internet gazdasági oldaláról, hanem nem is érdekel. Itt egy szó nem volt arról, hogy olyan forgalom generálódik, ami nincs kifizetve, itt folyamatosan arról van szó, hogy nő a forgalom, nőnek a költségek és ez nem tetszik a szolgáltatóknak. Ugyanis a szolgáltató költségei és kiadásai nőnek és egy tőlük független másik gazdasági szervezet bevételei nőnek meg, a saját költségeik változása nélkül. Erről szól a történet, ez egy közgazdasági nonszensz, ami itt most van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tkazmer

    addikt

    válasz dchard #33 üzenetére

    Nagyon szívesen lennék részvénytulajdonosa mondjuk a Magyar Telekomnak
    ezek szerint nem nagyon vagy tulajdonosa a Magyar Telekomnak, ugyanis hacsak ránéznél mondjuk egy 10 éves grafikonra, akkor könnyen megállapíthadnád, hogy baromság amit leírtál.
    2000.04.11-én 2020HUF volt egy MTelekom részvény, pénteken pedig 786. az árfolyamváltozás valóban szignifikáns, de én a tőzsdei befektetéseim hozamában nem igazán kedvelem a negatív előjelet.
    a drága másik fórumozó által említett többszáz százalékos profitról meg annyit, hogy a telekom az idén 74HUF osztalékot fizet, ami hozzávetőlegesen 9.4%-os profit szintén a pénteki záróár alapján kiszámolva. hát ennyit a többszáz százalékról.

    bambano: van egy másik tőzsdei telekom cég is, úgy hívják, hogy nordtelekom, kb. havonta egy alkalommal kereskednek vele. tuti befektetés, dchardnak előszeretettel ajánlom.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák