Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz DeFranco #140 üzenetére

    Ahogy lentebb írták az átlag user tök hülye, neki teljesen mindegy hogy min fut a chrome/ffox/torrent/vlc.

    Barátnőm linuxozik (mostanában gondolkodom hogy meglepem egy chromebook-al), szeretem de szegényke nem arról híres hogy értene a gépekhez. Nagymamám/papám szintén nem infósok, ők is remekül elvannak linuxon. Szomszéd néni, volt tanárnő, kényelmesen elvan a mint-el amit a W10 után kapott, köszönte szépen hogy gyorsabb a gépe mint volt (gyenge vas amin a w10 nyekergett), azóta is boldogan el van vele pedig 65 múlt.

    Linux teljesen jó általános felhasználásra, az ős windózosoknak az fáj hogy nem lehet exe-t telepíteni és nem futnak a sok év alatt megszokott programjaik amiket megtanultak használni (nincs totálkommander meg fotosopp, szaraezegész).

    Driverek szintén zenész, linuxon nem fog menni az x speckó hw, winen meg az y, lásd lenti példák pl hangkártya, de pl régebbi nyomtató scanner is jó esélyel könnyeb menet lesz linuxon mint w10 alatt.

    De csak hogy egy példát mondjak amivel foglalatoskodtam mostanság:
    Csináltam egy kis fejetlen szervert ami hálózatról beolvassa a torrent file-t, letölti, seedeli x ideig, utána konvertálja (HEVC-re hogy kevesebb helyet egyen), áthelyezi megfelelő megosztásokra (attól függően hogy min nézem, TV-n, tableten vagy épp a neten keresztül telefonon), mindezt szépen kiírja logba amit amúgy x naponként elrotál. Ugyanez a szerver biztonsági mentésként funkcionál az otthoni win/linux/mac gépekre is, megfelelő mappákat automatikusan rendezi a megfelelő usernek és ha kevés hely van akkor automatikusan törli a legrégebbi fájlokat, ugyanezt megcsinálj a filmekkel is. Na most ezt linuxon kb 1-2 óra alatt összedobtam, winen ötletem se lenne hogy kezdjek neki pedig én is W98-al kezdtem csak az elmúlt pár évben max játékra használtam az ablakos rendszert.

    Amúgy most hogy így mondod én is lusta dög vagyok. Nem is nagyon akarnám mindezt windózra megtanulni, ezermillió programot letölteni hozzá, ha fizetős akkor kiperkálni plusz windóz licensz és még jó esélyell komolyabb gép is kéne alá.

Új hozzászólás Aktív témák