Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slack

    tag

    válasz iMaverick #5 üzenetére

    Valóban meg kellene érteni és tanulni az alapokat. De vajon ez realitás? Úgy értem, hogy hogyan és kitől? Valamint tényleg meg lehet tanítani ezt az embereknek?

    Mondok saját példákat. 20 éve van a családban számítógép. Édesanyám eljutott arra a szintre, hogy megy neki a skype, a levelezés, a böngészés meg a facebook. Semmi más. Fogalma nincs mi történik a számítógépen vagy miért.
    Pl.: látom már win10 fut a laptopján. Mondom neki frissítetted? Ő nem tudja, múltkor sokáig csinált valamit. Érted? Fel se tűnt neki, hogy másik oprendszer van a gépén.
    Másik példa: mikor hazamegyek általában rendberakom a laptopját. Feltűnt, hogy mindig nagyon sok frissítést kell telepíteni. Megkérdeztem tőle, hogy nem szokta írni a Windows, hogy frissíteni szeretne? Azt mondja, hogy igen, szokta írni, és ilyenkor kiikszeli az ablakot. :F
    Próbáltam tanítgatni elhiheted. A Skype -is, meg a levelezésig jutottunk. Már feladtam...

    Egyre több az idős és a nagyon fiatal felhasználó, tőlük nem reális elvárni, hogy értsenek hozzá. Nagyon sok a funkcionális analfabéta a felnőtt lakosság körében, tőlük se kell sokat várni.
    Egyre több az "olcsó" IOT eszköz, amit eladnak a gyártók aztán sosem lesznek frissítve. Szóval hiába vagy pl. Te is poweruser, ha akarnád se tudnád az eszközt megvédeni.

    Továbbra is azt mondom, hogy biztonságosabb rendszereket kell építeni. Természetesen nem a cégektől várom a megoldást hanem pl. a kormányzattól. Igenis legyenek minőségi elvárások az IT rendszerekkel szemben. Mondjuk előírnám, hogy az eszközökre meddig kell biztonsági frissítést kiadni. Vagy valami ehhez hasonló szabályozás kellene.

Új hozzászólás Aktív témák