Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    válasz Slack #4 üzenetére

    Ebben igazad is van, de azért legalább az alapokat meg kellene érteni, tenni valamit a dolog irányába. Ez a "boldog tudatlanság", meg hogy majd a cégek gondolkoznak helyettünk, nem bejövős...

    Pl. oké, nem lehet mindenki Chuck Norris vagy Steven Segal, azért mégsem rabolnak ki minden sarkon minden arra elhaladó pácienst. Persze ha valaki direkt olyan környékre jár, az megint más kérdés...

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

  • Petya XT

    aktív tag

    válasz Slack #6 üzenetére

    Ott a pont.

    Igenis el kell várni a cégektől, hogy csak olyan eszközök, rendszerek kerülhessenek forgalomba, amik megfelelő minőségű és időtartamú támogatást élveznek. Ehhez nyilván szigorú szabályozási folyamatok kellenek, de amíg az EU is így működik( konkrétan három hétig szavaznak arról, hogy valamiről érdemes e szavazni), addig ez sem reális, sajnos.

    Sajnos a Kaspersky, és a többi karikába feszülhet, addig akkor sem lesz változás, amíg 10 eszközön 10 különböző rendszer fut. Lehet ekézni a Windows 10 rendszert, de a MS pont emiatt vette ki a kontrollt a frissítések tekintetében a felhasználók kezéből. Ügyes. Levágták azt, hogy a felhasználó is nagyon gyenge láncszem ebben a dologban.....

    Az meg csak halkan jegyzem meg, hogy a Symantec jobban tette volna ha hallgat, mert ha saját bevallásuk szerint sem jó a szoftver, akkor sima átverés amit csinálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Slack #6 üzenetére

    Idő kérdése, és azok a nagy tömegek, akik nem értenek a mai kütyük tudatos használatához, kihalnak. Már ma is sok gyerek ebbe a tech. forradalomba nő bele, így ha már gyerekként kezelni tudják a kütyüket, valószínűleg idős korukban sem fog problémát okozni.

    Amíg meg a ma fiatal generáció megöregszik, minden bizonnyal elég sok, durva incidens fog történni adatvédelem terén ahhoz, hogy megtanulják, igenis foglakozni kell a témával, és/vagy történik előrelépés ennek terén.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • gabor7th

    addikt

    válasz Slack #6 üzenetére

    Ha megtanulsz minden alapot és még azon is túlmész, akkor is kaphatsz fertőzést. Van, hogy népszerű weboldal hírdetésében van fertőzés és erre nem is számítasz. Ehhez, meg még hozzájön, hogy a vírusírtók is egyre kevésbé tudnak megvédeni, a legtöbb fertőzést ma már átengedik.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • totron

    addikt

    válasz Slack #6 üzenetére

    Van egy bizonyos pont, ahonnan már nem lehet tovább egyszerűsíteni. Mégis, hova lenne minimalizálható tovább a Win10 dizájnja, a hülyebiztos.. minden hülyebiztos, elegem van abból, hogy mindig, mindenben, ami kicsit is nem rétegtermék, hozzájuk kell alkalmazkodni, az ő szintjükhöz van belőve minden. Mindennek tetejébe még bele jól is szarnak abba is, ami hozzájuk van farigcsálva, lusták 2 gondolatot, 2 tapasztalást helyesen egymás után tenni akarni. Nem szégyellik magukat? Szoktam én is okítani, de van az úgy, hogy amit beléd plántáltak "hát ez nekem már nagyon magas, hagyjál" címszóval, az mezei lustaság és sokszor pofátlanság is egyben, gondoljunk csak a türelmes megértetésre fordított energiákra, időre. Van egy bizonyos elvárhatósági szint is ettől, de résen kell lenni, hogy hova szívesek belőni ezt, az egyébként kibújásban igen rafinált fogyasztók. A hitelkamatok kiszámolgatása sem épp közkedvelt hobbitevékenység, a KRESZ-t is meg kell tanulni, ha a bringakerék küllői helyezzük lábujjunk, az rendszerint társul azzal, hogy fáj, a technika területén sem szükségképpen bonyolultabbak a társítandók, csak hát a lustaság. Ha meg visszahallják azokat az engedményeket, véleményeket, amiket te a gondolatod fő motívumként emeltél ki, hát bőszen bólogatnak és marad minden a régiben, esetleg még vissza is esnek, mert majd a fiam mindent megold. Sem az érteni kívánók, értők, sem a nem értők számára lehetetlennek és értelmetlennek gondolom a mégtovábbi egyszerűsítést. Igaz, hogy a disznót is inkább bezárjuk, mint magyarázzuk neki a területkorlátokat, de ott szellemi limitről van szó, emberi fronton meg gyakran befigyel a jellemi tényező is (felelőtlenség, maguk felé, környezetük felé).
    Sokat gondolkodtam azon is, hogy kiemelt területként kellene-e kezelni a technikát, hiszen magamon is meg tudom figyelni, hogy ami a mai fiatalságnak kúl, az nekem jobbára érdektelen és pontosan nulla affinitásom van hozzá, hogy belefollyak. Ennek ellenére úgy látom, ha használnám, felérném ésszel, hogy érdemes belemerülni annyira, amennyire a biztonságomhoz kell, főleg, ha rágták a fülem emiatt már. Lehet persze, hogy ha előbb születek, mindennemű személyi technikától mentes korba, nem lenne meg ez az alapgondolat. A felelősségtudatot ettől függetlenül szeretném univerzálisnak és kortól, korszaktól függetlennek hinni.

  • totron

    addikt

    válasz Slack #21 üzenetére

    Hát ebbe kicsit mást láttál bele, mint amit szántam. Bocs, ha anyádra vetted, globálisan szól a gondolat. Arról a mentalitásról beszélek, hogy hibaüzenet átadása nélkül érkezzen a távsegítség, lehetőleg 0.2 másodperc alatt, nulla tanulással működjön minden. Ez így nem megy. Ördögi spirált generál a kiszolgálás-beletanulni nem akarás kettőse. Nem szokásom belemagyarázni, csak írom a gondolataimat amik a te gondolataid keltettek. A hülyeség onnantól az a szememben, ha lustaság, semmire alapozott akaratosság is társul hozzá. A testbe, agyba integrálható eszközök jövőképe, a marketing terén való gondolatkitalálós metódus is mind-mind a lustaságról szól. Nem várom azt az egyszeri felhasználótól, hogy 5 gomb működésjelentésénél többet tanuljon meg, de annyira viszont vegye már rá magát!

Új hozzászólás Aktív témák