Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slack

    tag

    válasz gabor7th #3 üzenetére

    Ebben a felmérésben nincs semmi új vagy meglepő. Az átlag user nem ért sem az adatvédelemhez, sem a számítógépes rendszerek védelméhez. De miért is kellene hogy értsen?
    A megoldás az lenne, ha elkezdenének biztonságosabb rendszereket készíteni. Kicsit szánalmasnak érzem, hogy még mindig ott tartunk, hogy az olyan cégek akik a biztonságból élnek a usereket hibáztatják. Ne várjuk már el a 60 éves nagymamától meg a 8 éves gyerektől, hogy értsen az IT Security -hoz. De tovább megyek, szerintem még az átlag felnőttektől sem kellene elvárni. Amíg arra várnak, hogy mindenki security expert lesz, addig semmi nem fog változni.

  • Slack

    tag

    válasz iMaverick #5 üzenetére

    Valóban meg kellene érteni és tanulni az alapokat. De vajon ez realitás? Úgy értem, hogy hogyan és kitől? Valamint tényleg meg lehet tanítani ezt az embereknek?

    Mondok saját példákat. 20 éve van a családban számítógép. Édesanyám eljutott arra a szintre, hogy megy neki a skype, a levelezés, a böngészés meg a facebook. Semmi más. Fogalma nincs mi történik a számítógépen vagy miért.
    Pl.: látom már win10 fut a laptopján. Mondom neki frissítetted? Ő nem tudja, múltkor sokáig csinált valamit. Érted? Fel se tűnt neki, hogy másik oprendszer van a gépén.
    Másik példa: mikor hazamegyek általában rendberakom a laptopját. Feltűnt, hogy mindig nagyon sok frissítést kell telepíteni. Megkérdeztem tőle, hogy nem szokta írni a Windows, hogy frissíteni szeretne? Azt mondja, hogy igen, szokta írni, és ilyenkor kiikszeli az ablakot. :F
    Próbáltam tanítgatni elhiheted. A Skype -is, meg a levelezésig jutottunk. Már feladtam...

    Egyre több az idős és a nagyon fiatal felhasználó, tőlük nem reális elvárni, hogy értsenek hozzá. Nagyon sok a funkcionális analfabéta a felnőtt lakosság körében, tőlük se kell sokat várni.
    Egyre több az "olcsó" IOT eszköz, amit eladnak a gyártók aztán sosem lesznek frissítve. Szóval hiába vagy pl. Te is poweruser, ha akarnád se tudnád az eszközt megvédeni.

    Továbbra is azt mondom, hogy biztonságosabb rendszereket kell építeni. Természetesen nem a cégektől várom a megoldást hanem pl. a kormányzattól. Igenis legyenek minőségi elvárások az IT rendszerekkel szemben. Mondjuk előírnám, hogy az eszközökre meddig kell biztonsági frissítést kiadni. Vagy valami ehhez hasonló szabályozás kellene.

  • Slack

    tag

    válasz totron #18 üzenetére

    Ki beszélt itt hülyebiztosságról, meg egyszerűsítésről? Légy szíves ne akarj már belemagyarázni valami mást abba amit írtam! Azt írtam, hogy biztonságosabb rendszereket kellene tervezni, meg minőségbiztosításra lenne szükség.

    Magyarázatként itt van két példa: a link arra van, hogy rákattints, a levélben a csatolmány meg arra, hogy megnyisd. Kész, ez ilyen egyszerű! Akik a termékeket gyártják (OS, böngésző, levelező kliens, szerver, vírusirtó, stb.) oldják már meg, hogy probléma nélkül rá lehessen kattintani a linkekre meg megnyitni a csatolmányokat.

    Az IT ma meg már az infrastruktúra része, pont mint a víz-, és áramszolgáltatás. A lámpa felkapcsolásához se kell fizikus diploma. És az egyébként mocskosul gazdag IT cégek pont így is árulják/reklámozzák. Az általad lehülyézett emberek pedig nagy mértékben hozzájárultak ahhoz, hogy akkora fejlődés az IT -ban, mert a termékek nagy tömegekhez jutottak el, nagy profittal tudtak a cégek dolgozni, volt pénz fejlesztésre.
    Szóval igen, a nagy tömegekhez kell igazodni, mert ők a fő vásárlóerő. Ha pedig gond van, akkor ne a vásárlót hülyézzük már!

Új hozzászólás Aktív témák