Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz bigz #12 üzenetére

    "A ceg ket igen okos ember igen okos munkajan alapszik."

    Addig nem is volt vele baj, amíg azon alapult. Azzal a két emberrel semmi bajom nincs.

    "Ahogy valaki mar elottem irta, a torvenytelensegeket fel kell deriteni, es irgalmatlanul megfejni a ceget, a tobbi viszont kemeny melo eredmenye."

    A megfejés mit ér? Ha megbüntetik az MS-t/Guglit egymilliárdra, olyan, mintha téged megbüntetnének 1000Ft-ra úgy, hogy közben a csalással kerestél plusz 100 000-et. :D

    "A kovetkezo mi lesz, az olimpian a leggyorsabb futonak eltorjuk a labat?"

    Nem. De az olimpián attól nem fog senki gyorsabban futni, hogy mindenki neki szurkol és méterenként "Hajrá XY!" "Szurkolj XY!-nak" feliratú reklámokba botlasz. Ott leszámítva a bundákat egyenlőek az esélyek.

    "addig ok elobb kockasra tanultak a segguket, azutan kezdtek valamit a tudasukkal."

    A Sergei Brin, Larry Page páros igen, kivételek is, ugyanis nem ez a jellemző.

    Amúgy kár velük példálózni, mert nem elég, hogy már nem ők vezetik a céget, de még a részvényeiket is eladták. Már nincsenek többségben ketten együtt sem. Eric Schmidt pedig egy őrült.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz bigz #39 üzenetére

    Ha a YouTube valóban akkora pénzügyi érvágás lenne a Google-nak, már rég megszüntették vagy eladták volna. Mivel ezt nem tették meg, ez vagy azt jelenti, hogy nem veszteséges, vagy azt, hogy van kilátás arra, hogy a jövőben olyannyira nyereséges lesz, hogy képesek lesznek majd fedezi a sokévi veszteséget. Nem hiszem, hogy csupán felebaráti szeretetből működteti még a Google a YouTube-ot. :U

    UI: Ha már itt tartunk, szerintem a YouTube minden szempontból gagyi, ha tehetném sosem használnám. Sajnos azonban az összes vidótartalom 90%-a a YouTube-on van. (Éljen a birkaszellem, ugye :W)

  • #24737024

    törölt tag

    válasz bigz #82 üzenetére

    Azt irtam, hogy ami nulla, azt nem tudod ennyi idon keresztul illetve ilyen mertekben, pusztan marketinggel eladni.

    Én nem azt mondtam, hogy a Google bármelyik terméke "nulla", csupán azt, hogy nem emelkednek ki számottevően a mezőnyből. Hatalmas piaci részesedésük éppen ezért többnyire a marketingnek köszönhető, és csak részben a minőségnek, hiszen a konkurencia sem (sokban) marad el minőségben, marketing terén azonban annál inkább.

    UI: Sosem mondtam, hogy a marketing az ördögtől való, azt viszont nem fogadom el, hogy egyesek a piaci részesedést a minőség kizárólagos bizonyítékaként próbálják beállítani. Az ilyen "ami elterjedt az jó, ami nem elterjedt az biztosan tré" elvrendszert hihetetlenül naívnak tartom.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz bigz #95 üzenetére

    Érdekes, hogy ugyanazok az érvek, melyeket most felsoroltál a Google mellett, hangzanak el egy másik topikban az Apple ellen :U

    Amúgy még egyszer elmondom: a Google termékek nem rosszak, de szerintem (pár kivételtől eltekintve) érdemtelenül népszerűek a konkurenciához képest. Ez persze magánvélemény, nem axióma. Persze mindenki használja azt, amit a legjobbnak vél.

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz bigz #97 üzenetére

    Hát arra gondoltam, hogy egy másik topikban az Apple-re próbálták ráhúzni, hogy "kizárólag a marketing adja el a termékeiket" és, hogy "nem megérdemelt a piaci részesedésük", sőt egyesek szerint egyenesen "használhatatlan kacatokat" gyártanak. Csak mint érdekesség hoztam fel, hogy az egyéni preferencia mennyire közre játszik abban, hogy ugyanazt a jeleséget valaki miként értelmezi.

    Az előző hozzászólásodból kiragadnám a "futótűzként terjedés" gondolatát. Éppen az az, ami számomra nem különösebben szimpatikus.Bár értem a működését, mégsem tartom igazságosnak, hogy egy kezdeti apró különbség hosszú távon ilyen jelentős előnyhöz juttasson egy piaci szereplőt. Bár nyilván az igazságosság a legelemibb formában sincs jelen a való világban, így kár is firtatni.

    Mint már egyszer mondtam, nekem nincs különösebb gondom a Google-lel, ők csak egy profitorientált cég, mint bármelyik másik. Inkább a rajongótáboruk vált ki belőlem visszatetszést és az a hihetetlen naivitás, ahogy mindenre amit a Google "teremt" úgy tekintenek mint valami égi mannára. Ők ugyanis meg vannak győződve, hogy "minden ami jó az IT területén kizárólag a Googletől származik", "a Google nem olyan kapitalisma mint a csúnya Microsoft meg Apple", "a Google a felhasználók érdekét nézi", "a Google nem a pénzedrehajt, ellentétben a kizsákmányoló Microsofttal és Appleűlel", "amit a Google alkot az csakis jó lehet" stb. Ilyen és hasonló beidegződések ellen fölösleges érvelni. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák