Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pyton

    aktív tag

    Itt lép képbe a gyártók felelőssége, hogy garanciaidőn éppemhogy túl bedöglik a cucc. Nagyon profin tudnak időzíteni. Egy egész világra kiterjedő szabályozás kéne, ami minimum 5 év garit ír elő mindenre, egyből kevesebb lenne a hulladék. (ami elavul abból nyilván nem, de pl. nyomtatók, monitorok, optikai meghajtók, stb...)

    Nyilván üzleti érdeken ront, de előbb utóbb majd rá kell jönnie a gyártóknak, hogy a pénzt nem lehet megenni, ugye...

    Van egy 1996-os Computer Panorámám, már abban foglalkoztak a dologgal, többek közt az Overdrive procikat is emlegették, mint megoldás az életciklus-kitolásra. A cikk alapvetően a Siemens-Nixdorfról szólt, hogy mennyire környezetvédők, és hogy van egy fasza újrahasznosító üzemük. Elég reklámszagú a cikk, de már ott olyanokkal foglalkoztak, mint kézkönyv helyett cd, vagy újrahasznosított papír, környezetbarát festék, könnyen újrahasznosíthatóra tervezett számítógépek, stb.

  • Pyton

    aktív tag

    válasz lorenzen #4 üzenetére

    Erre írtam:

    "ami elavul abból nyilván nem, de pl. nyomtatók, monitorok, optikai meghajtók, stb..."

    Optikai meghatót pl. 10-15 évente elég lenne cserélni, amikor kijön egy újfajta tárolási szabvány. Ehelyett 2 évente lehet őket kidobni. Egy nyomtató, vagy egy monitor szintén nem avul el. (felhozhatnám példának a 25-30 évet bíró Orion TV-ket...)

  • Pyton

    aktív tag

    válasz #06658560 #12 üzenetére

    Nem marhaság. Nem egy optikai meghajtó elfogyott már nálam, és nem azért, mert ipari méretben másoltam volna cd-t. De elfogyott nálunk nagyon hamar 2 db 10k HUF alatti tuntasugaras is. Nem hinném, hogy pont én fogtam ki mindenből szart... Tény, hogy a mai cuccok ma nem bírnak annyit, mint régen.

    Az olajlobbit ebből hagyd ki, senki nem kezdte feszegetni. (amikor még versenyben volt az elektromos és a benzines autó, akkor alapvetően az áram ára, és az akkoriban felfedezésre kerülő nagy olajmezők miatt nem terjedt el. Nem az olajlobbi, hanem az igények "ölték meg az elektromos autót".)

    Abban sem vagyok biztos, hogy az általunk leadott cuccok nem kötnek-e ki Ghánában...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák