Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Magyarázza már ezt el valaki...
    Most akkor egyszercsak jönni fog a csekk, hogy 15 méter ilyen-olyan vezeték fut be hozzánk a "lakásba" és ezért fizessek x ezer forintot?

    Eddig is mondtam, ha pénz kell akkor szedjék be "állami segély" címszó alatt és kész. Semmi értelme hasra ütve teljesen értelmetlenül kitalálni mindenféle új adónemet csak azért, hogy pénzt szedjenek be.
    Teljesen mindegy, hogy vezetékadónak chipsadónak telefonadónak vagy akárminek nevezzük a lényeg, hogy fizessünk. Mert olyan k...va magas itthon az átlagkereset és az életszínvonal, hogy nyugodtan van még miből elvenni.
    De tényleg mért nem lehet ezt segélynek nevezni? Az állam segélyt kér az emberektől. Lenne mondjuk havi 500 forint a díja, amit mindenki köteles befizetni azt viszlát... Mit kell itt bohóckodni ilyen röhejes kitalációkon mint a vezetékadó? Közművezeték ilyen olyan métere után fizetni.. Mondják azt, hogy b.meg kell a pénz fizessetek ennyit meg annyit. Aztán meg van oldva. Legyen már ennyi bőr a pofájukon.

  • Dany007

    veterán

    válasz djculture #9 üzenetére

    Ja értem.. Na akkor ez nem volt tiszta.

    @cucka:

    "Lehetne így is, csak azért az nehezebben lenne kommunikálható a kormányzat részéről, főleg, hogy az eddigi vezérfonal az volt, hogy ne az embereket adóztassák közvetlenül. "

    Nyilvánvaló. Ezért is írtam, hogy lehetne annyi bőr a pofijukon. :)
    Egyrészt ez a "kommunikáció" már olyan mély szintre süllyedt, hogy egyenesen röhejes... Tehát én már csak nevetni tudok a legújabb kitalációkon. Attól eltekintve, hogy bizonyos új adónemeket nehezebb megkerülni, mint a hagyományosakat. És ilyen szempontból pozitív.

    Másrészt viszont aki elvégzett egy 8 osztályos sulit az is tisztán látja, hogy ezt úgyis mi fogjuk megfizetni. Ergo a végeredmény pontosan ugyanaz, mintha egyenesen megmondanák, hogy pénz kell, fizessen mindenki.

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #18 üzenetére

    Jajaja... Viszont amit Pali említett az előbb a békekölcsön és hasonlók. Azt még mindig egyenesebbnek találom, mint ily módon lehúzni az embereket.

    Ezek az adók akkor lennének igazán hasznosak ha ezek mint nehezen megkerülhető adónemek arányosak lennének megkerülhetőkkel. Ergo ha ezt növelik akkor a másikat kéne csökkenteni. Mert így az jár a legrosszabbul aki tisztességes volt eddig is.

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #53 üzenetére

    Egyébként lehet hogy nekik is valami teljesítmény alapú bérezést kéne kitalálni. :D
    Valahogy arra ösztönözni, hogy ne csak a saját és haveri társaságuk jólétét próbálják megteremteni. Erre lenne jó a magas fizetés. Márpedig a nettó 4-600 ezer forintos alapfizetés + a juttatások jónak mondhatóak. De mégse elég.

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #66 üzenetére

    Oh utálat bennem is van. :) Csak tudom ha havi 47-et kapnának attól se lenne jobb, sőt akkor még itt se tartanánk.

    "a mostani árakon számolva ennyi pénz nem perspektíva semmilyen jó képességű, vezetőnek alkalmas ember számára."

    Nem is vezetőkre gondoltam, hanem mezei képviselőkre ott a parlamentben. :) A miniszterek megint más tészta. De ők asszem többet is kapnak ennél.
    Mindegy, ez is csak egy agymenés volt. Fogalmam sincs hogyan lehet az ilyen jellegű szellemi munkát teljesítmény alapon bérezni. Vagy hogy elszámoltatni? Passz. Mindenre lehet kifogást és érvet találni.
    Ezt nem lehet úgy megszabni, hogy 8 óra alatt készüljön el 50db szék. És ha nincs meg a norma akkor kevesebb fizetést kap az illető. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz pigster #95 üzenetére

    Pedig van benne igazsag. Nincs sok ertelme szavazni... A ket nagy part kb ugyanazt csinalta. Az elmult 10 evben mindegy kire szavaztam az orszag helyzete nem valtozott. Sot, inkabb romlott. Akkor mi ertelme az egesznek? Remenykedjunk hogy hatha most majd jobb lesz? Hatha vege lesz a "4 szuk esztendonek"? Ugyanmar... :)

    Persze ettol meg elmegyek szavazni, de sok jora nem szamitok, nyerjen akarki is...

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #105 üzenetére

    "Bruttó 1 millió forint az nettó 600 környéke (picit több), vagyis kis jóindulattal 2500 euró. Ez pont arra elég, hogy felnevelj két gyereket, fenntarts egy autót és esetleg nyugdíj előttig ki tudj fizetni egy házat. Hát ne haragudj, neked tényleg ezt jelenti a gazdagság? Azt hiszed, hogy havi 2500 eurós fizetésből bárki is dőzsölhet külföldön meg luxusautót tarthat fenn?"

    Itt valamit félreírtál. Ezt úgy lehet érteni, mintha szerinted havi 600 ezer alatti fizetés már nem lenne elég 2 gyerek felnevelésére meg autó tartásra plusz egy házra...
    Viszont a cigány is felneveli a 4 gyerekét plusz tart egy rozoga autót és még talán háza is van a putriban! Mindezt segélyből meg alkalmi munkából. Még sincs 600 ezres keresete.
    Persze nem mindegy milyen színvonalon és milyen körülmények között élsz, milyen házban és milyen autóval. Mert ez a lényeg.

    Plusz az arányok számítanak annak megítélésében, hogy ki a gazdag és ki nem. Persze a havi 600 még nem az a sportkocsis gazdagság, de erősen jómód. Főleg egy olyan országban, ahol az átlag havi nettó 140 ezer. Ott a 600 ezer messze nem kevés.
    Amúgy meg ha én és párom is havi 600-at keresnénk minden nyáron Dubaiban nyaralnánk az is biztos! Na persze nem a Burj al arab-ban szállnánk meg, de azért na... 4-500 ezerért már vannak szervezett utak / fő / hét. Havi 1,2 milliós bevétel esetén pedig egy év alatt bőven össze lehet gyűjteni ennyit, még csak meg rázna.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #112 üzenetére

    " Nem kéne erre úgy tekinteni, mint ha erkölcstelen burzsuj lenne, aki esetleg tudásának, tapasztalatának köszönhetően megközelíti a nyugati átlag életszínvonalat."

    Én nem mondtam ezt. Csak akkor nehogy már még őket kelljen sajnálni, amiért "alig" elég 2 gyerekre lakásra meg kocsira... :U
    A magyar átlag 140k havonta. Akkor ők vajon hova tartoznak? Mert ha a nettó 600 közelíti meg itthon a nyugati életszínvonalat, akkor a magyar többség akik mindössze havi 140k körül keresnek, akkor ők hol vannak? Nyomorban? Mert azért ez még jócskán nem az.

    "Nyilván, fekete Afrikában meg napi 3 dollárból nevelik a családot, ne ez legyen már a mérce egy EU tagországban, amely magát kulturálisan és történelmileg is a nyugati világhoz sorolja."

    Nyilván nem Afrikát kell itt figyelembe venni, hanem Magyarországot, mert itt élőkről van szó. És igen vannak itthon akik 70-80-ból is felnevelnek 2 gyereket. Többet is.
    A színvonalbeli különbségre akartam felhívni a figyelmet. És ez nem mérce, hanem a valóság. Nem kell úgy beállítani egy havi 600k-s keresetet, hogy az "éppen elég" arra, hogy neveljen 2 gyereket autóval, házzal... Annyiból bőven jómódban fel lehet nevelni 2 gyereket, iskoláztatással együtt, új vagy 2-3 éves autóval és mondjuk egy kétszintes családi házzal egy jobb környéken. Mindezt úgy, hogy semmilyen megszorítást vagy áremelést nem érez meg az ilyen család. No ez a nem mindegy.

    A másik meg attól függ milyen adóra gondolsz. Mert mondjuk ÁFÁ-t a szalagmunkások sokkal többet fizetnek be, mint a jómódúak. Egész egyszerűen azért, mert sokkal-sokkal többen vannak.
    Gyors példa: hiába keresel te havi 600 ezret akkoris csak 1Kg kenyeret veszel naponta. És hiába keres a szalagmunkás csak havi 100-at, ő is megveszi azt az 1Kg kenyeret naponta. A különbség, hogy szalagmunkás és hasonló fizetésűből van mondjuk 2 millió itt az országban 600k-s fizetésűből meg párezer...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz aram01 #130 üzenetére

    Mert nem lehet foganatosítani. A telefonadónál is ez volt. Persze a szolgáltató fizeti és nem háríthatja át stb... Persze, szó szerint nem is háríthatja át, viszont árakat bármikor emelhet. Ilyen egyszerű. Azt meg nem szabhatja meg a kormány, hogy egy magáncég mikor emelhet árat és mikor nem...

  • Dany007

    veterán

    válasz aram01 #132 üzenetére

    Hát pl a telefonos szolgáltatóknál nincs semmiféle verseny. Többé kevésbé kartell szerűen működnek. Ott ez nem jönne be. A TV / Net szolgáltatóknál már inkább van verseny, de pl az olyan településeken, ahol nem érhető el mindegyik szolgáltató, ott megint az van, hogy aki ott szolgáltat azt csinál amit akar.
    Jó példa rá, hogy kis eldugott falvakban vagy kisvárosokban az emberek küszködnek a 4-6 ezer forintos T-s vagy inviteles nettel, miközben én meg 2.700-at fizetek a Digis 20/10-es netért.

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #135 üzenetére

    Okés, akkor nem különbözik sokban a véleményünk.
    Viszont szomorú, mert ebből is az jön le, hogy Magyarország lakosságának túlnyomó többsége szegénységben él. (mert ugye az átlag az a többséget képviseli).
    Ez pedig gazdaságilag sem előnyös mivel nagyon kicsi a vásárlóerő. Az a párezer ember akik meg olyan 600k körül keresnek, nem fogja fellendíteni a gazdaságot.
    Persze, ahogy mondod ők jóval több mindenre költik a pénzüket, csak egyszerűen még az is kevés.

    Újabb kis példa erre, hogy itt nálunk Veszprémben az utóbbi években több jó étterem is bezárt. A plázában több üzlethelyiség hónapok óta üresen áll. Mégnagyobb számban vannak olyan üzlethelyiségek amiket kb 2 havonta váltogatnak, mert senkinek se megy a boltja... Ez is azért van mert gyenge a vásárlóerő. Magyarul nincs aki vásároljon mert nincs neki miből. Tényleg röhejes látni, hogy egy Balaton közeli megyeszékhely plázájában üresen konganak az üzlethelyiségek. A gyorsbüfékről nem is beszélve.
    Tehát megint csak arra akarok rámutatni - gyakorlati példákkal -, hogy hiába van egy szűk kisebbségnek akkora keresete amiből jól élnek - 4-600k+ nettó - ők nem fogják megmenteni a gazdaságot. Hiába költenek többet az átlagnál annyira minimális a számuk, hogy az a plusz költség szinte jelentéktelen összességében.

    Ezért kéne inkább a szakadékot csökkenteni. Jó, alapvetően nem az a megoldás, hogy elvesszük a jómódúaktól és betoljuk az állami kasszába. Mert attól még a kispénzűeknek nem lesz több költeni. De így akkor sem lesz javulás amíg az ország túlnyomó többsége szegénységben él.

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #140 üzenetére

    "Az egész emberiség túlnyomó többsége szegénységben él. Ez mindig is így fog maradni, mert ez a világ rendje."

    Na váááárjál! :D

    Az előbb még pont Te mondtad, hogy ne Afrikához hasonlítsuk magunkat, hanem Nyugat EU-hoz. Hogy ne az afrikai éhezők legyenek a mérce, hanem az EU. Erre most a magyar szegénységet a világátlaghoz hasonlítod és nem az EU-hoz. Mert amikor a "gazdagságról" volt szó, akkor nehogymár Afrikai szegények, az EU átlaghoz tessék hasonlítani... Rendben. Amikor meg a szegénység kerül szóba, akkor már mindjárt lehet bármihez hasonlítani... Ez így szerintem nem korrekt. :)

    "De ha normális adószinttel ösztönzöd az embereket, hogy vallják be a jövedelmüket, akkor előbb-utóbb abból a párezerből pártízezer lesz. És ezeknek az embereknek gyermekeik lesznek, akik majd jó egyetemekre fognak járni"

    Ez mind szép és jó és rendben is van... csak mocskosul sok idő.

    "Nem kell a szakadékot csökkenteni, a szakadék alsó határát kell feljebb emelni. "

    Ez is egy megoldás lehetne, de ha ilyesmiről van szó, akkor általában a többség lehurrogja. Mert hogy ugye a vállalkozó már nem tud több pénzt fizetni a melósnak mert ő is csődbe menne. Tehát rendben is lenne az alsó határ feljebb emelése, de sokak szerint ez nem lehetséges. Így is mindig mekkora balhé van, amikor minimálbért emelnek pár ezer forinttal.

    És továbbra is szomorú az, hogy egy mezei asztalos, ács vagy hasonló szakmunkás munkája csak annyit ér itthon, amennyiből éppen hogy szegénységben megtudnak élni. És ez egy Uniós országban, nem Fekete-Afrikában...

    @bambano:

    Ne is mond. :D Az autószalonok azóta is sírnak és zárnak be sorra... Ebből is csak az látszik, hogy az a többség vett autót akiknek ahhoz hitel kellett. Mivel a szegényebb réteget viselte meg jobban a válság így adja magát a dolog...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz imibogyo #147 üzenetére

    Húh ez nagyon hosszú lett, csak az első bekezdést olvastam el, majd megyek további is....
    No, egy mondatban: régen más volt.

    Az én szüleim is megtudták csinálni, hogy felneveltek 2 gyereket úgy, hogy 20+ éve van saját lakásuk plusz megtehették hogy 1,5x nagyobba költözzenek plusz autó. 95-óta a nagyobb lakás is már a sajátjuk, nincs rajta hitel. Ekkor volt Apám 35 éves, anyám meg 34. Volt két gyerek, egy ~ 70nm-es saját lakás, plusz saját "nyugati" autó, ami nem volt több, mint 6 éves. Mindez mellett jártunk nyaralni és elég sokmindent megkaptunk a tesómmal azok közül amiket "kértünk".
    Mindezt úgy, hogy apám egy mezei asztalos, anyám meg egy mezei irodai munkás.

    Ma ugyanezt nem tudnád megtenni azoknak a munkáknak az átlagfizetéséből. A büdös életbe se. :) Mi a párommal 2 éve költöztünk külön lakásba. A lakás nem nagy, mindössze 45nm, de legalább nem panel, hanem újépítésű. A lakás árának 25%-át leraktuk kp-be, a maradék 75% kölcsön. Namármost egyikőnk fizetésének a fele csak a hitelre megy el. Így 2035-ig fogjuk fizetni a hitelt. Akkor én 51 éves leszek és lesz egy saját lakásunk amelyiken nincs hitel.
    Ahhoz, hogy 35 éves koromra elérjem azt, amit apám elért anno, ahhoz még van 6 évem. A dupla ekkora lakáshoz kéne még legalább 6 millió forint kp, plusz 1 millió a berendezésre, plusz legyen még fél-1 millió egy normális 6 éves autóra. Az azt jelenti, hogy a következő 6 évben össze kéne gyűjtenünk közel 8 millió forintot. Ez havi 93 ezer forint félrerakást jelent mostantól. Ennél alig keresek valamivel többet havonta.

    Úgyhogy régen más volt... Jóval több állami segítség volt. Volt szocpol - mikor mi vettük a lakást még nem volt - plusz "vállalati" kölcsönt is fel lehetett venni, amit kb nulla százalék kamatra fizethettél vissza. Meg még a fene tudja mi volt, de apámék ezt így megtudták csinálni bérből és fizetésből. Én most jobb képesítéssel, jóval magasabb iskolai végzettséggel nem tudom megcsinálni. És szerintem egy mai, mezei asztalos szakmunkás és irodai asszisztens se tudná már megcsinálni.

    No, majd olvasok tovább is. : )

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #143 üzenetére

    Ja így már értem. Rendben, így helytálló. De mégis félrevezető.
    Hiszen az egyik kérdésben Eu-s színvonalhoz viszonyítottál, a másikban pedig világviszonylatban véve általánosítottál. Persze ettől még helytálló a kijelentésed.

    "Majd fog többet is érni. A nyugat-európai asztalosok vagy ácsok sem igazán dőzsöltek a 60-as években."

    Szóval úgy látod, hogy itthon ilyen tekintetben úgy állunk, mint a "nyugat" állt a 60-as években? Azt gondoltam, hogy van pár tíz év lemaradásunk, de 50 évre nem tippeltem volna. :) Persze ettől még lehet.
    Majd ha hiányszakma lesz az asztalos, ahogy ma már az ács az, akkor majd szépen felmegy az "ára".

    @djculture:

    A havi átlag az kb ahhoz elég, hogy tisztességes szegénységben élhess. Talán egy lakásra is össze lehet belőle gyűjteni nem tudom.
    A gond az - munkáltatói oldalról - hogy amikor ilyen nagy ezen embereknek a száma, akkor közülük egyre többen kezdenek el fusizni. Egyre több lesz a maszekoló, a céget meglopó ember. Meg a "megoldjuk okosba" történet és hasonlók. Esetleg cégen kívüli be nem jelentett maszek munkák és így tovább. Mert egyszerűen az ember nem lát más lehetőséget arra, hogy egy kicsivel több maradjon a zsebében. És ilyen esetben nagyon is lehetséges, hogy a munkáltató többet veszít ezzel, mintha mondjuk adna plusz 10-20 ezret a melósnak. Aki amúgy is csak minimálbérre van bejelentve, tehát ha zsebből ad neki plusz 10-20 ezret havonta, akkor még adót se kell többet fizetni. A melós meg elégedettebb lesz, nem jár majd az agya a maszekon és talán a munkáltatónak is több marad összességében.

    De ez még mindig sokkal jobb, mintha elmenni rabolni, lopni, drogot árulni és így tovább. Mert az meg a következő szint. Ha nincs olyan fizetés, amiből meg lehet élni, és maszekolni sincs lehetőség, de mégiscsak kell a kaja, na akkor jön bűnözés a képbe (legalábbis akkor is.).

    @imibogyo:

    Értelek. Szép! :R Mi se keresünk sokkal többet, de nekem van némi hétvégi plusz otthoni munkám is.
    A lényeget az előzőből kihagytam... Ugyanis arra próbáltam célozni, hogy miért is nem vállal gyereket az ember... Mi vállaltunk, de csak egyet. Van egy fiam. Szerettünk volna mellé egy kislányt, de arra már végképp nem lenne keret. Hadd ne kelljen számszerűen leírni mennyibe fáj egy kisbaba havonta... de nem kevés.
    Viszont ami a tényleges probléma, az a lakás. Ez ugyanis csak egy egyszobás lakás. Amiben jelenleg mi alszunk a picivel együtt. Ha még egy gyereket akarnánk akkor a későbbiekre tekintettel neki is külön szoba kéne. Az nem gond, hogy mi hol alszunk, mert így is kifogunk költözni a nappaliba a párommal. Így a gyereknek ott lesz teljes egészében a mi hálószobánk gyerekszobának. De ha jönne egy testvér is, őt már nem tudnánk hova tenni.
    Jó, persze kiskorukban még elvannak egy közös szobában... de azért pár évvel az iskola megkezdése után már illő és érdemes külön szobába tenni a két gyereket, hogy a tinédzser korról ne is beszéljek.
    Szóval egy idő után 2 gyereknek mindenképpen kell 2 külön szoba. Nekünk meg jelenleg 1 van. Az is elég szűkösen. Ahhoz, hogy hasonló kvalitású egy szobával nagyobb lakásba tudjunk költözni kellene minimum + 6 millió forint. Azt meg egész egyszerűen belátható időn belül nem tudjuk összegyűjteni. Még ha jobb fizetésünk lenne akkor se.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák